| SimonaAdina a întrebat:

apelez din nou la voi pentru ca stiu ca aici voi primi cele mai bune sfaturi.Nu stiu ce sa fac, sunt confuza nu mai stiu ce simt si ce vreau, am o relatie cu un baiat de 1 an si 3 luni, si nu mai stiu ce sa cred in privinta sentimentelor mele fata de acest baiat. Uneori simt ca nu pot trai fara el si ca el este universul meu, iar uneori cand sunt langa el parca ma plictiseste.Parintii mei nu il accepta pe acest baiat deoarece cred ca nu este potrivit pentru mine, iar cei din jurul meu la fel, dar uneori simt ca el este jumatatea mea.Azi am iesit afara cu el si nu ma prea bagat in seama a stat doar langa mine fara sa-mi zica nimic.Lam intrebat ce are si dc este suparat dar el a zis ca nu este suparat dar mi-a zis pe un ton mai rece. M-am enervat si am plecat fara sa-i spun nimic, el m-a oprit si m-a intrebat dc plec si i-am spus ca m-am saturat sa stau langa el fara sa-mi spuna nimic, apoi am plecat iar.Nu mai stiu ce sa cred, acum imi pare rau ca nu este langa mine si imi este dor de el, dar uneori nu sunt sigura de sentimentele mele.Ma intreb oare el ma iubeste, gandul asta ma macina tot timpu. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| ignore a răspuns:

Eu cred ca te iubeste si tuh crezi ca nu te iubeste deorece esti confuzahappyvb cu el intreaba-l daca relatia asta mai are un rost eu cred ca ati inceput sa va plictisiti unul de altu si de aia numai vb.vb cu el sa vezi si parerea luihappy

7 răspunsuri:
| ZuZzA4eVeR a răspuns:

O relatie de 1 an si 3 luni inseamna mult, daca tipu te plictiseste cand e cu tine si cand nu tie dor de el, inseamna c u dor te-ai obisnuit cu sentimentu de a sta si de a fi iubita de acest tip. Se vede ca intre voi dragostea s-a cam risipit si ar fi mai ca sa te desprti de el mai ales c toti is impotriva relatiei. Adica daca macar era cineva care sa te sutina puteai continua da asa eu cred c daca parinti si prietenii tai sp c nu e bine pentru tine, stiu ei mai bine c zic. La inceput o sa iti fie greu o sa simti c mori de durere c nu e langa tine, dar poti petrece mai mult timp cu prieteni dc nu cu mama sau tatal tau ca sa ai o relatie mai ca cu ei, gasesti u o ocupatie. Sper sa faci alegrea cea mai buna pentru c acest baiat nu e nici primul si nici ultimu de care te vei simti atrasa, practic, din punctul meu de vedere intre voi s-a sfarsit, poate puteti ramne amici daca sti sa fii calma, sincera si sa ii sp in fata c vrei sa va despartiti. Bafta!

| SimonaAdina explică:

Am uitat sa mentionez ca am doar 16 ani.

| Roxyy16 a răspuns:

Ceau Simona!
Am si eu o prietena...care are o asfel de "relatie". Cel mai bine e sa stati despartiti pentru o perioada. Atunci iti vei da seama daca ti-e mai bine cu sau fara el. Iar daca in aceasta perioada in care voi stati despartiti el nu da nici un semn de viata...inseamna ca nu tine la tine suficient de mult. Eu asa consider, poate in cazul tau e diferit si o sa gasesti alta solutie. Succes!

| y7y7y7 a răspuns:

Daca te-ar iubi ai simti chiar si atunci cand nu spune nimic.ai vedea in ochi lui cand te privestehappyvezi ca se uita la tine cu drag.tu esti doar obisnuita cu el nu cred ca ai sentimente fata de el incearca sa iesi cu prieteni sa ai mereu cu ce sa iti umpli timu si ai sa vezi ca nu o sa ii simti lipsa happymai bine te desparti de el daca nu esti fericita si nu te simti bine in prezenta lui nu are rost sa o lungesti "ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust"

| Tudor_2273 a răspuns:

Judecand dupa ce ai scris, pare ca esti inca mica, nu ai trecut print viata si relatii. Ma gandesc ca esti sub 21 de ani sau poate nici atat. Se poate sa ma insel. Dar se poate sa nu ma insel happy. Sunteti inca mici amandoi, daca te-ai saturat de al lasa-l si cauta unu mai interesant. In 10 ani vorbim. Esti inca mica.

| anonymousexpert a răspuns:

Poti sa imi zici si mie cati ani ai?

| xDoricax a răspuns:

Ce mai sfaturi...cum sa o iubeasca cand el nici macar nu ii da atentie? Poate daca v-ati gandi putin ati realiza asa se comporta un indragostit? Una este o relatie de prietenie si alta este de cuplu...nu i mai da-ti sfaturi aiurea! Asculta si de parinti ca nu iti vor raul si mai tarziu o sa iti dai seama ca au avut dreptate!