| ticu a întrebat:

Sunt impreuna cu o vecina. Ea provine dintr-o familie saraca, cu 9 frati, dar este super frumoasa, desteapta si pe gustul meu:X. Eu vreau sa fiu in continuare cu ea dar parintii, bunicii, rudele mele, toata familia sunt impotriva relatiei mele cu aceasta fata. Ea este mult mai saraca decat familia mea si lor nu le convine asta, ei cred ca doar vrea sa profite de mine si sa-mi faca necazuri. Asa ca aproape ma obliga sa ma despart de ea. Ce ar trebui sa fac? Ce ati face in locul meu? Sincer..ati asculta de parinti sau de inima? Am dat explicatii...va rog dati-mi si voi cat mai multe opinii folositoare

Răspuns Câştigător
| Neworder21 a răspuns:

Uite ticu cum sa faci:

daca va iubiti reciproc cu adevarat, ramii impreuna cu fata ceia.

Baiete, tu ai viata ta, traieste-o asa cum vrei si cum simti, si nu lasa pe mama, pe tata, pe matusica nu stiu care sa traiasca in locul tau!
gandeste-te peste cativa ani: pe la 40-50 ani o sa iti amintesti si o sa iti para rau ca altcineva a decis cum tu sa traiesti.

Asculta ce zic altii, trage concluzii dar fa asa cum crezi tu ca-i corect, nu te lasa manipulat.

Banii vin si se duc, si iar vin, da o fata pe care o iubesti, nu-i nicaieri in lume alta ca dinsa.

cati ani ai tu si domnisoara?

7 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Daca tu crezi ca ea te iubeste cu adevarat si nu e cum spun parintii, atunci asculta-ti inima big grin

| morningstar a răspuns:

Am trecut si eu pe-aici. Bine, motivele alor mei erau altele, dar tot nefondate. Si le-am explicat ca daca vor sa ma stie fericita, nu au decat sa ma lase sa aleg eu; daca nu, ei imi pot impune pe altcineva, dar eu nu voi fi fericita cu el, iar lor le va parea rau vazand ca nici eu nu sunt fericita. Si au inteles si astazi toate lucrurile sunt asa cum mi-am dorit iar ei au vazut ca ne iubeam cu adevarat si ca relatia noastra nu este o aventura.

| Serafir a răspuns:

Stai si mediteaza la asta cv yimp cea mai buna decizie o iei tu nu pasionati astia de telenovele care iti zice sari pe ea

| EmySweety a răspuns:

Asculta-ti inima Ticu!

| M00NLighT a răspuns:

Zile parintilor ca te-ai despartit de ea...dar voi sa fi-ti impreuna pe ascuns. sper ca te-am ajutat. Fundaa?

| HaarpCord97 a răspuns:

Nu ai precizat varsta, insa daca ai 14-16 ani poti sa iti vezi de viata ta nu incepe sa iubesti pentru ca in Romania 2% daca mai sunt 2% care raman intr-o relatie frageda mult timp.

Daca ai peste 18+ poti sa stai cu ea daca simti ca te iubeste si nu sta pe interes!