| Belutza_Belutzica_1997 a întrebat:

Cum se simte un baiat dupa ce ii moare mama? el a devenit si ft fitos dupa acest eveliment ft neplacut! Puteti sa imi explicati reactia lui? era fitos dar acum a devinit si mai si, si este cunoscut in toata scoala din aceasta cauza! DC este atat de fitos?

10 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Hristos a inviat! probabil e un baiat de bani gata? poate e frumusel si se crede casanova... poate i sa acordat prea multa atentie, poate e un baiat emblema si de aceia se comporta asa..tratatil cu indiferenta si veti vedea ca isi va reveni la normal.

| Libelle a răspuns:

Asa.
Sa nu mai putem de grija altora acum.Care e problema ta?
Si eu sunt cunoscuta in scoala ca"infumurata aia"-da, bine, si? Ma doare undeva.

Cum sa se simta.Nu stiu, nu stii.Nu trebuie sa judeci pe cineva, mai ales dupa evenimente care nu stii ce urmari au avut.mereu simti lipsa unui parinte, te schimba. Probabil perioada in care nu stie cum sa treaca peste durere il determina sa fie retras, nu"fitos".

| harciog a răspuns:

Lasa-l in pace.Este confuz, nici el nu stie. A devenit artificial din cauza falsitatii date probabil de faptul ca vrea sa-si ascunda durerea.Isi va reveni.

| Crisu a răspuns:

Cred ca vrea doar sa-si ascunda tristetea, si o ineanca in atitutinea lui. In aceste momente, ar trebui sustinut si facut sa inteleaga ca e ok sa fii suparat, pentru ca e un eveniment foarte neplacut in viata unei persoane.

| foxsilver a răspuns:

Daca inainte, doar poza intr-un tip dur si plin de fumuri, pentru ca sa iasa in evidenta sau chiar sa inspire teama in jurul lui, acum e posibil ca acest comportament sa fie si un scut de aparare.
Se stie ca oamenii cand trec prin astfel de momente, devin vulnerabili, iar el nu vrea sa dea dovada de slabiciune; in plus, trebuie sa-si apere imaginea pe care o avea si inainte de moartea mamei sale.
In ciuda acestui comportament, cred ca undeva in adancul sufletului sau, simte nevoia ca cineva sa-i fie alaturi, si poate chiar sa planga pe umarul cuiva, dar orgoliul nu il lasa.Doar un prieten adevarat ar putea trece de bariera pusa de el, desi ma indoiesc ca are un astfel de prieten.

| Carlene a răspuns:

El e "fitos" deoarece incearca sa isi ascunda sentimentele pe care le simte. Incearca sa se exteriorizeze. Probabil nu se simte bine vazand persoanele din jurul lui cum il compatimesc. Sunt atatea cazuri in care copii devin asa din cauza parintilor.
O sa isi dea seama pe parcurs. Incearca sa eviti sa vorbesti despre familia lui in public sau de fata cu alte persoane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu e fitos. Poate e foarte indiferent si va trateaza pe toti asa pentru ca uraste totul.Si uraste ce i s-a intamplat si deci...asa se poarta un om care uraste totul: cu indiferenta si multe "fite". Si in plus si-a pierdut mama. Durerea asta nu trece, dar el nu vrea sa-si arate suferinta si d-aia se poarta asa.

| zZAlexandruZz a răspuns:

Este inca in stare de covalescenta. baietii sunt mandrii nu vor sa isi arate adevarate suferinta, deci probabil asa va ramane, ori il schimbati ori va obisnuiti cu dansul.

| Ucenicul a răspuns:

Poate pentru ca primeste prea multa atentie. Bine i-a murit mama, nu doresc la nimeni asta dar nu trebuie sa il rasfatati. Aici se vede si lipsa mamei. Tatal e mai permisiv, mai darnic. Cu o mama e altfel, cu ea discuti, cu tatal nu preawinking

| roxanagabriella a răspuns:

Hristos a înviat! Eu cred că nu vrea decât să atragă atenția, să dea un semnal cum că nu e ivizibil. Poate nu are prieteni apropiați cu adevărat. Părerea mea este să îi ignori comporamentul neplăcut și să îl lauzi când face lucruri bune. Așa îl încurajezi și îi arăți că nu e invizibil.Plus că nu trebuie tratat ca un fițos.Nu știi (nu știți) sigur dacă e așa...