| anonim_4396 a întrebat:

Fosta tot imi spune ca nu am stiu sa fiu barbat. Ce inseamna pentru voi fetelor un barbat in adevaratul sens al cuvantului, cum sa fie acesta?

24 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Adica nu ai dat tare cu ciocanu in gard. Ori ea era nimfomană.

| sierra1 a răspuns:

Are moldoveanca aia - cum îi zice, că-mi scapă... - o piesă exact pe tema asta. Ascultă versurile cu atenție!

| Mosotti a răspuns:

In primul rand inseamna ca acel barbat sa arate bine fizic la figura, daca atrage destul, e de ajuns in general, in rest daca arata bine, cam automat si comportamentul va fi ala care trebuie si vor fi multumite.

| Lukasssz a răspuns:

Sa aiba cash-ul gros.

| Mosotti a răspuns (pentru Lukasssz):

Gresit, poti fi pampalau cu cash-ul gros si sa fi doar luat de prost si folosit.

| Floridori a răspuns:

Ceea ce pentru mine inseamna "barbat adevarat", pentru altcineva poate sa nu insemne nimic, sau sa insemne fix opusul.Nu este o regula universal valabila care sa zica ce cred toate femeile despre adevarata barbatie.
La fel si in cazul barbatilor. Poate pentru tine "femeie adevarata" inseamna ceva, iar pentru oricare altul, cu totul si cu totul altceva.
In plus, poate ca a zis asta deoarece nu avea prea multe argumente si s-a rezumat la atat. Daca vrei cu adevarat sa stii ce vrea sa zica prin asta, atunci intreaba daca mai ocazia.Numai ea stie ce asteptari are de la un barbat si ce inseamna "sa fii barbat" din perspectiva ei.
Acesta este un concept total subiectiv.
Daca ti-ar raspunde 100 de femei, vei avea 100 de raspunsuri diferite, deci nici nu te vor lamuri astfel incat sa intelegi ce voia fosta de la tine, dar nici nu te vor ajuta in relatiile viitoare deoarece e foarte posibil ca acele femei sa aiba cu totul si cu totul alte asteptari.

| Ciprian09 a răspuns:

Trebuia sa dai in ea ca''' mascatii in usa''(nu ma refer la violenta sau ceva asemanator) si dupa te cauta ea, nu pentru afirmatii de gen, intelegi tu! happy

| InYourPants a răspuns:

Pai cum sa fi barbat la 16 ani

| Mosotti a răspuns (pentru InYourPants):

Esti barbat daca arati bine si la 15 ani, nu e problema, nu sti de liceenii aia dupa care mor cam toate fetele din liceu? De aia e vorba.

| InYourPants a răspuns (pentru Mosotti):

Sa fi barbat inseamna sa saliveze fetiscane dupa tine? Atunci ne-am dat dracului ca specie daca e suficient atata
Un barbat frumos care bate femei e barbat? Un barbat frumos care nu stie sa plateasca singur o factura e barbat?
Iti zic eu ca barbatia tine de cu totul altceva

| Mosotti a răspuns (pentru InYourPants):

Normal ca daca saliveaza femeile dupa tine esti barbat, altfel n-ar saliva, ele sunt programate genetic sa fie atrase de barbati afla.
Si figura transmite calitatile masculine, ca aia inseamna barbat frumos de fapt.

Si cine arata bine, automat are si calitati masculine, masculinitate, bazare, forta, etc.
A avut grija natura sa nu fie ele atrase de nebarbati.

Pai ne-am cam dat dracu ca specie, dar tocmai asa a mers specia mai departe, natura a vrut ca barbatii cei mai tari sa se perpetueze, si a adaptat femeile sa fie atrase de cei ce emit ca-s asa!
Si figurile au fost facute sa fie percepute frumoase daca emitea informatia ca ala e destul de barbat.

Asta e natura umana. De aia multi baieti prosti si rai au n gagici misto, realitatea arata ca e cum zic eu.
Si tocilaru cuminte, cu job bun, cu carte, de multe ori ori ramane pe dinafara, ori umbla cu urate, ori e folosit de femei si atat si tinuti de prosti, ca NU arata deloc atractiv.

