| Nutline a întrebat:

Cum sa fac sa ma inteleg mai bine cu parintii?

Răspuns Câştigător
| Nooot a răspuns:

Buna!
E foarte greu sa te poti intelege bine cu parintii, cel putin eu nu ma inteleg bine cu ei deloc...Mai ales cu mama rolling eyes.
Cand fac ceva bine, tot nu e in de ajuns.
Cand gresesc ceva, imi sar in cap.
Dar daca tu ai vointa si chiar iti doresti sa te intelegi mai bine cu ei, comunica cu ei, spune-le de fiecare data ce ai pe suflet.
Happy new year!

6 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Comunicarea este cea mai buna "arma". Asa cum comunicarea exista intr-o relatie de cuplu sau o relatie de prietenie, poate exista si o comunicare intre parinti si copii.

| Lala20 a răspuns:

Grea intrebare! :-s

| TuchleiMihai a răspuns:

Da-mi prv cu varsta ta, in primul rand si spune si u unde apar problemele, in ce discutii in ce probleme.

| Available a răspuns:

Buna! Banuiesc ca problema ta este de comunicare si ca parintii tai sunt putin cam prea severi cu tine.Eu nu am problema asta la mine cand sunt ff buni de faci ce vrei din ei cand sunt fff rai de nu-i mai suport 1 sec sa-i ascult.Incearca sa le spui sa vorbesti cu ei despre ce te deranjeaza si fa comparatii intre tine si alti copii.Nu stiu sa-ti zic exact ce sa faci fiindca nu stiu de unde apar problemele si in ce consta. Sper sa apara schimbari in fam. ta cu timpul si sa reusesti sa-i mai "imblanzesti". Sa ai un nou an fericit si tot ce-ti doresti! :*:X

| KriSt3n a răspuns:

Poi in cazul in care esti fata trebuie sa discuti cu mama ta. A fost si ea domnisoara si stie prin ce lucruri treci si u. (sau ai trecut depinde ce varsta ai). Daca esti baaiat, cu tatal tau.
A ink ceva. Parintii nu suporta sa fi dura in fata lor sau sa pari rebela. Mai bine fa un efort si incearca sa fi mai copilaroasa cu ei.
Vei vedea ca te vor trata alfel. [la mine nu merge in niciun fel]
Sper ca te.am ajutat! :* :X

| Ann3 a răspuns:

Pai da e cu adevarat o provocare sa stii! Nu esti singura care nu se poate intelege cu parintii! Pai nu stiu ce ai putea face, dar ai putea fi mai rabdatoare cu ei si sa le dai draptate chiar daca nu au ( ff des) sper sa te descurci... pup si nu uita ca nu esti singura :*:* ^_^