| Ilincamatei83881 a întrebat:

De ce fetele mai puțin frumoase au parte de băieți buni și le apreciază?

28 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt ca ofera mai multa incredere in relatie

| Drimmero a răspuns:

Poate au alte calitati pe care le cauta baietii respectivi, poate acele fete reprezinta tiparul lor, poate s-au cunoscut cand erau machiate si dupa ce le-au vazut nemachiate n-au mai putut sa dea inapoi asa dintr-o data, motivele pot fi mai multe.

| Mosotti a răspuns:

Pentru ca fiind mai putin frumoase, nu au parte de barbati prea frumusei, si se stie ca, cu cat sunt mai frumusei cu atata sunt mai nesimtiti multi din ei.

Asa ca aia mai putin frumosi pot fi mai buni, ca aia sta cu ele, ca nici ei la randul lor nu au acces la fete f frumoase desi tot la alea viseaza si aia.

Dar asta e asa in majoritatea cazurilor, insa nu e 100 % asa, mai sunt si destule exceptii unde nu se respecta asta, pot fi baieti mai putin frumusei si tot rai deci nu buni.

| Freya1 a răspuns:

Nu mereu si oricum frumusețea e in ochii privitorilor.
Dar sunt si fete mai puțin plăcute fizic ce au alte zeci de calități de care are nevoie un bărbat.

| Catrice a răspuns:

E ceva ce se cheamă caracter.

| Lukasssz a răspuns:

Pentru ca alea frumoase daca nu iei o cutie de calmante pe zi, nu poti trai cu ele, prea multe fite, mofturi, etc etc.
Pe cand alea "mai putin frumoase " sunt calumea.

| Zuzu1991 a răspuns:

Cuvantul cheie e "băieți BUNI"
fetele frumoase se dau la baieti aratosi, care au muschi tari si gol intre urechi
iar o fata mai putin frumoasa, dar placuta e de apreciat mult mai mult decat una frumoasa si plina de fițe

| Iote a răspuns:

Pentru ca frumusetea nu tine o vesnicie. Dar educatia, da. Asa ca baietii se uita la fetele harnice, pricepute in ale bucatariei, in ale gospodariei si care sa fie mame bune. Dar mai ales se uita daca se inteleg cu ele. Sa vrea amandoi acelasi lucru pentru casa, pentru familie. Nu mofturi si fite doar pentru ca e frumoasa intr-un moment al vietii.

| dinaprilie a răspuns:

Frumoase? Cine zice ca "e frumoase". Frumusetea este in ochii fiecaruia. Tu in ce categorie te-ai pune? Sau mai bine zis care sunt standardele ( ca, cam asta e raportarea la scara planetara ) la care ne raportam? Numarul de followuri de likeuri de cine are ce si cum pe peste tot?

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Fie că este băiat,fie că e fată, fiecare are propriile vise, dorințe, preferințe, așteptări când vine vorba în a-și alege partener/ă de viață. Fiecare persoană știe ce va accepta sau nu din comportamentul lui/ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E doar o generalizare.
Să inteleg ca tu te consideri frumoasa si altele,nu atat de frumoase ca tine, au câte un baiat bun.
Iar tu nu ai.
Poate se cheama invidie, sau cine stie ce sentiment te-a impins sa pui intrebarea asta.
Dar vei gasi si tu un baiat.
Unul bun.
Da, da, te va aprecia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetele frumoase stau cu baieti frumosi, fetele urate le invidiaza si le numesc ''mai putin frumoase''

| geoconda a răspuns:

Nu e adevarat!

| Saiko10 a răspuns:

Pentru ca generalizezi, ba plin de oameni ca tine, daca voi vedeti un om pe strada fara un picior voi deja va imaginati ca oamenii au doar un picior. sunteti lipsiti de orice logica.

| Andreeaioan115 a răspuns:

Nu știu ce sa zic. Majoritatea fetelor frumoase au alături pe cineva datorită acelui aspect fizic frumos. Toate femeile sunt frumoase in felul lor mean rareori sa vezi chiar o femeie urâtă. De exemplu eu nu corespund standardelor societății și nu am avut niciodată o relație serioasă și chiar sunt singură.

| RAY a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Pai esti prea frumoasa

| Legion7X a răspuns (pentru Andreeaioan115):

De exemplu, esti o fata atrăgătoare. Nu te cunosc, dar imi place profilul happy

| Andreeaioan115 a răspuns (pentru Legion7X):

De aia am fost lăsată de un băiat care nici nu a dorit relație cu mine...

| Legion7X a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Daca, nu a dorit nu înseamnă ca este din cauza ta. Poate voia ceva mult mai mult și rapid, ca acord de la tine. O relație necesită puțin timp, acomodare până devine ceva mai legat.

| Celestina003 a răspuns:

Că nu sunt c****e laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| IamJoKeR a răspuns:

Oare de ce?

| Ilincamatei83881 explică (pentru IamJoKeR):

Tu trebuie să răspunzi la toate întrebările mele? laughing

| IamJoKeR a răspuns (pentru Ilincamatei83881):

Nu am voie?

| alexandradlr a răspuns:

Nu e o regula generală si mereu valabila. Dar poate fi posibil pentru că unele fete mai ftumoase se simt mai bine in prezenta unui baiat mai agresiv, dar care nu stie sa le aprecieze. Acum nu stiu ce întelegi prin "fete mai putin frumoase".

| Superior a răspuns (pentru alexandradlr):

De ce? De ce nu in bratele unui baiat academic?
Aveam o tipa, aveam atatea pasiuni in comun si ne ducea capul la matematica si stiinte (ne intreceam pentru primul loc in clasa), dar s-a dus in scaunului unui cocalar corigent de Audi. F her, sper sa aiba parte de ce-i mai rau.

| Legion7X a răspuns (pentru alexandradlr):

Băietii agresivi, sunt doar o modă, luat de prin filmele americane. Bad boy. In realitate nicio fata nu ar suporta mitocania, și agresivitatea unui bădăran care evident poate avea episoade proaste in orice moment. Iar cele care o suportă fie, au modele din familii unde comportamentul civilizat este redus, fie s-a obisnuit cu faze proaste din familie, luată ca model.