| Chainsaw a întrebat:

Buna tuturor.Nici nu stiu de unde sa incep.Pur si simplu sunt atat de trista am o senzatia naspa.Sunt clasa a 7 a. fac 14 ani.Imi doresc sa fiu mai mare dar acum parca regret.De 7 luni aprox. de cand mi-a venit ciclul sau mai bine spus de cand am trecut clasa a 7 a am incepu sa ma uit dupa baieti.Imi placea cum eram inainte. nebuna fara sa ma intereseze ce parere au altii dupa mine.Am inceput sa ma intalnesc cu baietii. Sunt micuta de inaltime si nu am nici forme. Doar fund in rest am sani mici sad ..toate fetele de la mine din clasa deja poarta sutien si eu nici bustiera nu port.Am ajuns la concluzia ca daca nu arati bine nu ai nici un prieten.De ce spun asta? Pentru ca toate fetele care au sani mari. si arata bine sunt inconjurate de baieti. Spre exemplu azi m-am intalnit cu multi baieti. am vb cu unul dintre ei, se uita la mine radea iar eu nu stiam unde sa ma uit.Adica el e cu trei ani mai mare ca mine e dragut si eu. ce dracu sunt.Eu sunt dragutica doar la fata ca in rest sunt mica si de inaltime.Am fost cu prietena mea si deja l-a intrebat daca are prietena si daca ma place :/) iar eu iesisem cu el doar ca prieteni.Eu nu am auzit sa-l fi intrebat asta dar cred ca baga de la ea.M-am saturat sa imi placa de vreun baiat sad. Toti imi zic sa ne intalnim etc etc si pe urma cand ajung acasa incep sa plang gandindu-ma ca nu trebuia sa ma intalnesc. cine m-ar place pe mine asa mica de inaltime fara sani.Nu mai suport sa ma gandesc la chestiile astea si sa plang sad.Stiu ca o sa ma dezvolt dar de ce asa greu sad.Adica maine daca ma intalnesc iar cu baietii aia. pariu ca o sa tina legatura cu prietena mea iar pe mine. nu o sa mai ma bage in seama. De ce nu cresc si eu nu inteleg. Sunt singura care nu ma dezvolt, ma uit in jurul meu si vad ca toate prietenele mele au crescut s-au dezvoltat frumos numai eu am ramas scandura.Stiu ca toata lumea imi zice ca o sa ma dezvolt dar stiti si voi cum e lumea in ziua de azi. fac misto de tine etc etc spre exemplu cum e posibil in clasa a 7 a sa arati ca una de a 4 a.Mama imi tot spune ca e vina mea daca nu mananc cum trebuia ca o sa sufar mai tarziu.Eu sufar si acum. stiu ca nu ar trebui dar cand ma uit ca toate fetele ies cu baieti afara etc iar eu. cand ies cu baieti m-a simt ca o proasta cand ma vad asa mica si cand vin acasa sunt bucuroasa ca am iesit cu ei apoi incep sa plang deoarece ma gandesc ca ei nu s-ar uita niciodata la mine sad. Totusi ei ma cheama afara dar eu. off ce fac! sad

5 răspunsuri:
| Horanhugsme a răspuns:

Conteaza cum arati pe in interior.Sincer mai mult ai nevoie de un psiholog, adica din tot ce ai scris aici se intelege doar ca vrei sa ai avansuri de la baieti mai mari.Ce te astepti ca la 14 ani sa arati ca un top model? Am cunoscut destule persoane scunde si fara "forme" care acum arata chiar foarte bine.Si despre "specimenele" alea care isi bat joc de tine le poti zice doar un simplu:"Du-te dracu' ".
KEEP CALM, lasa prostiile si pune mana pe carte!

| IloveME a răspuns:

Ce sa faci?
Sa ai rabdare! oricum ai 14 ani baieti iti trebuie tie?
Pana cand te dezvolti si ajungi femeie, poti invata si cladi un viitor!
Baietii? ii gasesti mereu, stai linistita ca sunt o gramada si asa vor ramane!
Toate la timpul lor!

| greyhound a răspuns:

Invita-i pe baieti la tine, la o sesiune de battlefield happy s-ar putea sa ai mai mult succes decat tipele cu sanii mari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine e sa inveti(sa obtii rezultate bune la scola), daca ai o cariera de succes dobori multe 'papusi Barbie '. Stai linistita o sa ai si tu iubit..nu-ti face griji.

| olivert1310 a răspuns:

Asta este organismul tau, nu ai ce-i face. Si eu am asteptat sa-mi creasca barba si am asteptat mult si bine, inca asteptlaughing Toti aveau din clasa din liceu aveau barba numai eu nu, mai eram si plin de acnee. Acum acneea mi-a trecut dar barba tot nu am. Eu am terminat facultatea si inca ma mai intreaba lume ain ce clasa sunt. Eu am acceptat situatia asa cum e, am reusit sa trec peste complexe, mai mult te inhiba decat sa te dezvolti. La 14 ani inca esti mica draga mea, si deja lumea te trage in acest joc perfid in care daca nu arati bine nu ai ce cauta in societate. Fa un efort(urias ce-i drept) si treci peste complexe, asta e ritmul in care te dezvolti si nu ai ce-i face. Si daca ai avea sani si baietii ar roii in jurul tau, daca ai apuca pe mana la unul care sa-si bata joc de tine si apoi sa treaca la urmatoarea captura, ti-ar placea? Intelegi tu ca in ziua de azi 99% din baieti umbla dupa fete cu sani mari si fund bombat doar pentru a profita de ele? La 14 ani un baiat isi descopera sexualitatea. La 14 ani toti baietii din clasa ne chinuiam sa le inghesuim pe fete prin spatele scolii, la asta te-ai gandit? Sa nu-ti para rau deloc daca "pierzi" un baiat, cel care te va accepta si fara sani sa stii ca te va iubi cu adevarat. Pana atunci mananca cum trebuie si lasa corpul sa se dezvolte in ritmul care-i place lui. Si daca te cheama baietii pe afara, ce te tine sa nu te duci? Daca stai in casa rezolvi ceva?