| Sebastiana12345 a întrebat:

Dupa ce dau Bac-ul si ma casatoresc iar dupa ma inscriu la facultate e vreo problema?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Nu are ce problemă să fie dacă tu te simți bine cu alegerea ta.

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Este pentru ca te vor aborda alti nesimtiti si odata ce ai un sot nu mai stai la invatat prin facultati

| Sebastiana12345 explică (pentru mgtow):

Uau parca sunt prima sau ultima maritata la facultate laughing) numai din clasa mea se vor marita 4 fete 5 cu mine

| mgtow a răspuns (pentru Sebastiana12345):

Taicameu vroia sa dea la facultate dupa nunta si a avut discutii pe treaba asta. Familie iti faci cand ai terminat cariera si ai un servici bun. Alea care se arunca in nunta si legate de studii nu vor rezista mult casatorite vei vedea

| Violleta2022 a răspuns:

Ce problema sa fie?
Daca ai 18 ani impliniti, te poti casatorii si maine! Iti trebuiesc completate niste acte la casa casatoriile si in termen de 1 saptamana, poti sa scoti actele! Mergi atunci la casa casatoriilor cu 1 singur prieten, care sa va fie martor si semnati actele de casatorie!

| Bondarel99 a răspuns:

Poti sa faci facultate si la 60 ani. E un drept, nu o obligatie, deci o faci daca, unde, cum, cand vrei tu.

| Holiday a răspuns:

De ce te-ai casatori la varsta asta?!

| Sebastiana12345 explică (pentru Holiday):

Sa intrebe curiosiiiii, pentru ca pot pentru ca vreau, de ambițioasa si de a dracu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, ce problema sa fie, te primesc la facultate si maritata.

| Raducons a răspuns:

Indicat este sa faci scoala întai, dupa care sa te casatoresti, cine stie dupa aceea daca te mai apuci, depinde si de partener foarte mult.La facultate nu e conditia sa nu fii casatorit. Succes!

| Alfred0703 a răspuns:

Nu.

| aliipt99 a răspuns:

Nu te marita..stai asa. faci o prostie

| Sebastiana12345 explică (pentru aliipt99):

Voi rautaciosiiii de unde sti tu Aliipt sau Sofer ce conditii am acasa daca am sau nu familie si nu ai de unde sa stii de ce aleg asta unchiul meu a facut 2 facultati casatoriti daca tu si tu nu esti in stare sa ai o familie sa poti sa faci 2 chestii odata nu comenta, nu comenta daca nu esti capabil de ceea ce eu as putea sa fiu, nu ai tu de unde sa stii de ce o fac? Pentru ce o fac? Poate asa imi spune confesiunea mea, sau ma obliga parinti sau conditile de acasa sau sunt orfan sau fac se simt asa ca termina si tu si tu because is same *** different toilet

| aliipt99 a răspuns (pentru Sebastiana12345):

Te casatoresti pentru ca esti orfana, conditiile de acasa!? Cunosc fete care au facut la fel...vin vaide ele la facultate si n au timp de nimic.Cunosc si fete casatorite dar care au facut pasul acesta in timpul facultatii cand au inceput sa faca ceva cu viata lor.
Daca ai o pl langa tine nu schimbi nimic ..mai ales sa te casatoresti din cauza conditiilor.Am vazut comentariul tau de mai jos cum ca esti ambitioasa. Poti sta si in concubinaj asa ar fi ok nu te lega la cap, te tine un act? Femeile ambitioase ca tine ajung batute cu copiii pe strada.In asemenea cazuri lasa ambitia si nu te duce ca fata mare la maritatlaughing

| Sebastiana12345 explică (pentru aliipt99):

Este o expresie de ambitioasa si de a dracu dar probabil ai 15 ani nu ai cum sa intelegi.

| Sebastiana12345 explică (pentru aliipt99):

Si ti-am dat anumite exemple nu inseamna ca o fac datorita lor...

| Sebastiana12345 explică:

La inscriere o sa fie problema ca e nume diferit?

| HelloMaphie a răspuns:

Nu va fi nicio problema...Chestia e că buletinul oricum îl schimbi daca te casatoresti.Asa că nu cred că va fi vreo problema.La inscriere le duci și certificatul de căsătorie(pentru orice eventualitate) și cam atât...Nu este absolut nicio problema. Sper că te-am ajutat happy