| nCansu a întrebat:

Voi credeti in compatibilitatea dintre zodii? De exemplu, eu sunt scorpion iar iubitul meu leu. La horoscop mi s-a spus ca compatibilitatea dintre noi este redusa, dar pt aceea, noi totusi traim o relatie foarte frumoasa. happy voi credeti in chestii de genu?

12 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Eu unul nu cred in compatibilitatea dintre zodii.
Da, cred ca zodia iti influenteaza oarecum caracterul dar consider ca daca iubesti cu adevarat pe cineva atunci il iubesti asa cum e.
Daca intalnesti o fata draguta pe strada o intrebi zodia inainte sa o intrebi numele? Nu prea cred... Nu cred in chestii de genul.

| OoBunnyoO a răspuns:

Desi reprezentantii zodiilor au anumite trasaturi comune (mai mult datorata unor efecte sociologice si psihologice, decat astrologice), horosopul este o prostie. Traieste-ti viata si nu te mai ghida dupa el.

| Mayar a răspuns:

Eu cred ca omul e influentat de gene, educatie, anturaj si zodie.
Horoscopul ca maine la ora 3 si 5 minute si 8 secunde o cioara rosie iti cade pe picior e o porcarie - aia e o porcarie.
Zodia cu trasaturile ei caracteristice nu e. De cele mai multe ori e adevarat, insa intr-o anumita masura, caci mai sunt si ceilalti factori ep care i-am mentionat : educatie, gene, anturaj.
Cu compatibilitatea, iar, e aiurea. Undeva spune ca zodia x cu zodia y nu se inteleg deloc, altundeva zice fix invers, in realitate cu domnul popescu e pe la mijloc, cu ionescu e total diferit, etc.
Cred ca trebuie luate in considerare trasaturile/caracteristicile fiecarei zodii si comparate cu zodia dorita. Adica, gandesti cu, judeci tu insuti asa-numita 'compatibilitate'. Dau, daca ai o sursa sigura 100%, te poti lua dupa ea.
Eu din ce am citit pe internet cu compatibilitatile, toate sunt eronate.
Deci, te uiti la caracteristicile zodiei si le compari cu cele ale altei zodii.

| Tinna666 a răspuns:

Eu sunt de parere ca nimeni nu crede in zodii desi cu totii citim horoscopul.e doar o curiozitate.nu cred ca o relatie depinde de zodiile partenerilor happy

| Mieeez666 a răspuns (pentru Tinna666):

Ce-i ala horoscop? E comestibil?
Cine dracu mai citeste horoscopul?

| Tinna666 a răspuns (pentru Mieeez666):

Da,e comestibil ca si copacul laughing eu il citesc, primesc oferte kaufland in fiecare saptamana si la sfarsit este un mic horoscop..mereu il citesc laughing) ce, vrei sa spui ca tu niciodata nu l-ai citit? :p

| Mieeez666 a răspuns (pentru Tinna666):

Nu. Nu ma intereseaza, prea plictisitor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tinna666):

Uite ca te inseli, eu cred in zodii.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Sincer,nu.Se zice că astrele predispun iar omul dispune.Mai exact astrologia îți prezintă unele alternative în privința relațiilor, unele se potrivesc, altele nu. Depinde de la persoană la persoană

| Ohaithar a răspuns:

Refuz să cred că modul în care mă comport și viitorul meu este legat de poziția Pământului față de Soare.

| BlackDice a răspuns:

Nu prea cred dar s-a adeverit pana acum! sunt leu si nu am o treaba cu fecioarele sau berbeciilaughing nu stiu cu ce sunt compatibil. Am un prieten cel mai bun scorpion si e beton.

| Caraibe42 a răspuns:

NCansu

Din punctul meu de vedere nu prea cred in influentele compatibilitatii dintre zodii.

Daca relatia voastra decurge bine nu conteaza ceea ce spun zodiile cat timp in relatia voastra nu intervine nimic nu ai nicio problema.