| JeanIustyn a întrebat:

Buna ziua! Am o relatie de 8 ani cu o femeie ce are deja un copil de 12 ani cu fostul ei sot, intre timp ea a ramas gravida si cu mine, dar m-a mintit ca nu este al meu timp de 8 luni dupa nastere ...acum ea locuieste cu fostul ei sot mintindu-l ca este al lui. Facand testul de maternitate ce mi-a demonstrat ca este am meu evident ca imi doresc sa imi cresc copilul. Am cazut comun de acord sa ne mutam imptruna pentru a ne creste copilul dar fata ei a fost indoctrinata de tatal ei sa fie impotriva mea iar femeia nu vrea sa ne mutam daca fata ei nu este de acord. Ea a ales sa ramana in casa cu fostul deoarece are ambii copii langa ea dar avand in vedere ca ambii suntem parinti avem drepturi egale asupra copilului. Cum trebuie sa procedam sa locuim sa ne crestem copilul impreuna desi ea nu vrea ca sa desparta copii? Eu nu vreau sa ii iau copilul prin instanta si nici nu refuz prezenta copilului ei din casnicia anterioara, doar ca ea nu vrea sa inteleaga faptul ca nu e normal sa obligi 1 copil sa creasca cu 1 tata vitreg.

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cine te a pus sa iti iei o femeie care a mai fost casatorita si are si un copil? Si de ce tu i ai mai facut unul? Tu ai gresit si acum stai si te plîngi, era normal ca ea sa se reimpace cu fostul si tie sa-ti dea un sut in fund, faptul ca ai cu ea un copil nu inseamna ca ea este obligata sa stea cu tine, asa ca pregateste bani de avocati de procese ca va dura ani de zile si va costa bani multi.

| dullcat a răspuns:

Vorbeste cu un avocat, iar data viitoate nu te mai incurca cu femei maritate.

| relian a răspuns:

Daca ea alege sa locuiasca cu fostul, tu se pare ca esti cam pe dinafara nu crezi?
Nui poti lua copilul, nici legal, nici ilegal, asa ca daca ea a ales pe fostul, tu pentru ce te mai bagi in seama cu ea?

Veziti frate de drum, e clara ca nu te vrea. Daca te voia fii sigur ca alegea sa stea cu tine, indiferent ce ar fi spus ficasa, nu hotaraste fiisa pentru ea sau pentru maicasa, mama hotaraste ce face.
Cum zic a ales pe fostul, inseamna ca aia a vrut, pe tine tea tinut asa ca n-a avut cu cine sta timpul ala laughing

| Freya1 a răspuns:

Pai cum al tău creste cu un tata vitreg, si a celuilalt ar creste la fel cu tine tot tata vitreg.

Ideea e ca tu ar trebui a îți vezi de treaba ta, sa ceri în instanta măcar custodie comuna și sa o lași în pace ca nu e femeie pe care sa o iei acasă. Daca era serioasa nu avea de ce sa te minta și sa meargă de la tine la el și invers.

| Eireann a răspuns:

"Eu nu vreau sa ii iau copilul prin instanta si nici nu refuz prezenta copilului ei din casnicia anterioara, doar ca ea nu vrea sa inteleaga faptul ca nu e normal sa obligi 1 copil sa creasca cu 1 tata vitreg." Pai fie ca e cu tine, fie ca e cu sotul ei unul dintre copii o sa creasca cu un tata vitreg. Fata ei nu este indoctrinata, ea doar isi doreste familia naturala impreuna fiindca iubeste ambii parinti.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Căsnicie în 3 nu este legal în România. Singura soluție e tribunalul, iar dumneavoastră sunteți vinovatul principal pentru această situație.
Numai prin intermediul tribunalului se poate rezolva situația în care vă aflați!

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru ValentinMihai78):

