Întrebare recomandată | DJDeniz a întrebat:

Cum as putea sa vorbesc cu o fata in sensul noi suntem colegi la scoala dar nu prea vorbim. Apropo ea e in 2005 eu in 2004. Adică ma refer ce as putea face sa intru in vorba cu ea si cand vorbesc ce sa vorbesc ( apropo mai iesim câteodată pe afara in grup adică nu doar eu cu ea, cu mai multi )

Răspuns Apreciat de Editori
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cauta-i compania in cadrul grupului,stai mai mult pe langa ea, prinde-i privirea, sa vada ca ai remarcat-o si sustine-i privirea cand ea vede ca o privesti, nu intoarce capul sau nu schimba directia.
Asta se numeste flirt.
Apoi poti sa pleci de la scoala pe acelasi drum cu ea, chiar daca tu ai alt drum, gasind un motiv fals daca ti-se cer explicatii de ce mergi pe acolo! Daca va exista chimie intre voi iti va cauta si ea compania.
Discutia...vine de la sine! O poti intreba ce sport ii place sau ce face in timpul liber, etc
Daca nu e proasta...o sa intelega gesturile tale.
Nu injura, nu vorbi cum vorbesc baietii (ce aia..mea!)nu vorbi de rau alte colege sau colegi, nu barfi, poti vorbi si despre tine asa...in treacat.Totul sa fie pe un trend pozitiv, neconflictual.Si in mod sigur iti va pune si ea intrebari.In nici un caz sa nu vorbesti despre curse auto, fotbal sau lucruri pe care fetele nu le inteleg sau agreeaza.
Mai incolo poti veni cu o floare (care cucereste orice fata) si i-o oferi in vazul tuturor ( e o proba de curaj barbatesc in fata celorlalti baieti). Daca chimia dintre voi nu corespunde, iti vei da seama ca te respinge.Gandeste-te ca poate sa fie angrenata in alta relatie!
Rupe o floare sau o ramurica dintr-un gard si daruieste-o mai in gluma mai in serios. Poti sa te oferi sa ii duci bagajul (ghiozdanul sau ce o avea).
Eu sunt adulta si am trait astfel de momente.Iti spun dpdv al unei fete ce si-ar dori ea de la un baiat la varsta voastra!

5 răspunsuri:
| Nevroza a răspuns:

Eu zic sa nu te bagi in seama ca risti un mare FRIENDZONE!

| Codrinn69 a răspuns:

Daca te ignora clar nu este interesata de tine, ai putea sa-ti faci tupeu si sa risti un friendzone.

| alexTheRock a răspuns:

Putin curaj face minuni vere. Vorbeste cu ea, nu te musca, vezi daca ii face placere sa vorbeasca cu tine, fa-o sa rada, spune-i o gluma, o intamplare amuzanta din trecutul tau (ai grija ce-i spui, n-ai vrea sa te faci de ras). Vezi cum decurge, daca nu te ignora invit-o la un suc, pizza, film, orice. Da-ti putin in fire si o sa fie bine. Aaa, da, s-ar putea sa iti dea cu friendzone-ul peste bot, nu te stresa, nu face depresii, treci peste ca un barbat. Cam atat, vorbeste cu ea si spune-mi cum a fost, bafta!?

| MynameisG3NI4L a răspuns (pentru alexTheRock):

Boss,m-ai ajutat pe mine nu pe el, multumesc laughing cred ca o sa incerc si eu, daca as fi pus eu intrebarea ti-as fi dat funda

| Alexandru1428 a răspuns:

Te duci la ea si-i spui "imi plac buzunarele tale" si instant o dai pe spate

| LeWiseCookie a răspuns:

Pai, daca nu vorbeste cu tine, inseamna ca nu e interesata. :T