| Aliiiinaaaaa a întrebat:

Hei! Este pe facebook un baiat cu care as vrea sa vorbesc. Dar nu stiu cum sa deschid discutia, ce sa vorbesc cu el la inceput puppy dog eyes. Ajutati-ma si raspunsuri la limita bunului simt, va rog.

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Buna.

De ce nu il intrebi ceva legat de facebook?

Ai putea sa il intrebi, sa-ti explice cum stergi pe cineva din lista. Si dupa totul vine de la sine.

Daca nu o faci, el va ramanea acolo fara sa insemne ceva.

Cine stie unde ajungeti.

Numai bine Alina.

4 răspunsuri:
| Melancolică a răspuns:

Ori începi cu banalul ''bună'' ori te faci că ai greşit destinatarul la care trebuia să ajungă mesajul... tu îţi ceri scuze el o să zică ''okey'' apoi începi discuţia.
Baftă!

| AlexandraM888 a răspuns:

Simplu...buna ce faci!

| Aliiiinaaaaa explică (pentru AlexandraM888):

Nu e asa de usor.

| pastru009 a răspuns (pentru Aliiiinaaaaa):

Buna.ZI asa(la mine a functionat de fiecare data) : Buna, ce mai faci?
El:...(eu pun puncte puncte niciodata nu se stie ce raspunde)
Tu: Este ok daca ai vrea sa fim prieteni? Sincer esti singurul de pe lista mea de prieteni de pe facebook pe care nu il cunosc destul de bine. (minti si tu putin)
El:...
El zice ok si tu vei pune anumite intrebari frumoase si cu cat gasesti mai multe lucruri in comun cu atat te vei intelege mai bine! Si te rog sa incerci macar fiindca, asta este cea mai buna variamta de a cunoaste pe cineva pe care nu il cunosti si il placi.Am mai facut si eu asa. FUNDA?(eu sper)