| anonim_4396 a întrebat:

Buna, vreau sa stiu daca gresesc. Am o prietena de 4 ani si m-am imprumutat la ea cu 160 de lei si cand i-am dat inapoi i-am dat 160 si i-am zis ca ii dau atat pentru ca avea datorie la mine de 20 de lei. Nu a spus nimic atunci, dar peste o saptamana imi spune ca vezi domne eu nu ii sunt prietena si ca zici ca face imprumut la banca, ca ea ar trebui sa imi dea banii aia 20 de lei cand o sa aiba ea sa imi dea si ca nu e normal sa ii dau ei mai putin daca ea avea datorie. Cand i-am spus ca trebuia sa-mi spuna ca o deranjeaza chestia asta si ca daca nu isi permitea trebuia sa-mi comunice, a zis ca tine doar de bun simt si ca trebuia sa-mi dau eu seama. Vreau sa stiu daca chiar am gresit aici. Multumesc!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Eu nu am inteles nimic din intrebarea asta, tu i ai dat datoria de 160 lei, ea avea sa i ti dea tie 20 lei, si atunci tu trebuia sa i dai ei 140 lei si sa opresti cei 20 datoria ei, asa este?

| 1997onur a răspuns:

Ceva nu-i bine aicia laughing)) imi da error rau de tot laughing)