| Fetitsa123 a întrebat:

Credeti ca este rusinos sa te mai joci cu papusile jucariile la 12 ani jum? Sau sa ai prieteni mai mici ca tine cam cu 6 ani cu care sa te joci cu ei cu papusile?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,de ce ar fi? Esti inca copil si trebuie sa te bucuri de aceasta perioada frumoasa a vietii, sa o traiesti asa cum simti, pentru ca nu o vei mai recupera.Si eu ma jucam cu papusile la varsta ta si am continuat pana in jurul varstei de 13 ani.Nu este nimic in neregula, ba din contra, este foarte bine ca-ti traiesti copilaria.Numai bine.

12 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Joaca-te cat poti tu de mult, nimeni nu-ti poate fura copilaria.

| Phantasmagoria a răspuns:

laughing pai presupun ca la 12 ani jumate ai alte interese,incepi sa socializezi,sa te intereseze imaginea ta etc,nu sa te joci cu papusile. Dar tu poate ai alt ritm, joaca te cu papusile ca nu e rau. Altele la varsta asta sunt insarcinate, deci mai bine sa fii inocent.happy

| IMC90 a răspuns (pentru Phantasmagoria):

De parca socializarea l-ar ajuta cu ceva sau l-ar face mai destept... Daca ar fi dupa mine, as interzice anturajul, nu drogurilewinking Daca te prinde cineva ca te anturezi sa te salte in duba si sa te duca la sectie sa dai declaratii si sa primesti amenda penala.

| sunshine939 a răspuns:

Nu.e foare bine.cunosc fete care s au jucat pana la 15 ani cu papusile.eu am 18 ani si inca nu ma indur sa le arunc pentru ca sunt frumoase i imi amintesc de copilarie. le tin intr o cutie.si acum mai dorm un pat cu o papusalaughing)e ceva ff frumos sa stii.si le am facut rochii la barbie pana la 14 anilaughing)

Răspuns utilizator avertizat
| OrdinaryGirld a răspuns:

Este foarte bine, mai bine te joci cu papusile dacat sa te maturizezi de la varsta astawinking

| Pisique a răspuns:

Eu cred că nu pentru că la 12 ani jumătate nu ești matur, ai dreptul să te joci cu oricine [indiferent de vârstă] și cu orice jucărie.

| Alinuu24 a răspuns:

Și eu am o pr care îi cu 4 ani mai mică ca mine și nu mă deranjează daca e rușinos sau nu :p. Bine eu nu mă mai joc cu păpușile de la 10 anii laughing, dar oricum daca vrei te joci cu păpușile si la 20 laughing). Nu-ți impune nimeni astawinking. Sper că te-am ajutat :**. Ceauuu >big grin

| whiteOdrink a răspuns:

Eu sunt mai mare decat tine cu 5 ani laughing si tot mai dorm cu animalute de plus, asa ca. nu mi se pare ceva rusinos sau iesit din comun. Numai ca in ziua de azi. copii de 12 ani uita de frumusetea vietii(carti, papusi, desene. chestii copilaresti) si. netu` e la putere!

| OpenMindedGirl a răspuns:

Nu e rusine, chiar te incurajez sa o faci! Cand aveam 12 ani ma jucam si eu cu papusile si era foarte distractiv! hehe :p Am 21 de ani acum, nu ma mai joc, dar am pastrat papusile.
Joaca-te linistita cat vrei tu draga mea! happy

| andrey4me a răspuns:

Ea si joacate cat mai poti copilaria ea cea mai frumoasa happy

| papushica25 a răspuns:

Nu daca simti nevoia de a te juca si te simti bine nu conteaza parerile celorlanlti