| giulyPrinCopaci a întrebat:

Cum e relatia voastra cu parintii? Cu care din parinti va intelegeti mai bine?

Răspuns Câştigător
| Smileyy a răspuns:

Tata -plan financiar big grin
mama-plan sentimental love struck.

16 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Ma inteleg bine cu amandoi. Sunt momente in care ma inteleg cu mama si nu cu tata sau invers. Uneori se intampla ca amandoi sa ma certe si sa ne suparam, alteori sa ma incurajeze amandoi. Dar niciodata nu stam certati mult timp. Avem o relatie buna fata de alte familii. Ar putea fi insa si mai buna. Am putea face un efort fiecare in privinta asta.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O relaţie echilibrată, mama a fost prietena de suflet.
Acum am rămas fără ea şi nu mai am cu cine să mă sfătuiesc deschis fără ocolişuri.
Pa, pa.

Stefan
| Stefan a răspuns:

M-am inteles foarte bine cu ''mamma'' dar si ea s-a dus, am ramas singur fara frati sau surori, regret ca nu am putut sa le ofer mai mult, desi nu am ce sa-mi reprosez. Un sfat pentru cei care inca mai au parinti, iubitii si daruiti-le toate florile primaverii si nu uitati ca ei au fost lumina vietii voastre.

| Elena1234456 a răspuns:

Ma inteleg mai bine cu tata, pentru ca ma lasa sa fac aproape tot ce vreau eu happy.

| anna01 a răspuns:

Cu ai vecinului.

| elamit a răspuns:

Relatia mea cu mama e ca soarecele si pisica, cu tata ma intelegeam bine dar nu mai e printre noi asa ca am ramas singura...

| Denisaa a răspuns:

Ma inteleg foarte bine cu amandoihappyDesi uneori ma cearta, avem o relatie buna:X

| Andreea_7493 a răspuns:

Pai relatia mea cu ai mei este Ok, cu tata ma inteleg mult mai bine decat cu mama daca am vreo problema ii pot spune, stiu ca ma ajuta, mereu mi-a luat apararea cand ma certa mama si mereu amm fost mai apropiata de tata de cand sunt mica happy

| ICanLoveYou a răspuns:

Ma inteleg bine cu amandoi. Pentru ca ii iubesc la fel de mult pe amandoi.:X:X:X

| Oº°‘¨ ĺǾдNд ”¨‘°ºO a răspuns:

Cu mama, tata e prea severstraight face, si tipa la mine din oricex-(. Cateodata imi vine sama spanjurstraight face. Da, asta e viata.

| princess* a răspuns:

Ma inteleg bine cu amindoi dar cel mai bine cu mama, desigur.:

| AntoniaOrman a răspuns:

Cu nici unul.Mama e o alcoolica si tata e mult prea sever, tipa la mine din toate c**aturile, scuze de expresie.

| :X:X a răspuns:

Ma inteleg cu amandoi pai.thinking cred ca cu tata big grin relatia e destul de buna... nu-mi place ca parintii mei sa se bage prea mult in viata mea

| Laura B. a răspuns:

Relatia mea cu parintii mei pot zice ca e una destul de buna...
De fapt, eu ma inteleg cel mai bine cu mama mea. Aceasta ma ajutat sa vad in ea o prietena nu cum e de fapt, mama mea. Pot sa vorbesc absolut ce vreau cu ea... de la probleme la scoala si cu prieteni/ele pana la treburi foarte foarte serioase. Ea ma iubeste foarte mult si face tot posibilul sa imi fie bine, mai ales in fata tatalui meu. Vreau sa zic ca il minte uneori ca sa imi fie mie bine. I-a bani pe ascuns si imi cupara haine si tot felul.
Tatal meu e cam ca orice tata de fata, nu ma prea lasa afara, intotdeauna ma cearta daca iau o nota mica dar daca i-au una mare n-ar deschide doamne feri gura.
Deci, in general mama mea e preferata. Tata se afla undeva pe un loc mai jos! happy

| alexandraale12 a răspuns:

Ii iubesc pe amandoi! Dar cu mama ma inteleg cel mai bine!

| GeorgikCyttyka a răspuns:

Ma inteleg foarte bine cu amandoi.Desi uneori ma cearta, avem o relatie buna si nu am de ce sa ridic tonul(oricum nu am facut-o niciodata si nici nu o s-o fac)mama imi este prietena mea cea mai buna si cu ea imi spun secretele mele(ne intelegem ca orce 2 prietene f f bune):X