| NoNames66 a întrebat:

Ce parere aveti despre CONFLICTUL INTRE GENERATII? credeti ca este normal?

Răspuns Câştigător
| crioa798 a răspuns:

Este normal ca diferenta de varsta sa cauzeze discutii contradictorii pentru ca sunt pareri diferite, gusturi diferite si nici macar persoanele de aceeasi varsta nu au aceeasi mentalitate, iar cand intervin si anii e si mai greu.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Întotdeauna așa a fost, nu este ceva nou.
Comunicarea ajută la găsirea soluțiilor.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Nu mi se pare normal dar conflictul asta e de cand lumea, nu de azi

| Pitzipoanca a răspuns:

S-a gasit ceva inscriptie egipteana antica (nu mai tin minte unde era sau alte detalii) care spunea asa " Ah, tinerii din ziua de azi." Tu tragi concluziile.

| Rachel0 a răspuns:

Fiecare și-a trăi tinerețea adaptându-se vremii în care a trăit.Cei mai în vârstă s-au distrat cum se distrau tinerii din vremea lor.Așa că tinerii din zilele de azi se distrează în felul lor, dar mie nu mi se pare normală indignarea lor.Bine..nici să te distrezi prea... exagerat ca să zic așa happy