| Nextone a întrebat:

Vreau neaparat o parere de la voi.Nu am mai iesit in oras de multa vreme pentru ca am fost ocupata cu sesiunea, azi am scapat.Prietenul meu mi-a zis ca deseara mergem la ziua unui prieten comun(mai mult prietenul lui), acel prieten nu a zis sa merg si eu sau alte cele.Asa ca eu i-am zis iubitului meu ca imi e rusine sa merg neinvitata sau macar sa ii fii spus lui sa vina cu mine daca vrea.Desi o prietena de-a mea s-a dus cu iubitul.Plus de asta el imi stie situatia financiara proasta si i-am explicat ca nu imi permit sa dau niste bani mai ales daca nu sunt asa de apropiata de prietenul lui.El a zis ca intelege si ca el merge indiferent daca vin eu sau nu.Eu mi-as fi dorit sa merg ca toti prietenii mei...sad ma simt tare prost.Credeti ca iubitul meu a procedat bine?

Răspuns Câştigător
| NevastuicAaA a răspuns:

Devine parca mai complicat. Poti sa il intrebi cum a fost.Parca ai cam multa incredere in el.
Dar eu nu te cunosc si nu pot sa imi dau cu parerea acum asa de mult. Poate voi sunteti altfel si eu iti bag prostii in cap acum si va stric relatia.
Te rog sa nu iei tot ce spun in serios.Nu sunt nici cupidon sa le am asa bine cu dragostea happy.

13 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Nu stiu, numai tu stii asta, daca te-a suparat serios a gresit, daca insa nu e mare lucru (asa cum pare sa fie din intrebarea ta - dar asta e doar parerea mea care nu conteaza, numai ce simti tu are importanta) si esti doar putin iritata de intimplare atunci mai bine nici nu-i mai pomenesti de ea.

| onasis1961 a răspuns:

Consider că nu e corect să meargă singur. Dacă te iubeşte cu adevărat, face un efort financiar şi pune şi partea ta.Să fii iubită!

| darrio2007 a răspuns:

Nu a procedat prea bine.

| NevastuicAaA a răspuns:

A raspuns ceva cam urat... Ceva gen ori cu tine ori fara tine tot aia este.
Normal era sa il intrebe pe prietenul lui daca poti sa vii si tu.
Cadou nu cred ca era obligatoriu, mai ales daca era intr-un pub.
Ar trebuii sa discuti cu el, dar nu direct, sa nu ii spui problema intr-o intrebare.Sa fie cu subinteles.
Mie mi se pare ca este cam rece cu tine.

| Nextone explică (pentru NevastuicAaA):

Multumesc pentru raspuns.Problema cea mai mare este ca m-am simtit data la o parte din cauza banilor.Imi doream sa merg, sa ies sa ma relaxez dar nu aveam bani acum iar lui i-am spus asta.

| NevastuicAaA a răspuns (pentru Nextone):

Cum am mai spus este cam rece cu tine.Trebuia sa mai insiste si sa rezolve problema.Pana la urma nu cred ca se supara ala daca mai venea cineva.Ca nu cred ca si-a facut ziua acasa, sau la restaurant.Si bani nu vad de ce ti-ar fi trebuit. Ceva de baut putea sa iti ia el.Prietenul tau nu pare prea devotat relatie.

| Nextone explică (pentru NevastuicAaA):

Nu cred ca o sa ma pot preface ca totul e bine cand o sa ne vedem si cel mai probabil o sa ma intrebe ce am, iar daca ii zic ca m-am simtit data la o parte din cauza banilor poate o sa se simta el prost( sau o sa par ca ma intereseaza banii).Dar el stie bine ca stau foarte prost cu banii si nu imi perimt sa arunc cu banii mai ales daca nu sunt asa de apropiata de persoana respectiva.Sa ii mai zic ceva sau sa o las balta?

| Nextone explică (pentru NevastuicAaA):

Am incredere in el pentru ca a fost cu prietenii nostri comuni, unde as fi vrut sa fiu si eu! laughing...sad.De obicei mereu am facut tot posibilul sa fac rost de bani si sa fiu langa el de aceea ma asteptam sa ma sustina... dar asta este big grin multumesc mult pentru raspunsuri chiar mi-au placut.

| NevastuicAaA a răspuns (pentru Nextone):

Devine parca mai complicat. Poti sa il intrebi cum a fost.Parca ai cam multa incredere in el.
Dar eu nu te cunosc si nu pot sa imi dau cu parerea acum asa de mult. Poate voi sunteti altfel si eu iti bag prostii in cap acum si va stric relatia.
Te rog sa nu iei tot ce spun in serios.Nu sunt nici cupidon sa le am asa bine cu dragostea happy.

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau. relatia voastra este,, oficiala,,?
Ma tem ca nu. In mod normal, prietenul tau ar fi fost asteptat cu prietena, nu singur.
Iar cadoul, era ok sa-l fi luat impreuna. De 2 lei bomboane, pentru ca nu va permiteti acum, si se intampla. Dar in comun.
Cred ca prietenul tau a gresit tare, pentru ca el te-a dat deoparte : s-a dus la acea petrecere ca singurel.
Dar este doar parerea mea. Poate gresesc.
Ai grija la ce mai face. Te tzuc.

| etudor a răspuns:

Fiind invitata lui ar trebui sa inteleaga situatia si sa nu contribui sau sa dai o suma modica. Daca ai incredere in el si stii ca n-o sa-ti faca probleme, du-te dar daca crezi ca nu te vei simti bine in acea comunitate, mai bine nu te duci!

| alexutza071 a răspuns:

Eu cred ca el nu a avut intentii rele, adica daca tu l-ai refuzat, el nu a vrut sa te mai deranjeze poate.cel mai bine este sa vorbesti cu el deschis despre asta.

| EdwardTeach a răspuns:

Depinde. Fiecare băiat gândeşte diferit, dar în general chiar dacă nu ai fost invitată, ştiind că te duci cu iubitul tău, nu cred că pe gazdă l-ar deranja asta. Cât despre faptul dacă a procedat corect... La urma urmei prietenul tău a încercat să te convingă să mergi şi tu, tu ai refuzat şi el ţi-a respectat decizia.

| Swordsman a răspuns:

Nu stiu cat de lunga e relatia voastra, dar consider ca ar fi trebuit sa fie putin responsabil la faza asta. Pana la urma, el trebuie sa te si sprijine, nu doar sa fie "gagicul" tau, sa te sarute, sa mearga agatat de gatul tau la plimbari si atat. Odata ce tu faci sacrificii pentru el, ar trebui sa ii pretinzi si lui acelasi lucru.