| Gabytzykaa a întrebat:

Cum poti sa iti inseli iubitul fara sa stie? Dau funda. Astept raspuns urgent

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Pentru binele tau iti scriu.
Daca lucrul acesta pe care vrei sa il faci este razbunare, atunci sa stii ca nu este bine a se rasplati cu aceeasi moneda. Deci daca el te-a inselat, atunci cauta sa vezi care este partea ta de vina aici; caci este imposibil ca sa nu fii si tu vinovata.
Stii ca daca unul din parinti isi paraseste familia, aceasta se numeste abandon de familie; iar cel ramas acasa are dreptul sa isi continue viata cu cine doreste. Vezi asadar care sunt momentele in care ai avut si tu mici 'abandonuri' in relatia voastra, si astfel i-ai dat 'dreptul' ca sa caute pe altcineva. Crede-ma, ca daca cei doi se iubesc cu sinceritate, niciunul nu va putea sa-l insele pe celalalt; pur si simplu nu poate. Dar ma tem ca intre voi nu a fost dragoste.
Mai mult decat atat, razbunarea nu te face mai buna ca el, ci la fel ca el. Recunoaste dar ca intre voi nu a fost dragoste. Poate ca tu spui: "Eu l-am iubit, dar el pe mine nu." Dar daca l-ai fi iubit, atunci nu ai fi dorit sa te razbuni pe el, deoarece dragostea adevarata nu se razbuna, ci este asa cum spune Biblia:
"Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate; dragostea nu pizmuieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie,
nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau,
nu se bucura de nelegiuire, ci se bucura de adevar,
acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul." (1Corinteni.13:4-7) Vei dar cum este dragostea?

De aceea strig cat ma tine gura de mare ca nu se accepta prieteniile de sex opus decat dupa varsta de 20 ani, deoarece dragostea este matura; la adolescenta se poate vorbi doar de pasiune, care aceasta apare si se duce ca o ceata, ca un nor. N-ai auzit si tu de tineri care nu mai simt nimic unul pentru altul dupa o anumita vreme? Acestia n-au cunoscut dragostea. Dragostea nu este sentiment sau emotie, ci este un principiu. Dragostea este cand Il rastignesti pe Dumnezeu, si El tot te iubeste. Ca sa intelegi mai bine, dragostea este cand celalalt te inseala, iar tu nu o faci, chiar daca ti se ofera ocazia.
Un alt aspect vrednic de luat in seama.
Tu trebuie sa iti analizezi viata, si sa vezi daca nu cumva in trecut ai procedat neplacut fata de un prieten. Si iti spun asta pentru ca roata intotdeauna se intoarce, fie mai devreme, fie mai tarziu.
Dar mai mult decat cele scrise mai sus, este o problema mult mai grava ce atarge dupa sine consecinte vesnice, si anume incalcarea poruncilor lui Dumnezeu. Mai pe inteles, vezi unde ai calcat poruncile lui Dumnezeu in relatia cu baiatul acesta. Caci Dumnezeu nu poate sa binecuvinteze o relatie care nu este dupa voia lui(dar nici nu poate sa ramana indiferent); El nu poate sa binecuvinteze doi oameni care traiesc in nerespectarea poruncilor Lui. Ca un bun parinte, El ne iubeste; si de aceea ne pedepseste ca sa ne indrepte -sa vedem unde am gresit, sa ne cerem iertare inaintea Lui -dar cu sinceritate- de raul facut, si sa traim in ascultare de El intotdeauna, daca vrem sa fim fericiti.

23 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti penibila. Daca iti place sa umbli din creanga in creanga nu il mai numi iubit.Ci cel mai mare fraier.Multe fete intreaba pe aici ca de ce baietii(barbatii)inseala.De fete ce sa mai zic.Esti dovada vie.

| DimLight a răspuns:

Cu grija si atentie, daca nu te duce capul sa o faci nu o fa ca oricum vei fi prinsa cu mata-n sac

| miolina a răspuns:

Cu grija, deghizata in alta fata : peruca, eventual mustata, barba, alte haine, pantofi masculini, o palarie, un machiaj foarte discret [daca e nevoie ]. Bafta.

| BiuL a răspuns:

De ce sa il inseli?
Te duci noaptea acasa la amant, sau vine el la tine. El nu spune la nimeni, tu nu spui la nimeni. Stergi apelurile si mesajele pe care le ai cu el si ii zici sa nu te caute niciodata ca-l cauti tu.
Daca chiar vrei poti sa inseli fara sa se afle dar nu vad sensul, adica daca iti place de amant, renunta la iubit si nu trebuie sa iti mai faci griji ca afla.
Ps: roata se intoarce. Ori o sa te insele si pe tine un iubit la care chiar o sa tii ori acum o sa ai prea multe probleme de constinta, o sa marturisesti si-ti distrugi relatia.

