| Tili a întrebat:

Buna:*! Va rooog mult sa`mi dati niste citate, statusuri cum vreti sa le ziceti despre PRIETENIE! mai detaliat. este pentru colega mea de banca [cea mai buna prietena, cea mai buna colega cea mai de treaba persoana din lume love struck etc etc] sa nu fie dinalea de pe net de care m`am plictisit si saturat at wits' end Fundooi pentu cele mei frumoase:* mersii

Răspuns Câştigător
| Creionelroz777 a răspuns:

Un PrieTen esTe un suflet ce iti promite, RESPECT, AJUTOR, prin fapte, nu prin cuvinte

Un prieten bun e k un trifoi cu patru foi: e greu de gasit, dar iti aduce mult noroc.

Un prieten vede tristetea din ochii tai in timp ce restul se lasa pacaliti de zambetul tau!

Nu`s ca voi.si nu am fost niciodata.Nu`s ca voi.va repet inc`odata.Nu am vrut, nu am nevoie.d mila nimanui.Prietenii p care`i am docamdata`mi sunt destui.

Daca oi fi perversa cu tine Dumnezeu sa fie cu mine Ca te iubesc ce-l mai mult Doar pentru tine eu plang Ca vreau doar sa-ti fie bineyo sa fiu mereu cu tine Sa fim mereu surori si sa nu dam inapoi Ca altfel Ma jur ca Fac razboi Cum sa faca Cineva O Problema asa de grea sa ne supere pe noi... Sa ne certam intre noi Eu te iubesc Orice ar fi si eu vreau ca tu sa stii Sora mea MEREU VEI FIX

Din 10 prieteni, stii ca 5 sunt falsi. Iar daca apare o problema, inca 3 fac pasi.

`. Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe. Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte. Te Iubesc Si Punct!

si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau si la bine nu se desparte de mine.

Noii`2`am`facuut`un`legamant` Cat`voom`traii`pe`pamanth` Nimenii`sa`nu`ne`desparthaa` Nikiodataa`niciodata`

Cand prietenii sunt cei adevarati, ei reprezinta cel mai sigur lucru din lume.

2 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Prietenia inseamna un suflet in doua trupuri.

*Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.

Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI.

Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor.

Am trecut prin clipe grele si am invatat o lectie intr-o doara, prietenii adevarati sint o adevarata comoara.

Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa.

Pentru ca o prietenie se bazeaza pe sinceritate, iti multumesc ca existi si ca imi esti ca un frate.

Chiar daca te cunosc de putin timp, ai devenit o persoana foarte importanta pentru mine...Ai devenit cel mai bun prieten.Iti multumesc pentru faptul ca imi vrei tot timpul binele; tu esti un prieten unic si special.

Sunt langa tine.Sunt prietenul care te va consola, te va indruma, te va sfatui si te va urma.

Zambeste... astazi e o zi speciala, fii gata sa te simti importanta si nu uita ca ai alaturi o prietena ce va fi mereu in umbra ta!

Prietenia dubleaza bucuriile si injumatateste necazurile.

Sper ca ti-au placut!happy

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Cel neprihănit arată prietenului său calea cea bună, dar calea celor răi îi duce în rătăcire.
Proverbe 12:26

Nu te împrieteni cu omul mânios şi nu te însoţi cu omul iute la mânie,
ca nu cumva să te deprinzi cu cărările lui şi să-ţi ajungă o cursă pentru suflet.
Proverbe 22:24-25
cum poate sta împreună lumina cu întunericul?
2 Corinteni 6:14

Iubiţi-vă unii pe alţii cu o dragoste frăţească. În cinste, fiecare să dea întâietate altuia.
Romani 12:10

Ce voiţi să vă facă vouă oamenii, faceţi-le şi voi la fel.
Luca 6:31