| fataciocolata a întrebat:

Buna TPU.Peste doua zile este ziua bunicii mele si implineste 83 de ani.Vreau sa-i cumpar un cadou insa nu stiu ce sa-i i-au. Dati-mi un sfat! Precizez ca am la dispozitie aproximativ 50 de lei.Multumesc mult, funda!

Răspuns Câştigător
| OnlyTheScript a răspuns:

Eu cred ca ar fi frumos sa ii cumperi o fusta draguta, nu prea colorata, dar nici de inmormantare. Putin mai lunga de genunchi. Femeile invarsta adora sa poarte astfel de fuste. Sau ai putea sa ii cumperi un batic mai deosebit, inflorat, vesel. Ai putea sa ii cumpri niste flori mai finute, nu un buchet mare. Daca e religioasa, ai putea s aii cumperi o icoana mare, frumoasa ( stiu de la bunica mea).

10 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Poti alege una sau mai multe din acese variante
Papuci de casa
Capot /halat de baie
Un pled/patura
ghiveci cu sau pentru flori
caseta pentru bijuterii
geanta/poseta
sal/esarfa
o carte
Un ceas
Ii mai poti oferi diploma pentru,, cea mai buna bunica''
Si nu uita de flori!

| doreal a răspuns:

Chiar daca ai dat funda, mie mi se pare ok daca i-ai da o rama cu o fotografie. Daca nu i-ai luat fusta mai gandeste-te ca un om de 83 spun ca ar aprecia o poza cu tine si ea decat o fusta. Daca i-ai luat sa o poarte sanatoasa si multi inainte bunicii tale happy

| FatUglyVirgin a răspuns:

Un cosciug

| fataciocolata explică (pentru FatUglyVirgin):

UN cosciugsa-i i-ei tu lu mata!

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru fataciocolata):

Cumparati un manual de lb romana atunci

| ana234 a răspuns:

Sau poti sa-i fac tu ceva manual...sunt sigura ca o sa aprecieze mai mult ceva facut de tine decat ceva cumparat. Ca e mancare, scrisoare, desen tu alegi dupa ce poti face si ce i-ar placea bunicii tale big grin

| Madalina_Oana_1973 a răspuns:

Poti sa-i faci un album foto si in el sa bagi poze de cand bunica ta era mai tanara, poze cu familia, si cu ce ii place mai mult bunicii tale( de exemplu daca ii plac cainii, pui poze cu ei )winking

| Elena_Alina_1998_G6pd a răspuns:

O esarfa draguta si un buchet de flori ar fi cadoul ideal pentru o bunica din punctul meu de vedere.