| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum va intelegeti cu parintii, eu nu ma inteleg deloc bine.

7 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

In adolescenta credem ca le stim pe toate, tot ce zboara se mananca, suntem lei si zmei... parintii vad cu ochi maturi lumea in care traim, de aici si diferentele de opinii, ceea ce e normal. Solutia e compromisul, toata lumea sa lase de la ea cate putin pentru o buna armonie in familie.

| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca nu-i asculti. Un parinte nu-ti va dori răul niciodata.

| Freya1 a răspuns:

Avem idei si conceptii diferite de viata asta e drept dar suntem parintii si copii si ne suportam.

| OldSoul a răspuns:

Per total ma inteleg foarte bine, imi accepta prostiile, ma sustin, cam tot ce vrei.
Bine, ne mai si ciondanim noi, fie ca nu am eu rabdare, fie ca nu au ei.
Problemele alea specifice diferentei de generatii.
Dar in rest, nu am ce obiecta.

| Lioana a răspuns:

As vrea eu sa mai am ocazia sa mai vorbesc cu ei chiar daca nu ne-am înțelege. As face tot posibilul ca sa aduc pacea și armonia intre noi oferindu-le iubirea mea.
Din pacate ei au plecat din lumea asta cu multi ani in urma. Am si uitat cum e sa ai parinti, sa stiu ca exista cineva care ma iubeste neconditionat indiferent de ce as face.
Incearca sa-i apreciezi si sa le oferi dragostea ta atat timp cat ii mai ai.

| Lioana a răspuns:

Atunci cand simti ca nu te intelegi cu ei asculta cantecul acesta. Te va face sa simti importanta lor in viata ta.
https://www.youtube.com/watch?v=VM2uMBGbYoE

| Alexandru250201 a răspuns:

Din ce cauza nu te intelegi cu ei?