| Saddelyx a întrebat:

Ce tipuri de iubire sunt considerate controversate sau ilegale si de ce?

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Iubirele incestuoase sunt ilegale si controversate...
De ce?
Tu ai putea sa te iubesti cu o ruda de sange? mai ales de gradul 1?
Nu cred.
O zi bunahappy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Incestul... de ce sunt controversate? pai tie ti se pare normal?

| grab a răspuns:

Incestul e cel mai grav.
apoi relatiile cu diferenta foarte mare de varsta sunt subiectul controverselor precum si al esecului rapid.
ar mai fi si cele intre religii diferite sau intre clase sociale discrepante.

| bubuuu2349 a răspuns:

Controversate sunt cele formate pe interes, iar casatoria intre rude de gradul 1 e interzisa

| danay72 a răspuns:

Incestul,pedofilia etc.Nu sunt morale ci anormale, iar Dumnezeu este dezgustat de asa ceva.