| Claudia_Sbiera_2000 a întrebat:

E Ok sa vorbesc cu un băiat de 23 de ani având in vedere ca eu am 17?

26 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Hm...6 ani diferenta. Ai 17 ani, maine poimaine faci 18, nu vad nicio problema.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De cand este lumea, lume barbatul a fost mai mare ca femeia intr-o familie. Care ar fi problema?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De vorbit nu este deloc gresit, poti vorbi, dar mai departe depinde de tine ce sentimente pui, aici este marea capcană, noi oamenii vorbim zilnic cu diferite persoane, conversăm, dar nu este deloc bine sa pui sentimente, el este major, tu nu, el sigur vrea ceva de la tine, deci ar trebui sa ai o limită in ceea ce discuti cu el, daca sunt conversatii banale nu este nimic gresit sa vorbesti cu el, dar daca el atinge subiecte precum sexul atunci trebuie sa fii atentă, deoarece subtil poti pica in capcana lui. Tu il cunosti bine? Sau cum l ai cunoscut? O zi bună.

| RAY a răspuns:

Nu vad unde ar fi problema ca doar nu o sa muriti impreuna faceti sex si asta e

| neutrino a răspuns:

Nu este normal, voi nu puteti avea nimic in comun, el nu-si va dori de la tine decat sexul.

| untu a răspuns:

Da,este normal ca o fata de 17 de ani sa aiba o relatie de prietenie pana la casatorie cu un baiat mai mare pana la 7 ani! Este bine, stati linistita!

| Holiday a răspuns (pentru untu):

Si cum ai stabilit tu asta cu 7 ani? Poate fi si cu 20 mai in mare si relatia sa fie mai buna decat intre 2 care-s apropiati ca varsta...

| untu a răspuns (pentru Holiday):

Nu se poate! Pentru ca trebuie sa respectam dupa legile din Biblie asa cum este randuiala Bisericii ca relatiile indiferent ce fel este, baiatul trebuie sa fie cu pana la 7 ani mai mare decat fata!

| Holiday a răspuns (pentru untu):

Pff...asta da argument. Sper ca glumesti, doar nu te iei dupa aberatiile din Biblie, in conditiile in care chiar ar scrie tampenia asta acolo. Am auzit multe aberatii legate de povestea asta crestina, dar asta e new entry...

| untu a răspuns (pentru Holiday):

Nu sunt aberatiile tot ce scrie in Biblia Ortodoxa! Este adevarat si ce spun batranii (varstnicii) nostri care au mai multa experienta de viata si prin care au trecut prin multe infruntand bucuriile si necazurile de-a lungul vietii lor prin care au trait! de asta ne da sfaturi bune! Cine nu are batrani sa-si cumpere!-asa zice o vorba!

| Holiday a răspuns (pentru untu):

Mai e o vorba: Vai-de parintii care nu-si asculta copiii. O stiai?
In plus, de unde stii ca nu-s batran?

| Holiday a răspuns (pentru untu):

Totusi, unde scrie in poveste chestia asta cu 7 ani? Sau doar ai auzit si tu barfe?

| untu a răspuns (pentru Holiday):

Biblia nu este poveste!

| justanotheruser99 a răspuns:

E ok sa vorbesti cu cine vrei tu. Si oricum nici nu e o diferenta asa de mare deci nu vad nici o problema.

| bogdan324 a răspuns:

Ala vrea sa te trimita la produs

| Mussette a răspuns:

Daca esti constienta de ceea ce ar dori un baiat de 23 de ani de la o fata, sau mai exact ce vrea el de la tine si esti de acord, fara smiorcaieli apoi pe TPU, e alegerea ta.winking

| NoOne18 a răspuns:

Poti sa vorbesti si cu unul de 70 de ani sau unu de 7 ani, important este sa ii stii intentiile, sa fie acel om bun, oricum 5 ani nu e cine stie ce diferenta, dar oricum daca e o persoana buna si nu e nimic suspect la el e ok

| NoOne18 a răspuns (pentru NoOne18):

A da, acum sunt pustoaice care au 14 ani si au iubiti de 28 straight face, deci chiar e ok, din punctul meu de vedere

| untu a răspuns (pentru NoOne18):

Nu e bine! Cum puteti vorbi cu unul de 70 de ani care i-ar putea fi bunic cu ea!

| NoOne18 a răspuns (pentru untu):

Ca amici da

| Laura78 a răspuns:

Poti sa vorbesti cu cine vrei. Oricum nu e o diferenta mare intre voi.

| SARKAN a răspuns:

Da e foarte în regulă mai ales că după aspect tu arăți foarte matur si gandirea ta se vede ce matura e! altfel nici nu ai pune astfel de întrebări

| aniladamlazariuc2297 a răspuns:

Draga mea varsta nu conteaza, daca lumea barfeste deapre voi lasa-i. Oricum diferenta nu e deloc mare. Stai linistita, ai grija de tine si ai grija ce faci. Daca il iubesti asta e. Nu poti sa dai inapoi. Daca il crezi baiat bun si daca el tine la tine atunci puteti sa aveti o relatie. Pana la urma ii alegerea ta. Trebuie sa ai incredere in tine si in ceea ce faci. Te pup. Sper ca am fost fe ajutor.

| MoGeA a răspuns:

Depinde...daca tu stii ce vrea baiatul acela de la tine, iti poti da seama daca e bine sau nu

| Andrellicious a răspuns:

E ok sa vorbesti atata timp cat nu reprezinta un pericol si cand nu e pierdere de timp, si poate ai ce invata.

| VasalicaMiturca a răspuns:

Atata timp cat tu vrei asta da, de ce nu.