| Fancesca a întrebat:

Daca am luat o nota rea si mama mea nu stie ce nota am luat, ce sa fac, cum sa-i spun?

8 răspunsuri:
| Lisadream a răspuns:

Spune-i ca si tie iti pare rau de nota care ai luat-o dar ca poti mai mult de atat si te vei pune pe invatat ca sa o indrepti. (si chiar sa faci asta)

| deLicious_5090 a răspuns:

Spune-i adevarul... oricum adevarul mai tirziu o sa iasa la iveala

| Кристина21 a răspuns:

Incearca s aiei o nota mare la o alta materie si ii vei spune si de nota cea mik.Eu asa fac si functioneaza mereulove struck

| Alexxutsa a răspuns:

Spune`i adevarul. O sa treaca mai repede peste. Adevarul te scuteste de multe necazuri. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca ii zici mami sau ba, mesajul e acelasi corect?
Adica creierul ei recepteaza informatia clara nu bazaielile tale.
Asa ca e foarte simplu, ii spui ca ai luat nota respectiva pentru ca ai fost prinsa pe picior gresit si ca promiti ca vei invata si o vei repara.

| wforweirdo a răspuns:

Nu duci carnetul să îţi treacă nota la şcoală şi gata.Pur şi simplu nu îi spui. Iar dacă află, îi spui că i-ai zis
deja, cum de nu îşi mai aminteşte? Spui că "Ţi-am zis când călcai hainele" sau când făcea ceva şi nu era prea atentă la tine. laughing Tata încă nu ştie că acum câţiva ani am luat 3 la tezălaughing)
Sau dacă chiar vrei să îi spui, spune-i că a fost nervoasă profa/ nervos profu şi nu ştiu ce. Apoi spune-i că vei învăţa mai mult laughing
Nu ştiu, anul trecut nu am dus carnetul la semnat aproape deloc.

| tania_5982 a răspuns:

Spune-i adevarul. Greseala recunoscuta este pe jumatate iertata. Spune-i ca stii ca poti mai mult, ca iti pare rau si ca te vei stradui sa inveti multi bine(te rog sa faci asta)si ca data viitoare vei lua o nota mult mai buna. Nu te ascunde de parinti. Uneori, sunt singurii oameni care te pot ajuta. Sunt sigura ca mama ta va aprecia ca i-ai spus adevarul si nu se va supara prea tare fiindca esti copilul ei si te iubeste. Succes si sper ca te-am ajutat. :-))

| pixma a răspuns:

Spune-i si tu cand in toane bunelaughing