| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema si am nevoie de niste sfaturi. Acum vreo 2 saptamani am vorbit pe Messenger cu un baiat de care imi place,eu am vazut pe Youtube un clip in care dansa Dnb(drum&bass) si l-am intrebat daca a invatat singur sau l-a invatat cine-va, m-a interbat ce Facebook am i-am zis si apoi a zis ca a invatat singur si apoi a inchis Mess-ul. Dupa o saptamana am vorbit cu el si l-am intrebat daca stiu pe un coleg de clasa de-al meu si zis ca il stiu si l-am intrebat la ce scoala e chiar daca stiam care e, si l-am intrebat ce clasa e el trece in a 8 a. Problema mea e cum pot sa vorbesc mai mult cu el? Adica cum pot sa fac sa ma bage mai mult in seama? Mie imi place mult de el dar vreau sa fim amici inainte. Cum pot sa fac? Funda si vot!

5 răspunsuri:
| Amaryllis a răspuns:

Sincer, si eu am fost in situatia. Daca nu te cauta el primul, si nu te saluta pe mess, incearca sa nu fii foarte insistenta, sa nu il enervezi. Incearca sa te interesezi si tu de la prietenii lui sa vezi daca are prietena. Daca ii stii pasiunile incearca sa te arati interesata si dornica sa afli lucruri noi(Dar sa nu pari bagacioasa). Bafta!

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Doar din curiozitate da-mi si mie video-ul in care dansa Dnb big grin.

Ce trebuie tu sa faci este sa vorbesti cu el de fiecare data cand il vezi online, asa va sti ca iti pasa de el, ca il placi. Il intrebi daca te poti intalni cu el daca vrea, il intrebi ce ii place sa faca etc. Sunt multe chestii despre care puteti vorbi, trebuie sa te simti bine in preajma lui si el in preajma ta si atunci se va simti atras de tine.
Dupa ce iesi de mai multe ori cu el ii poti spune ca il placi.
Daca si lui ii place de tine, e foarte bine!

Răspuns utilizator avertizat