| cocacolalightdeprune a întrebat:

Ce parere aveti despre o relatie dintre o fata de 15 ani si un baiat de 22? Multumesc :*

Răspuns Câştigător
| 2ochicaprui a răspuns:

Nu e o diferenta mare, asa ca nu trebuie sa-ti faci griji, important e sa fiti voi compatibili si sa nu simtiti varsta ca pe un impediment, dimpotriva, sa va apropiebig grin laughing Iar cel mai important e ce crezi tu si ce simti tu legat de aceasta relatie, nu ceilaltibatting eyelashesOricum, decat sa fie o diferenta mik de varsta si sa nu existe intelegere, mai bine asa. Multa multa bafta in continuare>big grin

21 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Minks a răspuns:

Pedofilie, clar!

| Minks a răspuns:

Pedofilie...

| Rafael_3371 a răspuns:

Este ok. Daca este o relatie serioasa bazata pe sentimente si nu exista probleme de intelegere din cauza ca ea este asa matura ca tine e bine. Daca tu te intelegi bine cu ea si totul merge struna eu iti urez bafta.

| morningstar a răspuns:

Nu mi se pare nimic ciudat; nu este o diferenta prea mare de varsta, daca la asta te referi. Daca exista iubire, varsta nu are importanta intr-o relatie.

| valThina a răspuns:

Pai e o diferenta destul de mare de varsta.dar daca fata e mai matura(psihic) si baiatu mai copilaros poate sa mearga dar cred ca pana la un punct happy

| romanionu a răspuns:

E destul de maree diferenta de ani. Si stiu ca nu e vorba de asta ci de sentimente. dar totusi. thinking

| ĐoarUnPunctuleţ a răspuns:

O diferenţă de vârstă prea mare.

| cosmin21 a răspuns:

Nu o vad cu ochi buni, diferenta nu e mare de varsta, dar el e major si ea minora, mi se pare o relatie de pedofilie.

| callmebeautiful a răspuns:

Cam depinde si varsta

| Cristina_5283 a răspuns:

Nu depinde neparat de inaltime...Ce cred.pai daca ti se pare ok tipu de ce nu laughing

| elizabeth a răspuns:

Este foarte cool! depinde cat de cat de inaltime nu de ani...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare ok.

| ƳσʋAиdMɛ a răspuns:

Love is for free. Puteti fi impreuna totimpul important este ca va iubiti foarte mult.

| TAzOVsKY a răspuns:

Consider ca diferenta de varsta dintre parteneri nu are importanta daca este pana la maxim 15 ani cu conditia ca partenerii sa se iubeasca, sa se respecte reciproc sa nu existe din partea nici unuia dintre ei glume sau testari ale dragostei persoanei respective.Relatia trebuie sa se bazeze pe incredere in special din partea partenerului mai in varsta sa nu faca scene de gelozie pentru ca atunci relatia dintre ei se va destrama.Partenerul mai in varsta trebuie sa constientizeze faptul ca daca diferenta de varsta este prea mare (eu consider ca peste 15 ani) odata cu trecerea anilor petrecuti impreuna, el nu-si va putea indeplinii de multe ori datoria din punct de vedere sexual si el mereu va fi gelos si isi va suspecta partenerul de neloialitate chiar si curvie, creindu-se astfel tensiuni intre parteneri, certuri si ducand in cele din urma la despartiri.

| xioliolioloix a răspuns:

Ca tipu se simte bine

| Tania_9268 a răspuns:

E super ok. Daca va intelegi bine, nu mai conteaza nimic. Love is free.

| isabella_7213 a răspuns:

Sa stii ca intr-o anumita zi am fost in aceeasi situatie cu tine tot 15 si tot 22 dar am refuzat.Traiesteti viata de copil cat o mai ai nu te incurca cu chestii serioase ca din prima o relatie ca asta necesita multe sacrificii si compromisuri.
Sfatul meu ai grija de copilarie nu te lega la cap cu astfel de lucruri.

| Bianca_4142 a răspuns:

Sh mie mi-i se intampla acelasi lucru doar ca yoh am 13 sh el 21... mie mi-i se pare super ok, din moment ce te iubeste sh te respecta nu este nici o problema, Dar parintii tai il accepta?

| larissa_1684 a răspuns:

Nu este nimic absurd sa stii...doar sa nu te lasi pacalita, vezi cum se comporta cu tine, si apoi treceti la lucruri mai serioase daca vreti. Sper ca te-am ajutat:*

| Danya_6735 a răspuns:

Daca sincer...la mine nu a prea mers