| Marisoll a întrebat:

Heii `TPUbatting eyelashes Dau funda.`:*
Am o problema.mai grava`batting eyelashes
Deci. tatal meu a plecat de acasa acum cateva luni`, iar ieri a anuntsat`o pe mama ca a bagat divortstraight face
Azi dimineata am aflat din 'surse sigure' ca sa zic asa...`ca are pe una.si ca lucreaza la aceeasi fabrica.`
Am pus pe cineva sa afle cum o cheama, unde sta, daca are copii` etc.
Si cand o sa am aceste informatii` as vrea sa ii scriu o scrisoare "viitoarei mamici" prin care` sa o fac sa sufere`. sa-i arat ca eu niciodata nu o voi accepta, si sa i`o trimit devil
Dar problema este ca nu am idee ce sa scriu in aceasta scrisoare.`
Am nevoie de ajutorul vostru.
Nu vreau comentarii de genu`:" TPU nu este pentru asta" sau " nu e bine ce faci". Mersii anticipat!

7 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Eu nu inteleg chestiile astea. deci nu poti pricepe ca vinovatii sunt parintii tai? de ce dai vina pe altii? de ce sa sufere persoana la care s-a dus tatal tau ca nu o placea indeajuns pe mama ta? nu ar fi mai bine ca daca te-a suparat cineva sa te razbuni pe cei ce sunt de vina, adica mama si tatal tau? nu ei sunt de vina in primul rind ca nu se inteleg?

| SufletDeCopil a răspuns:

Da-mi pe privat id-ul tau de messenger. Iti voi trimite eu o scrisoare :d care cred ca-ti va placea

| SufletDeCopil a răspuns:

Te urasc. Sunt primele cuvinte care imi vin in minte. Cele mai simple. Cele mai adevarate. Trebuie sa fi o fiinta rea, o persoana care uraste copiii si le vrea raul cu orice pret.O persoana care fura fericirea unei alte persoane.
Ce esti tu? Si cine esti? Trebuie sa fi o vrajitoare rea care se hraneste cu suferintele copiilor sau o zana frumoasa si rea care are puterea de a vraji barbatii?! S-ar putea, da. Poate amandoua.
Tu ma faci sa cred ca nu sunt un copil suficient de bun incat sa tin laolalta familia, si ca nu pot sa-mi fac parintii sa se iubeasca. Eu sunt de vina? Sau tu? Sau trebuie ca iubirea asta a oamenilor mari sa dispara asa, cu una, cu doua? Nu stiu sa-ti scriu frumos, doamna invatatoare i-a spus mamicii mele ca sunt mereu suparata si neatenta la ore. As vrea sa pot fi atenta dar mna...ma gandesc tot timpul la taticul meu, vreau sa stea mai mult cu mine, imi este dor de el...Probabil te gandesti ca sunt doar un copil care nu stie ce spune si scrie. Stiu de mult timp sa citesc insa nu inteleg semnificatia cuvantului "divort". Eu cred ca este un cuvant brutal, urat, prea dur. Inseamna despartire. Vin insa cu o rugaminte: Sa nu incerci sa-mi faci pe plac pentru ca nu vreau sa vad cum esti niciodata. Te urasc dinainte de a afla de existenta ta, te urasc fara a te cunoaste cu adevarat. