| paulacool69 a întrebat:

Cum sa sarut un baiat? buna...sa trecem direct la subiect eu saptamana viitoare ma intalnescu nu un baiat care imi place tare mult de el dar mi-e freca sa n-o dau in bara ca sunt mai mica decat el cu 3 ani...si mie teama cumo sa treactionez? daca o sa ma serute eu ce fac? ca nu stiu sa sarut...infine. asta e e totul...va rog ajutati-ma sau dartimi macar un sfat multunesccrying

178 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca vrea o relatie serioasa, nu va incerca sa te sarute la prima intalnire. Si nu-ti face griji privind primul sarut. Daca intr-adevar e sa aveti o relatie veti ajunge acolo in cateva luni, cand deja va veti cunoaste suficient. Nu trebuie sa stii, o sa simti ce trebuie sa faci, trebuie sa te lasi dusa de val, atunci cand se schiteaza un pic de intimitate, cand exista o mica relatie, lucrurile vin de la sine. Singurul lucru pe care il puteti face ca sa iasa bine este sa nu va grabiti, sa nu accelerati.

| Moneyandfame a răspuns:

Go with the flow.Nu e atat de greu.Incearca sa nu stai ca o scandura, misca-ti buzele.

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Trebuie sa fii naturala si sa nu fii tu prima care il saruti, lasa-l pe el sa o faca, ca restul vine de la sine.Se spune ca pe barbatii sa-i lasi sa faca ei primul pas, ca sa-si dea seama ca ei sunt importanti, dar aici este vorba doar de sarut, nu si de altceva.Asa ai intrebat si ti-am raspuns, nu trebuie sa fii tu prima, ca apoi dai de gandit interlocutorului si nu ar fi bine mai ales ca nu stii sa saruti.Restul vine de la sine nu este o arta in sarut, trebuie sa simti ca vrei si atunci totul decurge normal.

| Notme a răspuns:

Sa inteleg. vrei sa saruti pentru prima oara un baiat cu 3 ani mai mare ca tine de care nici nu iti place mult?! E musai sa inveti saptamana viitoare sau ce? Primul sarut o sa ti-l aduci aminte toata viata asa ca mai bine "invata" sa saruti un baiat de care iti place si daca nu vrei sa auzi ca nu ai sarutat bine mai bine ia-ti unul de varsta ta! E sfatul meu.

| Lorenyk a răspuns:

Sarutul nu se invata "din carti". vine de la sine. oricat de ciudat suna asta, sarutul vine de la sine. in clipa aia o sa faci ce simti. fi relaxata si nu-ti fie teama.

| Stefff a răspuns:

Eu cand m-am sarutat prima oara acum catva timp m-am sarutat cu un baiat mai mare decat mine cu 4 anihee hee...habar nu aveam ce sa fac...cum sa sarut.sunt impreuna cu el si acum si nu mi-a reprosat niciodata ca nu sarut bine.prima oara mi-a spus ca am fost putin timida. dar a fost totul okbig grin...nu cred ca exista lectii cum sa saruti un baiat sau o fatahee hee...eu cred ca sarutul e ceva spontanhee hee.sa nu-ti fie frica.asa eram si eu atunci... disperata... dar a trecut totul f bine...nu te mai stresabig grin...bafta multa!

| redbull a răspuns:

Tre sa fi cat mai relaxata si sa las totul sa se intample de la sime, daca te saruta continua nu te opune. Nu exista " NU stiu sa sarut " toti stim doar ca difera modul in care o facem. Ca sa fi sigura ca nu o dai in bara lasa-l sa te sarute si asteapta asa 1-2 secunde sa vezi cum face el, ce ii place lui si incearca sa faci acelasi lucru... big grin Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primul pas; Misca-ti buzele, al doilea; deschidele, al treilea; mica-ti limba intr-un anumit ritm, al patrulea; incepi sa-ti mulezi corpul dupa al lui si cauta sa urmezi acelasi ritm precum corpul lui, al cincilea; lasa-te in voia lui atunci cind miinile lui incearca sa te cunoasca si cred ca de aici te vei descurca singura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai te rog linistita si prietenu meu mai mare decit mine cu 3 ani si la fel ca si la tine el a fost si este singura persoana din viata mea cu care m-am sarutat! El avea 20 ani iar mie imi era frica ca nu o sa pot sa-i fac fata! Dar eu iti spun nutu fa griji si lsatate purtata de val lasa el sa inceapa sa te sarute si o sa vezi ca incetu cu incetu o sa te dai dupa el. Succese!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti este frica sa il saruti pentru ca nu sti c sa faci atunci lasa-l pe el sa te sarute si fa ceea c face si el si o sa vezi k totul merge bine u doar stai relaxata si fa c face si el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi dilema dar nu are cum sa fie asa de greu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi si eu is la fel dar totusi cat de greu sa fie? si apoi o sa tot invetzi nu?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poy lasa`te dusa de val este foarte usortongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce pot sa iti spun ...crd ca sunt in aceeasi situatie ca si tine.Am asa o retinere cand ma gandesc cum va fi, ca voi fi asa de stresata, ca nu va iesi bine...insa sper ca am invatat ceva din sfaturile ce le-ai primit u

