| Delycious..And...Funky a întrebat:

Cum stii atunci cand un baiat te place?!

Răspuns Câştigător
| giulia_6563 a răspuns:

Pai... te priveste deseori insistent, adc nu te pirde din ochi, iti zambeste, te poate tachina(facand glume bune sau rele(opusurile uneori se atrag)), se uita dupa tine, intra in discutie cu tine fara un motiv anume, etc.aici depinde si de felul lui de a fii fiecare se exteriorizeaza intr-un fel anume alti nici macar nu se arata.

27 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Pai nu stii decat daca iti spune si nici atunci nu crezi pana nu simti! Deci vei simti ca te place!

| Dianna a răspuns:

Iti dai seama. cand iti face complimente, vorbeste mult cu tine, iti da atentie... toate chestiile astea big grin!

| Teooo a răspuns:

Te "soarbe" din ochi, vorbeste des cu tine, doreste sa stea cat mai mult cu tine.

| ALY_2447 a răspuns:

Te priveste iti vorbeste chiar prea des iti surade deseori te evita ma rog fiecare are modul lui de a face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Te abordează sub un pretext, încearcă să schimbe câteva vorbe cu tine, etc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Musca din tine. Si nu se sterge la gura, ca mai vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cat de apropiati sunteti uni au glume foarte deplasate ca nu pot alfel sa asi arate dragoste fata de tine si asa cred ei ca ati arat ca te plac sa uni sunt mai draguti decat erau mai anainte acum vezi si u

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ca ma place un baiat atunci cand nu vorbete cu tine de rusine si te place, vb cu tine pe mess si te invita la mall si atunci :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa va dau un exemplu:eu am un baiat in cartier, care se tot tine dupa mine, imi zambeste mereu, se baga in vorba cu mine fara motiv, face glume, se tot uita la mine.Asta inseamna ca ma place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este rautacios cu tine... dar in sinea lui el se gandeste "ia sa fiu un pic mai dur sa ma placa fata asta frumoasa big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cand un baiat te place incearca sa intre in discuticu tine face glume este mereu alaturi de tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un baiat te place atunci cand; tot timpul se uita la tine cu o privire rusinoasa, o sa iti zambeasca si o sa inroseasca tot la fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand se uita in ochii tai, cand se inroseste la fata si cand rare ori vorbeste cu tine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atinci cand te tachineaza desi te-ai supara pe el baieti cand plac o fata se cpmporta mai urat cu ea cel mai bine e sa ii spui ce simti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cind un baiat te place se cunoaste varbeste maimult cu tine si se cunoaste dupa fata iti cere nr de telefon si ad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e simplu! Se uita la tine, iti zambeste, se inroseste cand te vede! Si mult mai mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai iti dau un ex de ex la mine s-a int ca un baiat cand am ramas sing ca el inkepea sa fie sincer cu mine apoi dupa ce am vb sa ne cun mai bine inkepea sa ma roage sa ma pun la el in poala m-a luat in brate m-am urcat la el in spate normal sa imi puna mana p fund si tot felul d chesti din astea deci atunci cand ti se int asta sa nu crezi ca t place din prima poate a facut-o doar ca sa se simta bine sa se excite ceva d genu d sa nu fi fraiera sa crezi ca t place ca poate nu e asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este un baiat la scoala care cand ma vede nu isi mai ea ochi de la mine pana nu se suna si cateodata ma bate dar parca vad in ochi lui ca ii pare rau nu vorbeste cu mine si cand ii zic ceva el imi zice sa ma dau draq nu stiu daca ma place pentru ca inainte am fost cu el si prietena lui cea mai buna care o influenta crescuta asupra lui zice ca ma place dar din privirea lui nu se vede ce sa fac care e adevarul
oare ma place?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cand te ia de mana si incearca sa-ti fie pe plac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca se chioraste fff mult la tine laughing nu glumesc daca un baiat te place vine si iti spune in fata mie mi se imtampla asta ff des

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

pai intreaba-l! nu ai nimic de pierdut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai uite un baiat am place cred
dar nu vrea sa vb ca mine sau sa faca diferite chesti de restul colegilor deci? nu neap se manifesta dar simti tu asta in tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de pindde de el.DE ex e un baiat in cartier care se tot uita la mine si cand aveam amandoi bikilkletele a zis,, A Irina hai sa ne plimbam!"nu mi-am dat seama iar dupa kce ne-am plimbat m-a intrebat daca vreau s fiu ca el! (NU)iar altu la scoala se poarta frumos ca mine si se baga in discutii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă un băiat te place se poate observa: se uită la tine insistent, face orice ca sa aibă nr. de telefon, te cheamă sa mergi cu el la un suc, patinoar,
se poate observa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te priveste mereu cand are ocazia, te ajuta(cand te impiedici etc.), vrea sa intre in vorba cu tine, asculta cand spui ceva, tine foarte mult sa stir de cine iti place, se comporta cu tine cum nu se comporta cu alte fete, dar unii isi tin sentimentele ascunse si si le elibereaza cand cred ca este momentul potrivit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... dc tu il placi nu face primul pas pentru. el e baiat intr-adevar baietii se maturizeaza mai greu dc acum simte ceva pentru. tine si nu iti spune pentru. e timid cand va fi mai mare sigur iti va spune. Unii baieti care te plac si chiar iti spun ei asta iti trimit tot felul de semne pe mess (kiss,love struck, blushing) si mie imi place de un baiat si sper sa reusesc asacum sper sa reusesti si tu bafta!

| GlontulAreMereuDreptate a răspuns:

Iubirea nu se vede, nu se spune...ea se simte.