| HighImHi a întrebat:

Bună, utilizatori TPU happy. Am o problemă de relație (cred că o pot numi așa).
Sunt cu un băiat de 2 săptămâni, în prima săptămână vorbeam zilnic + mesajele cu 'Bună dimineața' și 'Noapte bună'.
Am să vă spun un detaliu: Sâmbătă am ieșit împreună și ne plimbam iar într-un moment mi-a luat telefonul și s-a uitat la conversațiile de pe WhatsApp (nu aveam parolă la telefon). Printre ultimele conversații erau cu niște băieți obsedați de mine, eu îmi băteam joc de ei dar prietenul meu le-a luat în serios straight face.
În fine, după ce el a plecat acasă, vorbeam cu el prin mesaje și el nu vroia să mă creadă că eu faceam caterincă de ei și că sunt doar niște obsedați, dar până la urmă, mă enervasem și l-am sunat, cu lacrimi în ochi și plină de nervi.
Și acum mie mi-e teamă că și acum se gândește la fazele alea (cu toate că ne-am împăcat și am decis să uităm chestiile alea sad )
Acum vine problema, duminică nu mi-a scris ni un mesaj, dar eu i-am scris. Luni, marți miercuri, i-am scris mesaje de 'Bună dimineața' și 'Noapte bună' dar nici măcar nu știu dacă le-a văzut sad.
Și când mă gândesc că eram atât de fericită când îmi scria un mesaj cu toate că era un amărat de 'Ce faci?', zâmbeam deoarece era de la el ❤.

Gata cu povestitul. Îmi spuneți ce să fac, ca să nu mă mai ignore, ce să fac: să îl sun sau să îi trimit în continuare mesaje, să mă despart de el? Sau ce să fac la următoarea întâlnire să îi dovedesc că nu îl înșel?

Dau fundiță :3!

16 răspunsuri:
| bogz a răspuns:

Esti proasta, e simplu omu tinea la tine.Acum ca a vazut ca iti place sa vorbesti cu altii nu va mai fi niciodata la fel.

| BiuL a răspuns:

In primul rand calmeaza-te. Sunt doar 2 saptamani! E greu sa o numesti relatie, sunteti in faza in care va cunoasteti unul pe celalalt.
In al doilea rand, am citit o chestie misto. Sa discuti cu persoane de sex opus pe net e sau nu inselat? E daca nu ai vrea ca partenerul tau sa vada discutiile respective pentru ca s-ar putea sa intelega gresit. Intelegi? Ce ai facut tu nu e corect. Daca sunt obsedati de ce nu ii ignori? Ti-ar placea sa isi bata joc cineva de tine sau iti place atentia obsedatilor? Nu vorbesti cu ei si gata, simplu.
In al treilea rand ai gresit deja, i-ai scris duminica, nu a raspuns, i-ai scris luni nu a raspuns gata! nu aveai pentru ce sa ii mai scrii, acum tu pari insistenta si disperata. Baietii sunt vanatori, iar misterul si ignoranta atrag (de aia il tot cauti ca nu te baga in seama, crede-ma). Singurul lucru pe care il mai poti face e sa astepti. Lasa-l in pace. Nu il suni, nu ii scrii, nu ii dai like pe fb nimic! Daca te place te va cauta el, daca nu, macar iti pastrezi demnitatea si nu pari dispe.
Daca chiar iti place ai rabdare o saptamana sa ii mai treaca supararea si suna-l. Daca raspunde fara reprosuri vorbesti normal si e totul ok. Daca nu raspunde, ar trebui sa intelegi mesajul.

| vocea a răspuns:

E simplu, povesteste-i cum sta treaba fa-l sa aiba din nou incredere in tine, daca el este nehotarat ii spui ca ii dai un timp sa se gandeasca ce vrea sa faca ca nu vrei sa il vezi suparat si apoi sa iti zica ce decizie ea ori mergeti impreuna ori separat, mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L-ai dezamagit dandu-i impresia ca esti la fel ca alte fete de care aud prea des, ca sunt niste tradatoare, doare dar asta-i adevarul!

Pe de alta parte insa, nu ar fi trebuit sa-ti bati joc de nimeni, nu e bine sa dai impresia unor baieti ca o sa ai o relatie cu ei, chiar si prin mediul virtual, este grea de inteles atitudinea ta, asa din joaca, ai putea mai tarziu sa iesi cu cineva la suc si unul de care ieri faceai misto, te "arde".

Pe el al doare ca stai la discutii cu altii, ca te pui in situatia in care te umiliesti doar pentru ca nu ar fi trebuit sa stai de vorba cu unele persoane josnice, al doare ca te-ai coborat la nivelul lor.

De acum, este greu sa te dovedesti de incredere, pentru inceput, scapa de contul ala de WhatsApp, vrei o relatie ori vrei sa-ti pierzi timpul batandu-ti joc de altii pe net?

