| anonim_4396 a întrebat:

oare toate femeile din ziua de azi sunt pe interes? Femeile care vor o relatie serioasa si nu sunt pe interes sunt pe cale de disparitie, cred ca au si disparut deja, voi ce credeti?

34 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns (pentru raluk27):

Ai intrat si tu in marea armata a celor care, in lipsa de argumente, sar si ataca persoana, si dai astfel dovada de cat de educata esti, si ce fericita esti acasa!
Unde am scris eu sa dai deatalii intme?! Daca din 3 linkuri nu ai fpost in stare sa dai nici unul - sau nici macar titlul unei carti, e clar ce multe stii!
Daca erai cu adevarat sigura pe ce spui, dadeai macar un link!
Probabil si tu te-ai maritat virgina si imbatata de vise edulcorate, si acum suferi si scuipi fiere, crezand ca vreun senior te poate crede!
Pe langa lacune, mai dai dovada si de maxima "inocenta si naivitate" plus inconstienta, trimtandu-ma sa ma "interesez" despre compatabilitate. Dupa cum scrii, e mare lucru = desi ma indoiesc! - ca ai facut macar vreo facultate de mecanica sau constructii, caci absolventele de stiinte umaniste nu au vocabular ca al tau - au zi la ea, "croncani". Asta este etalonul valoric al educatiei primite de acasa, presupunand ca ai primit una...
Explicatia este ca violenta ta verbala se datoreaza, aproape sigur, frustrarilor pe care le ai "in cuplu" si faci parte dintre cele care mor de ciuda si rusine ca s-au inselat sau au si fost inselate in asteptari si in dormitor, dar de rusine nu spun nimic, si joaca teatru! Vai tie!
Cat despre dex, fac concurs la orice ora cu tine si te fac de rusine!
Cand, peste putini ani, ai sa fi inselata, divortata si disperata, sa-ti aduci aminte ce "valori" de cultura si educatie ai etalat aici, desi, daca erai cu adevarat inteligenta, mai bine taceai si inca o carte despre relatii si sex citeai, ca in urma oricum nu aveai!
http://cameliabulea.com/......t-credeai/
http://www.zumi.md/in-doi/compatibilitatea-sexuala-echilibrul-unei-relaii
http://www.csid.ro/......r-6984671/
http://www.romedic.ro/compatibilitate-sexuala-0P17531
http://www.sfatulmedicului.ro/Sex-si-erotism/compatibilitatea-sexuala_700
http://www.sfatulmedicului.ro/......n-timp_122

| savag3 a răspuns (pentru Yasmin875):

Du-te la munca atunci.

| savag3 a răspuns:

Daca te referi la interes finaciar, da, toate sunt pe interes, toate din ziua de azi si din toate timpurile, dar sunt de parere ca in sistemul actual nu poate functiona principiul asta genetic. Femeile sunt atrase de personalitatea alfa, in preistorie ca si in ziua de azi exista interes, femeia era interesata de cel mai mare si infricosator personaj pentru ca era capabil sa sperie dusmanul si sa vaneze oferind protectie si hrana, azi cum nu mai e nevoie de protectie si hrana prin mijloacele de atunci femeile nu mai sunt interesate de cel mai mare si fioros barbat, ci de cel mai bogat, azi obtii de tot ce ai nevoie cu bani, asadar e foarte corect ca femeile sa fie pe interes.
Daca ne rezumam la Romania problema femeilor sta in discrepanta dintre clasele sociale, exista doua, foarte bogata si teribil de saraca. Marea majoritate de barbati si femei provin din clasa sociala saraca, exista clasa sociala medie dar cu putini reprezentati si clasa sociala bogata cu si mai putini, femeile din toate trei clasele sunt vor sa faca parte din clasa bogata doar ca barbatii bogati sunt foarte putini, femeile pot avea standarde inalte dar si barbatii aceia au la randul lor optiuni, intrebarea e cine le alege pe toate? nu este loc pentru toata lumea in clasa bogata, fie ca vor fie ca nu sa accepte, situatia nu o pot schimba pentru ca asa e societatea.
La fiecare milionar in euro ii revin 400 de femei cu varsta cuprinsa intre 20 si 30 de ani, ce fac celelalte 399? Se multumesc cu ce au, asa cum nici eu nu pot castiga milioane de euro nici ele nu se casatoresc cu milionari in euro, in felu asta se mai asterne ordinea in univers.

| RAY a răspuns (pentru raluk27):

Raluka banii nu au nici o legatura cu iubirea,hai sasi spun ceva ce cred eu,fiecare crede ce vrea,eu cred ca iubirea e pe primul loc intr-o relatie indiferent statutul social conteaza iubirea,intelegerea,cand o femeie sta cu tine pentru ca esti bogat =zero iubire fata de tine,deci cat sa stea x cu mine pentru ca am banii mai bine singur, pentru ca iubirea e totul, eu de la o fata cer iubire daca ea nu imi ofera iubire n-am nevoie de o femeie, nu ma refer la sex si la iubire, in usa e plina de materialiste 28% cauta barbati doar cu banii un studiu a dovedit ca sunt depresive,cand cauti doar banii numai esti om,banii nu sunt totul,conteaza iubirea celor din jur,o data vei muri asta e viata scopul e moartea, moartea ne pandeste la fiecare pas macar pana mori iubeste nu lasi nimic in urma ta decat amintirile celor dragi care isi vor aminti de tine, omul din ziua de azi e mai depresiv ca niciodata, in tarile din vest sinuciderile sunt la ordinea zilei, pentru ca omul nu e adaptat acestei vieti