| mihai_3627 a întrebat:

Caut o persoana, pe mama mea, probabil decedata acum;
S-a despartit de tatal meu cand eu eram mic si nu stiu mare lucru despre ea;
Cand m-a nascut, in 1955, locuia in Bucuresti pe str. Eufrosina Popescu si avea aproximativ 25 de ani si purta numele de fata, Lupu Florica;
Ma ajuta cineva? macar sa-i pun o floare pe mormant...

6 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Puteti intreba la Primarie sau sa cautati la Arhivele Statului documentele legate de numele ei. Daca nu, ceva mai trist, puteti merge la cimitirele din Bucuresti si sa intrebati daca e cineva ingropat cu acel nume. Imi pare rau! sad

| Emeraude a răspuns:

Daca a fost inregistrata la Primaria Bucuresti, mergeti acolo si cereti documente legate de ea, la Arhivele Statului mi se pare dificil si multa birocratie de care va veti lovi, bine, si la celelalte institutii e destul de greoi, dar cred ca aveti mai multe sanse sa aflati ceva.
Daca nu, mergeti pe strada respectiva si cereti informatii despre proprietari/cei care au locuit inainte acolo, poate aveti vreo surpriza si ...cine stie?happy
Succes!

| ikram a răspuns:

Singura sansa este sa mergeti la Arhivele statutului, si cautati documente in legatura cu ea, eventual cu proprietatea de pe strada respectiva.

| Larisa_4465 a răspuns:

Nu stiu sa te informez in privintza asta dar pot sa iti spun ceva de ec sa o mai cautzi daca ea nu a facut asta? stiu e greu stiu crede ma din propria experienta si eu am crescut fara mama si fara tata si tatal meu a fost foarte rau cu mine si in ciuda tuturor parca tot nu l pot dusmani ...eu zic sa ai grija de tine si sa nu ti faci iluzii prea mari pentru ca asta e viata... dar vei fi fericit candva pentru ca meriti! te pup sa nu mi-o iei in nume de rau

| PisicaAristocrata a răspuns:

Daca s-a nascut in Bucuresti, puteti incerca sa intrebati pe la primarie. Sau la adresa unde a locuit dumneaei in 1955, poate actualii proprietari stiu ceva.

| vidyalove a răspuns:

Http://romania-serials.forummagic.net un forum cu actorii vostri preferati din serialele romanesti.Haide veniti sa va distrati pe Romania serials.Acolo puteti gasi la download seriale romanesti , indiene , coorene, desene animate si multe altele.Tot ce trebuie sa faceti este sa va inscrieti si sa fiti activi.Jocurile, galeriile , muzica si alte sectiuni din forum sunt nerabdatoare sa fie rasfoite de catre voi.Deoarece forumul este la inceput avem concursuri de administratori si moderatori .Cei care doresc pot sa se inscrie si in concurs .De asemenea o alta serie de alte concursuri va asteapta.Deci ce mai asteptati intrati pe http://romania-serials.forummagic.net