| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa nu ma judecati pentru asta. Acum ceva timp, la servici am cunoscut un barbat cu care am si flirtrat cateva zile, pana cabd intr-o zi am observat ca poarta verigheta, dar nu am putut spune nimic in momentul acela pentru ca erau mai multi pe langa noi (nimeni nu stie ca ne placem), dar i-am trimis mesaj imediat si i-am explicat ca nu ma pot baga in familia lui si ca nu vreau sa fie ceva mai mult intre noi decat o simpla relatie de amicitie. Tot in acea zi, m-a asteptat sa ies de la munca sa ma duca acasa, urmatoarele zile la fel, apoi am pus un pariu, iar daca el castiga trebuia sa il sarut, a si castigat... Ma viziteaza mereu la munca, imi aduce dulciuri, se implica in tot ce ii zic ca vreau sa fac, daca spun ca am nevoie de ceva, spune ca imi ia el (dar nu am acceptat niciodata asta) Ideea e ca ma suna mereu si imi trimite mesaje frumoase, aseara ne-am vazut, ne-am sarutat incat am uitat de toatr problemele, el spune ca langa mine uita de toate problemele si nu a avut sentimentele astea penteu nici o fata pana acum, nici pentru sotia lui. As renunta si nu as renunta, il plac enorm de mult, nici nu vreau sa sufere altcineva pentru fericirea mea. Va rog sa nu ma judecati

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e vorba de fericirea ta, fiindca cel mai mult vei avea tu de suferit. Faptul ca isi permite sa te sarute desi e insurat si ca te si minte fara rusine, spunandu-ti textele astea de adolescenti despre care stiti amandoi ca nu sunt deloc adevarate (ca esti altfel decat toate) si au drept rol doar sa te atraga in pat cat mai repede, arata ca el nu are intentii serioase cu tine. Adica da, te vrea de amanta discreta, pentru distractii si descarcare, in timp ce isi pastreaza sotia si statutul de om insurat. Si zic ca nu va suferi nimeni, pentru ca probabil sotia nu va afla niciodata, va fi in continuare in centrul atentiei lui si tu vei fi folosita doar si tinuta in umbra ca amanta. Nu te judeca nimeni, sunt multe femei ca tine, care nu au un barbat al lor si se multumesc cu firmiturile lasate de alta femeie, se mint cu minciunile frumoase (spuse ostenativ, ca sa se vada ca sunt minciuni) si isi traiesc viata ascunse, rusinate. Dar eu cred ca e o suferinta prea mare si ca e pacat ca te complaci in asta, ca accepti sa nu te respecte deloc si sa se foloseasca in halul asta de tine.

| Ralucamih a răspuns (pentru Brigaela):

Brigaela, iti multumesc frumos de raspuns, chiar o sa termin cu el ca nu ma simt deloc bine, ma pun in locul sotiei lui, iar eu ma simt josnica. Imi va trece repede presupun pentru ca intre noi nu s-a consumat mare lucru, voi gasi si eu pe cineva care ma va face fericita intr-un final. Va multumesc tuturor de sfaturi, am mai multa vointa sa renunt acum cat sa nu fie prea tarziu.

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna! Intradevăr este o situatie delicată, cel m ai bine renunță la el inainte sa te implici sentimental si sa te distrugi definitiv, el are sotie, poate are si copii (asta el nu ti a spus), cu siguranță sotia lui săraca nu stie ce are la ușă, si ar fi păcat ca tu sa le strici căznicia, femeile sunt extrem de geloase, si dacă nevastă sa află de tine poate caută mesajele in telefonul sotului atunci cind el ajunge acasă, si te sună aia de pe alt număr si e vai de tine, m ai bine sa rupi orice legătură cu acel om acum cind totul este intr o fază incipentă, decit mai tirziu cind sentimentele tale pentru el se amplifică si durerea va fi mare, asa de curiozitate ce virstă ai tu? Dar el? Ai fost căsătorită vreodată? Tie ti ar plăcea sa ai un om ca el lingă tine? Stiind că pe lîngă faptul că e cu tine, el m ai are o grămafdă de amante? Că fii sigură că nu il cumințesti tu pe ăla, el este un bărbat care nu opoate avea o relatie stabilă si constantă cu aceeasi femeie, el le ar f.pe toate.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Scuze, Raluca. fază incipientă am vrut sa spun

| Ralucamih a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Am 19 ani, el 26, am avut o singura relatie stabila ( adica un singur barbat daca intelegi ce vreau sa pun ), deja am sentimente pentru el si nu vreau sa ii fac rau sotiei lui, dar nici nu am putea sa ma opresc aici

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ralucamih):

Sărut mîna, eu te cred si sa stii ca i mi pare sincer rău de situatia in care te aflii, este normal ca după orele de muncă să dormi deoarece nu mai reziști, organismul tău are nevoie de odihnă, părintii tăi trebuie sa te inteleagă, m ai ai frati? Cu ei cum se poartă părintii? In legătură cu sentimentele tale pentru acel bărbat, nu stiu ce sa zic, se spune că sentimentele nu le poti controla, si daca tu esti o fire sentimentală vei suferii groaznic după el, daca el sau tu intrerupe ti relatia, dar totusi gîndeste te la sotia lui, săraca femeie nu este de vină cu nimic că voi doi vă place ti, tu cu el, ai facut sex cu el? Scuză mi indiscretia te rog, de unde esti? Multumesc.

| Ralucamih a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu mai am frati sau surori, sunt singura. Nu, nu am facut sex cu el, doar ne-am intalnit de cateva ori, adica nu e zi sa nu ne vedem. nu conteaza de unde sunt, problema e alta

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ralucamih):

Care e problema?

| Ralucamih a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Cum am mai spus, problema este ca m-am indragostit de un barbat casatorit

| SkyPilot a răspuns:

Retrage-te cat mai repede, cat nu incepi sa ai sentimente puternice pentru el. Esti singura, esti vulnerabila si el profita.

| OoBunnyoO a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa renunti la el inainte sa fie prea tarziu si inainte sa dezvolti sentimente mai profunde pentru el.
In primul rand nu stii cum sta treaba in familia lui. Poate sotia lui nu are nici cea mai vaga idee ca el flitreaza cu altele. Poate ea este fericita si crede ca relatia ei este in regula.
In al doilea rand, nu stiu cat de bine il cunosti pe el. Asta ar putea sa nu fie prima data cand isi insala sotia. De regula, barbatii care insala nu calca stramb doar o data.
In al treilea rand, sansele ca el sa isi paraseasca sotia pentru tine sunt destul de mici. Foarte putini barbati isi parasesc sotiile pentru amante.
Din multe puncte de vedere s-ar putea sa iti pierzi timpul cu acest barbat, timp pe care l-ai putea investi in gasirea unui partener liber si fara complicatii.
Iar in ultimul rand, sa zicem ca ai incepe o relatie cu el, intreaba-te daca ai putea fi cu adevarat fericita stiind ca este o femeie acasa care tine la el si il asteapta si care s-ar putea sa nu aiba nici cea mai vaga idee ca el se simte nefericit.

| MskDesign a răspuns:

Daca isi permite aceasta infidelitate fata de nevasta isi va permite si fata de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gandeste-te ca are o sotie acasa.
Poate si copii.
Nu-i strica casnicia.
Pune-te in locul sotiei lui.
Cum crezi ca este?