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru BiuL):

Inveti fata asta pe prostii laughing

| BiuL a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Apai eu am avertizat-o ca nu e ok ce face, mai departe i-a dat Dumnezeu minte sa decida singura ce e bine si ce e rau happy Eu doar i-am raspuns la intrebare, la obiect. Nu am vorbit urat ca ceilalati ca nu sunt Dumnezeu sa judec, fiecare face ce considera ca e bine.

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru BiuL):

Yep. Raspunsuri la 5 dim. laughing

| BiuL a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Tu chiar te plictisesti. Sunt lucruri mai utile pe care le poti face decat sa comentezi toate raspunsurile mele.

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru BiuL):

Te simti atacata? Ok, nu mai raspund, sper sa ai tu o preocupare mai funny la 5 dim. Spor :* laughing

| BiuL a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Nu ma simt atacata. Nu inteleg care e sensul sau scopul comentariilor tale. Scopul acestui site e sa ajutam oamenii. Raspunsurile tale nu sunt pentru cel care a pus intrebarea asa ca mi se pare ca doar vrei sa te bagi in seama cu mine.

| geoka23 a răspuns:

Sa-l inseli '? daca nu-ti m-ai place de el sau nul mai iubesti spunei.Cuvantul insel mmm suna rau de tot chiar si pentru ce-a mai josnica persoana din lume.Nul rani spune-i-o si gata, daca nu te consideri o javra.

| darrio2007 a răspuns (pentru geoka23):

Grea gramatica asta.

| mihai69 a răspuns:

Dacă o faci cu grijă n-o să știe. O vreme; pe urmă, mai devreme sau mai târziu, cumva, tot o să afle.
Ei, la ziua aia ar trebui să te gândești încă dinainte să-l înșeli, și să ai un plan de scăpare.

| Fatamuntilor a răspuns:

Renunti la iubit si te dedici noii pasiuni
Asa ceva NU se face.

| SkyPilot a răspuns:

Daca il iubesti, nu il inseli. Daca nu il mai iubesti, nu mai e iubit, e altceva. Lucrurile astea se vor afla de unde nu te astepti. Daca ai ceva de platit, mai bine discuti cu el si va rezolvati problemele prin dialog. Daca ai vazut unul fara de care nu mai poti, il lasi pe asta si te duci cu ala.

| Felys a răspuns:

Daca tot te preocupa acest fapt nu stiu de ce il mai numesti iubit,poti spune partener,barbatul care iti este alaturi dar nu iubit,daca l-ai fi iubit nu te-ai fi gandit la inselat,si ca sa iti raspund la intrebare, e posibil sa nu poti, sa se prinda si sa il pierzi, mai bine daca nu il mai iubesti spune-i verde in fata si incheie acel capitol din viata ta, daca totusi nu vrei sa il pierzi sterge din mintea ta ideea de inselat

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Te speli si tu la pasarica dupa aia.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Te duci frumos la el si ii spui: ''sunt o cu*va si vreau sa te insel.Ce spui?,,
O sa fie incantat, pe deasupra o sa te si pupe de desteapta ce esti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai chiar daca nu stie, stii tu si e suficient.in mintea ta el va fi boul inselat, deci nu-mai spune iubitul nici macar prietenul, spune doar 'cum pot sa-l insel pe boul actual cu un *** viitor? ca eu sant curva si-mi plac pularaii nu boii?

| Happyjump a răspuns:

Atâta timp cât nu știe cât de cu*vă ești, e posibil să nu afle

| chakra8 a răspuns:

Te sinucizi si inveti cu mult timp inainte un caine sa-ti **** cadavrul.

| deeaty a răspuns:

O sa afle odata si odata...pana la urma adevarul iese la iveala mereu! dar tu inseala-ti iubitul, ca "faci bine"

| Gabytzykaa explică:

Chestia e ca eu il iubesc dar el ma inseala cu 3 fete odata si sincer nu vreau sa il pierd dar m-am saturat sa il astept plangand si el sa ma minta.