| Teodora_Iulia_1993 a întrebat:

Cum pot sa fac ca sa ma inteleg mai bine cu parintii mei?

5 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Vorbeste mai putin, asculta mai mult.

| TPUuser199 a răspuns:

Nu poti sa te intelegi mai bine cu ei, daca nu comunici deschis.
Am aceeasi problema, si acum in afara de prieteni parca nu mai am nimic. Pur si simplu nu le mai simt prezenta in viata mea... Crede-ma, nu vrei sa ajungi aici.

| CeVorbestiMa a răspuns:

Afla ce asteptari au de la tine si incearca sa le indeplinesti.Afla. ce le displace la comportamentul tau (sa zicem) si incearca sa te comporti pe placul lor.

| CeVorbestiMa a răspuns:

Afla ce activitati le plac(ceva ce poate fi facut in mai multi) si participa alaturi de ei.Multe activitati tu + ei

| MarcelineMarcy a răspuns:

Spune-le ce simti, incearca s-a vorbesti cu ei despre probleme dintre voi si incercati s-a rezolvati.Nu te intelegi cu ei pentru ca nu te inteleg si nu stiu ce simti. Sper ca te-am ajutat, bye :*