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Paula, si eu sunt in aceeasi situatie aproape:d.Sunt impreuna cu el de aproximativ 2 luni, si inca nu stiu sa sarut f bine si sunt ingrijorata ca imi e frica sa nu ne despartim din cauza ca evit sa il sarut si de aceea intru pe tot felul de site-uri despre arta sarutului dar nici unul nu m-a lamurit si sunt si mai confuzaworried

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am aceeasi problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 18 ani si nu am mai sarutat de 2ani si cred ca am uitat iar acum imi place de un tip si lui ii place de mine dar mi-e frica sa nu rada de mine pentru ca poate nu mai stiu sa sarut, inainte aveam emotii numai cand ma gandeam imi treceau o mie de fluturi prin stomac dar acum m-am obisnuit cu ideea si sa vedem ce o fi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta am patit-o si eu pe la 12 ani acum avand 14 happy. Deci ma intalneam cu un baiat caruia ii place de mine si mi-a zis pe messenger ca o sa ma :*. Iar eu am ramas socata straight face. Dar nu eram la primul sarut happy. Si acum inca mai am fluturi in stomac cand ma gadesc :-s. Chiar maine o sa ma int. cu un baiat mai mare cu 4 ani laughing. e f. dragut toate fetele stau in limba dupa el, dar pe mine nu prea ma omoara cu frumusetea lui happy. S-a desp. de pritena lui pentru. mine si asta ma impresioneazabatting eyelashes. Mai ales ca mi-a zis: Nu conteaza varsta. A vrut sa ne int. in seara asta la 7 si mi-a zis ca poate facem o plimbare pe langa strand, baraj. I-am zis ca nu pot deoarece mi-e frica sa vin seara acasa, singura pentru. ca stau intr-o zona naspa. Atunci mi-a zis ca nu-i problema ma aduce el dar tot nu am vrut sa ies. I-am zis ca poate maine dar pana la 1 jumatate la care zice pai eu pe la 12 jumate ma trezesc ca nu dorm noaptea laughing. La care eu i-am zis ca o sa se treseasca pentru. mine ca sa ne bem cafeaua de dimineata si sa fumam o tigara happy. A fost de acord :X. Maine ma vad cu el la 12 jumate mi-a zis :" oare patesc ceva dka o a te :*"
La care eu i-am zis :"aminteste`ti nici nu ne cunoastem prea binewinking."
El: asa crezi u tongue.

Intradevar mi-e frica, ne fiind la primul sarut :-s.
Ce sfat iti pot sa eu tie?! fa ce simti si totul va fi bine happy. Succesc! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai Paula, eu m-am saruta prima oara cu un baiat mai mare q 5 sau 6 ani k mine.totul vine de la sine, lasa-te dusa de val. o sa fie ok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt cam in aceeasi situatie trebuie sa ma duc cu baiatul cu care sunt impreuna de vreo 4 saptamani sa ne intalnim si nici eu nu stiu sa sarut mi-a reprosat asta sunt si timida ce sa fac ca el mi-a spus ca e randul meu sal sarut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E usor... daca e primul sarut si nu stii sa saruti sal pe el sa inceapa primul si dupa aia vezi ce face el si fa si tu asaaa nu e greu... tu trebuie sa fii relaxata success

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E usor lasa-l sa inceapa el primul si dupa aia vezi cum face el si asa faci si tu multttttt succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...nici eu nu am mai sarutat pana acum. dar sper ca va fi bine...noi fetele cautam mereu baieti mai mari ca varsta, care au ttrecut prin experinete de genul asta ca sa putem invata de la ei...imi place mult d eun baiat care ma place si el ...si...as vrea ca el s afaca primul pas...nu eu... dar au trecut deja 3 spt de cand sse uita dupa mine c aun obsedat ...si nu mi-a cerut prietenia... dar am auzit de la niste pr de-ai lui ca ar vrea sa ma saruta si nu face primul pas pentru ca ii e teama ca m-as simti prost... poate ma ajutati si pe mine cumva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine, si mie imi place de un baiat cu 3 ani mai mare decat mine. Dar stiu sigur ca ma place pentru ca mi. a cerut prietenia si mi. e teama sa accept din cauza sarutului...parerea mea, lasa timpul sa le rezolve pe toate.Asa cum fac si eu.mult success

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuti fie frica nu e ceva de care sa îti faci griji totul o sa vina de la sine trebuie sa fi tu însuti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma.eu personal am sarutat o tipa prima data.prietena mea cea mai buna... din curiozitate. Dupa asta mi-am dat seama cum sta streaba si n-a mai fost asa tragic cu primul tip big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi.eu am 11 ani. am avut o prietena din cls a 3 si era mai mare ca mine. ea era cls a 5. si sarutul a venit de la sine big grin... acum depinde de tine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai iti urez succes e usor as saruti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuti fie teama eu sunt casatorita de 10 ani si asa eram si eu la inceput da acum chiar nu mai sunt probleme. La inceput toate fetele sunt asa si dupaceea si-o baga toata.in special panaramele care despart case.lasate dusa de val si fi relaxata. bafta sora mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte foarte simplu, no stres.gen.nu stai ca o statuie... e cum sa zic:deschizi un pic gura...si tot vine de la sine.foarte simplu frate