Si acest Nu arata deloc atractiv = nu e barbat, si atunci atractia nu apare in mod automat.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Vai,Doamne!
Cum sa fii bărbat doar după aspect?! Nu nu nu! E irațional ce spui tu aici! Adică sa fie unul musculos, alea, alea și sa se comporte ca un bebeluș? Care nu știe să facă o supică? Care nu știe să cucereasca decat cu mușchii?
Poate fi bărbat și ala care spui tu, ca muncește, și nu arata în vreun fel, adică fără masa musculara f mare, dar nici cel mai urat, și e bărbat prin caracter.
Nu te mai lega de fizic, pentru ca ducem în eroare în continuare și pe alții mai tineri ca noi și nu e bine!
Contează fizicul intr-o relație doar pentru cei cu stima scăzută, pentru acei plini de ei și încrezuți.
Iubirea e pentru oamenii umili, pentru ca cei mândrii, sunt prea mândrii de ei!

| Mosotti a răspuns (pentru geoconda):

Cum nu? Dar ala de care te indrag tu ce ziceai aici? Ca te uitai la poza lui si te indrag mai tare, si tu tot principiul asta il aplici fara sa vrei, cu fizicul.
Ca daca nu te atragea deloc fizic, putea el sa vb cu tine oricat de frumos, ca nu conta, ai fi ramas cel mult amica, nu simteai nimic pentru el ca iubita sa zic asa.
Ca negi tu, e altceva, dar faptele au aratat altceva, te contrazici grav.

Nu e vb deloc de muschi aici, e vb de figura care atrage, ca aia e cheia, nu corpul neaparat.

Normal ca dupa aia cont si alte calitati, n-am zis ca nu, insa primul si decisiv e fizicul, ala decide daca te mai intereseaza celelalte calitati ale lui sau nu, asta pe axa iubire, ca pe amicitie nu conteaza.

Si ala care arata bine, in general se comporta ca atare, nu se comporta ca un bebe sau altele de genu.
Ala care munceste si nu atrage deloc (am zis care nu atrage deloc, nu ca atrage cat de cat), e tinut de prost in general, e folosit de femei, pentru ca nu trezeste atractia la femei, nu se nasc sentimente pe axa iubit.

Multe femei sunt moarte dupa frumusei chiar care se poarta urat si sunt prosti, damite daca e unu si frumusel si mai stie sa se si poarte? Iti dai seama cum e.

Asa suntem programati ca oameni, nu e vb de aia cu stima scazuta, ca nu e bine asa, este altceva.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Ba nu. El avea și ceva în cap. Ca dacă era prost și nu știa sa socializeze dar era frumos, era degeaba.
Asa e.
De exemplu, dacă încearcă unul mai grăsuț sa vb cu mine spre o relație, îl refuz din prima. Deci știu sigur, asta nu. Poate sa vb cel mai frumos cu mine. Nu vreau eu asa.
În schimb, la cei mai slăbuți da.

| Mosotti a răspuns (pentru geoconda):

In general majoritatea stiu sa si socielizeze, majoritatea care arata bine sunt f sociabili, deschisi si placuti de ceilalti, deci vine cam la pachet fizicu si cu comportamentul.
De multe ori ne indragostim doar cand vedem pe cineva, fara sa stii daca socializeaza sau nu, sau e prost sau nu! Il vezi si zici "imi place de el de mor", si abia apoi afli altele.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Asa e. Dar după ce afli acele,, altele,, te decizi dacă îți mai place sau nu...

| InYourPants a răspuns (pentru Mosotti):

''De multe ori ne indragostim doar cand vedem pe cineva,''
In adolescenta. Inca nu am vazut om matur sa se poarte asa.
Si daca iti place de el de mori fizic nu inseamna ca ajungi cu el intr-o relatie inseamna ca ai interes sa afli mai multe despre el.
O gramada de barbatii care arata ok fizic nu atrag nimic pentru ca sunt prosti de put.

| InYourPants a răspuns (pentru Mosotti):

Nu ai raspuns la intrebarea mea. Un barbat care bate o femeie dar e frumos, se scuza? Poti sa-l numesti barbat adevarat doar pentru ca e frumos?
Barbatii 95% arata mediocri, urati
Deci doar 5% sunt barbati adevarati
Restul ce sunteti?

| Mosotti a răspuns (pentru InYourPants):

N-ai vazut, dar majoritatea suntem asa, te indrag de f multe ori doar cand vezi, nu te uiti dupa un om frumos?! Iti fug ochii ca dracii si la 30 ani, o sa vezi tu si pe pielea ta mai tarziu.

Da, ai interes sa afli mai multe de el si ai sa vezi tu ce minunat e, ce ca lumea e, si o sa vrei la o adica sa faci relatie cu acela. O gramada de frumusei se comporta normal ca orice om si sunt f okey, si au inteligenta medie si okey ca si tine, ca nici eu nici tu nu suntem genii, din contra, astia frumusei sunt mai simpatici, mai de gasca, mai placuti in societate!
Ailalalti pot veni cu tot felul de problema, ba timizi, ba retrasi, ba discuta chestii neinteresante, etc.