Cu ce este acest atâta de vină? Ca a avut încredere în ia cu Adevărat și a vrut să-și întemeieze o familie cu ia și a fost sincer? El nu este vina ca ia minte în halul ăla de murdar 2 bărbați și apoi face niște alegeri pe care un copil trebuie să-le suporte căci ia este o femeie inconștientă și abuzează de un om și un copil și o familie întreagă acel copil o sa vrea să-și vadă tatăl matern cel Adevărată nu unul care ia deja avea un copil cu ia cum poți sa spui ca acest tata este de vina acest om este vina cum pot sa spui asa ceva? Ești inconștienta? Pe baza la cel acuzi tu pe omul ăsta ca este de vina? Cu ce a greșit el? Unde este vina acestui om acestui tata care a rămas la mijloc din cauza la o femeie inconștientă și a mințit într-un hal murdar și mizerabil 2 bărbați și tot el este de vina? Acest tata va rămâne fără propilul copil tu îți dai seama ce durerea trebuie obligata sa suporte omul asta? Tu sti cum este să-ți ia cineva copilul și să-l crescă un străini și săi spună lui ăla tată și el sa fie cel Adevărată cum să-l acuzi pe omul ăsta mă cum? nu-și mai va vedea copil poate ani de aicia în colo din cauza la o femeie inconștientă

| ValentinMihai78 a răspuns (pentru MuatafaonurContInchisDeTot):

Greșit gândiți! El este vinovat pentru că nu a făcut o căsătorie cu această femeie înainte de a avea copil și faptul că știa că ea se vede cu fostul soț, că poate chiar întrețin rapoarte sexuale, cât timp el a crezut mai bine de 17 luni că acel copil nu este al lui, până când a făcut paternitatea și a aflat adevărul!
Deci, el era perfect conștient că este într-o relație cu 3 persoane!

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru ValentinMihai78):

Deci ia nu șia înșelată bărbatul cu care deja avea un copil de 12 ani și o familie dansul este de vina "corect" și faptul că a mințit 2 bărbați și propriul soț ca este de la el copilul amantului și nu altuia frumos mereu alți sunt de vină de ce săne asumăm faptele când putem minți foarte bine

| ValentinMihai78 a răspuns (pentru MuatafaonurContInchisDeTot):

Vinovat nu este cel care oferă, este cel care primește. Ea doar a găsit un fraier, nimic altceva! M-am confruntat cu așa ceva, dar am fost mult mai atent și nu am intrat în astfel de situații! Se cheamă înșelare în momentul în care chiar era divorț pe bune! Dar, folosind fetița paravan și-a văzut soțul în continuare, inclusiv au avut relații intime.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru ValentinMihai78):

Da nași mai vrea sa continui discuția hai te rog frumos să ne oprim aicia mulțumesc frumos pentru înțelegere și dialogul pe care am avut parte în acestă seară să-l port cu Dumnevoastră o seră minunată sa aveți și liniștită va doresc numai bine.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Este bine că ști Adevărul și cine este cu Adevărat într-adevăr acel copil va avea de suferit va creste separat de tine și va trăi și crește alături de un străin pe care va fi nevoit să-l numească tată dar dacă acel copil te iubește cu Adevărată și într-adevăr va ține la tine nu-i poate lua nimeni iubirea ei Adevărată față de tine ești tatăl ei cel Adevărat mama ei a ales un alt drum cu un alt bărbat dar copilu tău tot al tău rămâne tot tu ești tatăl cel Adevărată sper și îmi doresc cu toată inima sa reușești sa iei copilu din mâinile ei și sa-i oferi o educație frumosă și buna în niciun caz sa nu semene cu ia și săi urmeze drumurile îmi pare sincer rău prin ce treci și trebuie sa suporți și copilul tău trebuie sa suporte toate consecințele ei și alegerile ei căci nu este o mamă și o femeie conștientă și a mințit in halul asta de murdar.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

-Jeanlustyn

Sper ca ești conștientă de fapta ta și că faptul știai ca acea femeie avea deja o casnicie și o familie și un copil în vârstă de 12 ani faptul ca tu conștient find de situația acele femeie căsătorite ai trecut voință cu vedere la toate acestea și ai continuat sa ai relați intime cu acea femeie căsătorită și vedeți da naștere unui copil pe care va trebuie sa suporte consecințele unor din păcat ma simt forțat să vă numesc oamenii dar nu nu sunteți oamenii sunteți ceva ce nu va pot spune pe nume acel copil va avea de suferi enorm de multe din cauza ta și al ei căci ați fost doi inconștienți și lipsiți de tot ce poate însemna într-adevăr un om sper ca acel copil sa nu arunce nici o privire calda și nici un pic de iubire la amândoi vedeți aduce pe lume un suflet o inima nevinovată sper sa fiți niște părinți buni nenorociților săi oferiți educația s-o protejați sa aveți grija de ea căci nu merită acel copil nici un gram de suferința din cauza plăcerilor voastre carnale pe care nu va mai satură nimeni oferiți un Vittor acelui copil nu-l maltratați.