| Jdjsnshxjxjshdhx a întrebat:

Sunt foarte dezamagita deoarece astăzi am avut bacul si mi-a picat fix ce nu stiam. Deci numai eu pot avea acest ghinion. Stiu ca o sa credeți ca toti spun asta dar daca va spun ca am învățat absolut tot in fara de Baltagul, Blaga si Riga Crypto ma credeți? Am învățat pana si Dacia literară! Nu stiu de ce nu le-am învățat pe cele 3, chiar ma gandeam ca nu pică si mi-a picat Riga sau corola. Am ales Riga dar am scris totul praf. Nici macar nu am ajuns la 400 de cuvinte, am atins doar 300. Sunt demoralizată si am plans toată ziua deoarece m-am stresat foarte mult cu acest examen si am învățat si nopțile si zilele. Sunt suparata pentru ca sunt colegi de ai mei care au fraudat examenul cu ajutorul căștilor si poate se vor bucura de o nota mai mare in timp ce eu cred ca mai mult de 5-6 nu voi lua si m-am chinuit sa învăț la aceasta materie. Ma bazam la romana sau iau 8 si ceva, la geografie 8-9 si la istorie 5 deoarece nu am darul acesta pentru istorie si nu-mi place si nu pot învață prea mult. Acum s-a ruinat tot. Nu mai am nici pofta sa învăț la istorie acum nimic. Oricum ma bazam pe prima parte. Voi ce sfat imi dați? Si ce credeți ca pică la istorie? Stiu ca nu știți nici voi, dar parca cand imi spun mai multe persoane ce ar pică am mai multă voința sa învăț. Pentru ca sincer, acum simt ca oricât as învață norocul nu e de partea mea. Va mulțumesc va v-ați făcut timp sa citiți!

9 răspunsuri:
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

In primul rand, nu esti singura cu ghinionul asta. Si eu patesc exact la fel laughing.

Cu subiectele de la istorie din pacate nu te pot ajuta, de la mine daca vrei, doar ajutor moral. Nu mai plange si nu te mai consuma. Ai sa vezi in cativa ani o sa ti se para ceva absolut banal. Stiu ca e mai greu de facut decat de spus, dar asta este adevarul.

Nu este cazul sa te descurajezi. Nu iti strica nota la istorie pentru ceva ce nu mai poti schimba (nota la Romana). Mai lupta putin, o sa iesi invingatoare. happy

| Jdjsnshxjxjshdhx explică (pentru Bratu_Andrew_2000):

Multumesc frumos pentru incurajare! kiss

| Conii25 a răspuns:

Exact asa sunt si eu! Am invatat zi si noapte, am citit esele de nenumarate ori, + scris de vreo 2 ori toate esele. Singurul pe care nu am pus accent a fost Luceafarul, pentru ca nici macar nu il facusem la scoala. Puteam sa criu Testament pe care o tocisem, dar din cauza emotiilor nu mai stiam nimic din Testament pentru ca eu nu am invatat-o logic! Eu am scris aproape 3 pagini la eseu si degeaba ca am facut povestirea praf + randul in care am scris ca e compusa din 5 tablouri ea avand 4, la Luceafar ma refer. Am plans ieri de ma doare capul si azi, dar asta e! Crede-ma ca si colegii mei si verisoara mea au facut totul bine, pentru ca ei stiau ca pica Luceafarul vazusera pe internet sau numai stiu pe unde si imi e foarte ciuda pentru ca am invatat mult mai mult ca ei! Iti dai sema ca o sa ia 9 sau 10 ...Pana la urma importat e sa fii tu sanatoasa, sa ai forta maine si poimaine la probe si stai linistita ca de luat il iei sigur. Eu iti urez mult succes si ai incredere in tine!

| Jdjsnshxjxjshdhx explică (pentru Conii25):

Sa știi ca nu mai am deloc încredere in mine. sper sa fie bine mâine la istorie. Sunt dezamagita ca am avut ghinion. Încă nu pot sa cred ca a picat fix ce nu învățasem sad mult succes si tie!

| cosminandrei96 a răspuns (pentru Jdjsnshxjxjshdhx):

Sa ne zici cum a fost la istorie! Multa bafta ❤️

| Jdjsnshxjxjshdhx explică (pentru cosminandrei96):

L am luuuuuat? am luat 7 la romana, 7 istorie, 8, 55 geografie

| cosminandrei96 a răspuns (pentru Jdjsnshxjxjshdhx):

Felicitarihee hee

| Danaella98 a răspuns:

Stai liniștită! Eu am scris doar o pagină. nici eu nu am învățat Blaga și nici Barbu. Tu Înca te-ai descurcat cu 300 de cuvinte.

| Jdjsnshxjxjshdhx explică (pentru Danaella98):

Dar nu vreau sa il pic...