Întrebare recomandată | lolium a întrebat:

Credeti ca daca ar exista o relatie mai stransa intre copii si parinti (bazata pe incredere) ar scadea numarul adolescentilor care isi incep viata sexuala de la varste fragede?

e vina parintilor sau a copiilor pentru intrebarile puse la aceasta categorie?

38 răspunsuri:
| lolium explică (pentru Sashavalentine):

E de ajuns sa arunci o privire la aceasta categorie, e de ajuns sa analizezi putin persoanele din jurul tau. cum adica pe cine? laughing ai impresia ca sunt putini?

| lolium explică (pentru Sashavalentine):

Dar nu am zis niciodata ca toata lumea isi incepe viata sexuala la varste mici. dar in ultimul timp nu putem nega ca numarul lor a crescut considerabil. si de multe ori parintii uita sau le este jena sa vorbeasca cu copii lor despre sex.
uite, eu spre exemplu nu am discutat niciodata pana acum cu mama mea despre acest aspect, si am aproape 18 ani. si nici nu cred ca vom discuta vreodata.

| SirGilbert a răspuns (pentru Sashavalentine):

Am specificat de la inceput, "In mare parte"!

| Sashavalentine a răspuns (pentru SirGilbert):

Poate asa e la oras. thinking (locuiesc la tara)

| lolium explică (pentru Sashavalentine):

Si eu tot la tara. n-are nicio relevanta unde stai

| SirGilbert a răspuns (pentru Sashavalentine):

Chiar daca locuiesc la oras, eu am o parere foarte buna despre cei de la tara.
Datorita lor noi mancam ecologic, datorita lor traditiile inca se mai pastreaza, datorita lor nu ne pierdem identitatea, noi ca popor.

Nu cred ca zona in care traiestc copii ar putea avea un anumit impact asupra relatiei lor cu parintii!

| lolium explică (pentru SirGilbert):

Oamenii de la tara au o mentalitate mai invechita. cand e vorba de relatii intime, ei inca mai cred ca daca 2 persoana au facut sex, sunt deja "luati " (in sensul de casatoriti )

| SirGilbert a răspuns (pentru lolium):

Sunt si exceptii!
Eu mi-am spus parerea.Fiecare are dreptul la una!