| monicaaa17 a întrebat:

Voi aveti/ati avut gânduri care ies din tipar? Care ar putea fi considerate deviante? Sau rele,neetice,imorale,poate chiar bolnave? De la chestii mărunte,de ex fetish-uri pana la alte exemple mult mai controversate. Daca da, i le-ati împărtășit cuiva? Unui prieten sau persoanei iubite? Credeti ca v-ar intelege? V-ar tolera sau accepta?

2 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Nu avem cu toții astfel de gânduri?
Unele le-am împărtășit, altele nu. Nu știu dacă ar înțelege, posibil, dar unele lucruri prefer să rămână doar pentru mine.

| FreddieM a răspuns:

Am unele ganduri si am convingerea ca nu exista suflet viu care sa nu aiba. Exclud totusi unele din lista si anume, cele imorale,(prin tiparul a ceea ce consider eu moral), rele si bolnave. Rele nu, pentru ca sunt pacifist convins si total contrar ideii de malefic sau razbunator. Bolnave nu, pentru ca am capacitatile cognitive intacte.
Pace