Si chiar daca e prost, gaseste o proasta si tot e placut de n femei! Asa ca 1-0.
Iar tocilarii aia neatractivi raman pe dinafara, cel mult o sa ia una nasoala care nu o ia altul mai acatarii, dar nici aia nu-l place, sau da de alea mai frumusele care trag pe el.
Asta e realitatea, mai tarziu o sa realizezi.

Ca de aia si majoritatea frumuseilor au relatii fulgerator de usor si cu gagici misto, ca au intelect mediu normal si comportament normal.

Ca sunt bolnavi care nu stiu sa se poarte, care-s respingatori, care aia, e altceva, dar aia-s defecti si frumosi si nefrumosi, nu vb de aia.

Dar 99, 9 % din oameni daca celalalt nu atrage deloc fizic, nu apare atractia oricat de bine s-ar purta, oricat de destept ar fi, la asta ma refer.
Si ma refer la oameni normali, nu la defecti.

Si ala al tau daca era asa cu cap, nu mai era sofer de tir, ar fi fost cu totu altceva. Dar omu e ok, are cap mediu ca majoritatea.
Ca daca-ti dau un neatractiv cu cap si bun, te plictiseste, asa ca aia e.

| Mosotti a răspuns (pentru InYourPants):

Normal ca un barbat frumos care bate NU se scuza, ala e barbat dar jigodie imputita. Barbat e, ca violenta e caracteristica naturala a unui barbat dupa gandirea naturii, nu intamplator barbatii sunt mult mai agresivi decat femeile, tu crezi ca intamplator? Asta s-a si dorit, sa fie rau., pentru ca doar asa isi putea indeplini rolul de barbat sa apere familia de intrusi, asta e, vezi cum se leaga?
Ca nu ar trebui sa fie cu femeia lui e una, dar violenta asta e la general pana la urma, asta e caracterul.

Exact! Multi barbati arata mediocri nu prea atractivi. Nu chiar 95 % dar multi.

Restu care? ca 95 % cu 5 face 100 %.

| InYourPants a răspuns (pentru Mosotti):

Atunci de aia sunt atat de multi oameni singuri. Sunt superficiali. Relatii de carton incepute din motive stupide.

| Mosotti a răspuns (pentru InYourPants):

Pai da! Multe fete se mai cupleaza si cu neatractiv ca nu au de unde toate atractivi, pentru ca procentul fetelor care arata binisor e mult mai mare decat nr baietilor care arata binisor.
Si atunci apar relatii de carton fara sentimente, ca sentimente fara fizic nu exista, nu exista atractie fara fizic, nu te indragostesti lulea ca e ala destept, te indrag ca arata bine.

Ca dupa aia apreciezi tu si alte calitati, e alta, insa fara fizic, stop joc, asta la tinerete, ca la 60 ani clar nu mai cont fizicul.
Daca ai sa observi mai ales femeile pana la ultimu cm de frumusete care il au, tot barbati aratosi cauta!

Asa ca se cupleaza sa aiba o fam, un copil dar fara prea mult altceva din pacate, daca fizic nu prea e deloc.
Si de aia e vb ca femeile-s materialiste.

Ptr ca fiind asa multe relatii de carton din cauza ca multi barbati nu atrag, f multe femei aleg sa ii foloseasca decat sa nu aiba treaba cu ei, atata tot, dar nu sunt materialiste pe bune, daca 1000 barbati ar atrage si 1000 de femei i-ar lua, nici una n-ar fi materialista!

| Gligore2000 a răspuns:

Adica sa ai cojones, si este clar ca nu ai asa ceva.

| felixf a răspuns:

Daca e fost de ce te intereseaza?
Daca vrei sa stii ce inseamna sa fii barbat atunci avem o problema happy. Din ce pct de vedere, al unei domnisoare indragostite sau a unei doamne sau a unui domn? Pentru ca parerile sunt dferite. O dmnisoara vrea sa ai 110% timp doar pentru ea. Sa o dragalesti, sa o pupi, sa o ti de mana, sa o curtezi tot timpul. Cand se plictiseste pleaca. O doamna doreste pe langa astea si altceva si nu se prea plcitiseste. Vreau sa speli si rufe si vase si sa ai grija de copii. Daca vrei sa afli de la un domn ce inseamna sa fi barbat no aici nu ma bag ca ceea ce isi doresc barbatii e foarte complicat laughing)) O zi faina sa ai