| Alinastranger0203 a întrebat:

Bună, am și eu o problemă.Îmi place atât de mult de un băiat de 3 ani aproximativ încât încep să plâng când pune poze cu actuala lui iubita, am fost împreună acum ceva timp, dar nu mai păstrăm legatura.Am încercat sa mai vorbesc și cu alți băieți. Într-un timp l-am uitat, dar tot țin la el chiar dacă m-a facut să sufăr, e un fel de prima dragoste, nici nu știu cum să mă port când sunt în relații cu alți băieți.Îmi e frică să nu dezvolt o obsesie pentru el.

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Te inteleg am trecut aproximativ si eu prin asta mai demult.
Daca nu mai ai posibilitatea sa vorbesti cu el ceia ce ar fi bine ca te-ai linisti, sa vezi cum s-a schimbat, sa vezi ce atitudine are (ca poate il placi fizic mai mult si dupa ce purtati o conversatie constientizezi ca ai pierdut ani din viata degeaba) mai bine ar fi sa il stergi de pe retelele de socializare sau poate chiar sa il blochezi sa nu il mai vezi.
Incearca si ai incredere in tine.Nu ai putut sa fi cu altcineva fiindca nu a aparut acel cineva potrivit asa ca nu iti face griji, te vei vindeca atunci cand vei constientiza cum e el de fapt sau cand vei vedea ca in viata mai ai nevoie si de altceva decat de o simpla indragosteala.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Îmi e frică să nu dezvolt o obsesie pentru el." Prea tarziu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum definești tu "obsesie"?
Plânsul la vederea unor simple poze nu intră în categoria asta? Bate mai mult spre patetic, știu, dar merge și aici.

| Alinastranger0203 explică (pentru anonim_4396):

Doar de puțin timp am început să plâng la pozele cu ei doi impreună pentru că o știu pe fata respectiva cu care umblă, chiar am fost prietene acum cativa ani in urma și da, imi dau seama ca e gresit ceea ce fac, dar nu imi pot controla bine emotiile si plâng.

| KevinLevin a răspuns (pentru Alinastranger0203):

1. Eşti fata fi puternică dau un sfat prietenesc. PS: eu sunt băiat happy

2. Nu îl mai baga în seamă pentru ori cum nu mai simnte nimic pentru tine ai fost doar un obiect nimic mai mult.

3. Când îl vezi pe drum încearcă să nu îl bagi în seamă de loc vorbeşti şi tu cu alţi băieţii şi fai în ciuda nu doar el să îţi facă în ciuda cu iubita lui.

4. Dacă încă suferi după el eu zic să plângi toate lacrimile şi dupăia să uiţi de el după ce te-ai consumat de tot.

5. Încearcă o nou relaţie cu alt băiat o să te sminţi mai bine cu altul.

6. Nu îl mai băga în seamă pe Facebook, WhatApp, messenger. Nici mă car să nu te mai uiţi la pozele lui dai block direct.

7. După o lună ai să vezi că te sminţi mai bine fără să te mai gândeşti de odată ce eşti cu alt băiat simnţi doar pentru acel băiat şi gata l-ai uitat pe fostul iubit.

8. După 3 luni ce ai ieşit cu un alt băiat. Nici nu o să îţi mai dai seama că ai fost îndrăgostit de el vreodată.

9. Sper că te-am ajutat să îţi depăşeşti fricăhappy

10. Succese.

| Alinastranger0203 explică (pentru KevinLevin):

Mulțumesc mult! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-a facut sa suferi? Cine mai exact a parasit relatia? Tu sau el.