| viata0delash a întrebat:

Citi tot mesajul si spuneti-mi daca e normal sau nu, mai ales un feedback de la fete.
Am avut o relatie cu o fata, pe care o placeam, si ea pe mine, ea isi exprima sentimentele liber si stiam ca ma iubeste si singura mi-a spus-o. Eu insa sunt mai timid si nu ma puteam exprima cum trebuie, ba credeam ca sunt indiferent si rece, si prostul de mine asa ii spuneam si ei.
Ea nu a mai rabdat si m-a lasat. Dupa aceasta parca ceva ma palit la cap si mi-am dat seama ce e aceasta dragoste, iubire, sentimente, am inceput sa inteleg cubintele din cante(pana acum ascultam doar ca melodia e ok) si am inteles ca nu pot fara ea. Ca ea e dragostea cea unica care va ramane pe veci in inima mea. Deci acum m-am decis sa ma deschid pentru prima data in viata mea, si sa ma deschid ei sai spjn totul cum era si cum este, ce e ea pentru mine si tot adevarul. Sa vorbesc cuvea sincer?
Unica ce ma deranjeaza ea deja are o alta relatie, dar cand ne vedem ea incepe sa vorbeasca cu o voce tremuratoare si aproape ca plange. Uneori chiar o face. Eu nu mi-am dat seama la inceput ca ea e aceea persoana unica, incep sa pretuiesti doar cand pierzi. Ce ziceti

12 răspunsuri:
| Cortex a răspuns:

Probabil tremura deoarece ii este mila de tine.Ai zis ca esti rece, dupa aia ti-ai dat seama ca nu esti asa, asta nu mai conteaza tu trebuie sa ramai rece pentru ea altfel te va lua de fraier si de om neserios care nu stie ce decizie sa ia in viata. Daca are o relatie in care e nefericita poti sa-i sugerezi discret ca are si ea dreptul la fericire dar daca e fericita nici sa nu indraznesti sa-i spui vreo vorba care ar putea duce la impreunarea voastra."dragostea" ce o simti tu acum e o iluzie, in realitate e o obsesie si daca o confunzi cu dragostea te vei face de rusine.Incearca sa stergi acest sentiment si cand acesta dispare si te poti gandi vesel doar la tine poti incerca sa ai o relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nimic rau sa fii rece.In fine, daca tot te-au apucat sentimentalismele, spune-i, nu mai ai nimic de pierdut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta nu-i iubire, scuza-ma ca-ti zic... este prostie...

Răspuns utilizator avertizat
| Anonima6789777 a răspuns:

Spune-i si ei asta. Recucereste-on daca chiar simti. Fa-ti curaj, nu pierzi nimic. * Balta mai are pesti * nu e singura fata din univers.

| viata0delash explică (pentru Anonima6789777):

Nu e singura, dar sa fim seriosi, mii de romane, milioane de cantece sunt despre iubirea adevarata, poate si voi avea alta dar nu va fi aceeasi, mereu voi gandi la ea.

| Ruptura a răspuns:

Salut, cam asa sunt si eu acum. doar ca eu am facut o prostie, stiu cum te simti.
Treci peste, intamplarile astea naspa au si o parte buna. acum ai invatat ceva, te-ai mai maturizat, probabil nu o sa mai faci asta data viitoare, nu mai fi timid, e cea mai mare prostie
Daca are iubit. treci peste, bucura-te ca ai invatat ceva, probabil acum nu mai esti atat de timid

| viata0delash explică (pentru Ruptura):

Gata. E terminat totul. Am vorbit acum, am inteles multe despre mine, si eu tot putine am spus dar, dar acum caut un psihologbig grin,, serios, am multe care fara ajutor nu se pot schimba. Daca stiti vreo hnul bun si la pret normal prin Iasi scrieti. Durerea te face matur, prostiile iti strica viata. Si vorba nu e doar de tigari droguri alcool de care eu mam dezis total.

| Ruptura a răspuns (pentru viata0delash):

Nu trebuie sa mergi la un psiholog, mi se pare o prostie, am fost si eu la unul si a fost urat. m-am regasit singur.
Cand faci o prostie si iti dai seama ca nu-i ok, atunci e bine, nu o sa mai repeti asta si o sa-ti dai seama ce e bine si ce nu.
Cati ani ai? fetele sub 18 nu prea gandesc bine, sunt foarte sucite, nu stiu ce vor si fac multe greseli apoi dau vina pe tine.
Citeste carti, nu sta sa inveti pentru scoala (in caz ca o faci) cartile sunt mult mai bune decat scoala, trebuie sa te dezvolti.
Fii mai pozitiv.

| viata0delash explică (pentru Ruptura):

Sunt la facultate, fata era de o varsta cu mine, problema deci si era ca eu am o gandire de copil iar ea intr-adevar o femeie matura.

| Ruptura a răspuns (pentru viata0delash):

Probabil n-ai trecut prin foarte multe chestii, probabil ti-ai ignorat greselile, poate le-ai repetat.
Citeste foarte multe carti.
Inconjoara-te cu chestii interesante, esti ceea ce te inconjoara deci nu te inconjura cu chestii inutile.
Iti recomand actoria, e gratis, inveti multe chestii acolo, o sa scapi complet de timiditate, e chiar utila

| Kriss_Kristina_2002 a răspuns:

E waw..foarte sincer si sa zicem sentimental...