O sa va reimpacati, dar nu o sa mai fie totul ca inainte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-as simti foarte lovit sa aflu asa ceva despre prietena mea. Cand intru intr-o relatie noua am insa grija sa ii spun fetei ca nu imi pica bine ca ea sa discute, si mai ales sa iasa cu altii.
Ar trebui sa va intalniti pentru o discutie in care sa ii spui ce simti pentru el (daca e cazul) si ca nu vei mai vorbi cu alti baieti (iarasi daca crezi ca merita sa faci acest lucru). Daca a vorbi cu altii este mai important, mai bine o lasi asa cum a cazut, baiatul asta nu va accepta altceva.

| Me01 a răspuns:

Buna
După 2 saptamâni te ti de el mai rău ca orice iar el crede ca te poate avea oricând, fi indiferenta si arată-i ca nu e singurul băiat in lumea asta.lasa-l sa te caute el daca dorește sa fie cu tine, îs doar 2 saptamâni, nu 2 ani.
Nu ii mai da mesaje si o sa te caute el.

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Reorienteaza-te spre un alt baiat. Intr-o relatie de 2 saptamani nu cred ca este vorba de iubire si nu ma contrazice ca nu te cred.

| Andreeac33 a răspuns:

Daca a incetat sa iti mai scrie, e clar ca e suparat.Baietii nu recunosc nici in ruptul capului ca sunt suparati, dar de fapt sunt.Incep sa fie mai tacuti si mai retrasi si asa ii recunosti ca sunt suparati.Trebuie sa ii zici ca simti ca e suparat si ca ceva nu e ok, explica-i inca o data toata faza si va intelege.Nu e nevoie sa ajungeti la despartire...Ia-l efectiv la o discutie directa, pe fata, unde ii zici tot ce simti si cat de rau iti pare si ca stii ca e suparat, si ca are toate drepturile sa fie, dar trebuie sa si inteleaga ca tu doar ti-ai batut joc de aia si nu i-ai zis despre ei pentru ca nu considerai ca sunt destul de importanti incat sa ii spui despre ei, si ca ar trebui sa treceti peste asta.La inceput o sa ii fie greu sa fie ca inainte, pentru ca oarecum l-ai dezmagit, dar intr-un timp scurt, totul va reveni la normal si tu ar trebui sa te porti mai dragut ca de obicei, si sa ii trimiti si tu mesaje etc.

| Drack550 a răspuns:

Fii doar tu insuti si cand vei iesi cu el povesteste-i cum sta treaba si daca chiar tine la tine va intelege si va trece peste.Succes.

| HighImHi explică:

Mulțumesc celor care m-au sfătuit ce să fac, să-l ignor. Iar celor care mi-au spus să mă despart de el, nu aș face asta pentru că eu am greșit (într-un fel). Și ce-i care au zis că 'În 2 săptămâni nu te îndrăgostești', chestia e că nu îl cunosc doar de 2 săptămâ; ni. îl cunosc de câteva luni straight face. Mulțumesc tuturor că m-ați făcut să deschid ochii și să îmi dau seama ce "mișcări" o să mai facă laughing. :*

| danny3llutzu a răspuns:

Incearca sa nu te mai agiti. Ignora-l si tu. Cine te iubeste te cauta. Daca vede ca te agiti el o sa te chinuie, ignorandu-te, asta doar ca sa se razbune. In cazul in care va despartiti nu e nici o drama, nici o catastrofa, are balta pestewinking. Sper ca ti-am fost de ajutor si sper sa va impacati

| Teresa02 a răspuns:

Buna, nu te desparti de el pentru ca o sa zica ca a avut dreptate ca tu il inselai cu aia....mai bine cere.ti iertare spune.i ca il iubesti si in ultimu caz arata-i ca il iubesti mult iar daca tot asa va fi fa-te ca esti suparata sau nu stiu inventeaza ceva ca ti-a venit rau si la spital ti-au spus ca esti bolnava in felu asta se va apropia mai mult de tine iar peste o saptamana ii zici ca te.ai facut bine...si eu am patit exact la fel si tot asa am procedat si a mers. Succes! Funda? :*

| HighImHi explică (pentru Teresa02):

Îmi place cum gândești smug Poate o fac, poate nu. nu știu cum va mai fi situația între noi :3

| Ana_Di_1989 a răspuns:

Nu mai vorbi cu disperatii pe wazap

| Gabriella72 a răspuns:

Sincer happy
Nu trebuie sa te desprti de el! Suna-l, sau cand te intalnesti cu el spune-i ca il iubesti si ca nu vrei sa il pierzi din cauza unor tampiti.
Dovedestei ca-ti pasa si ca nu te intereseaza nimeni doar el happy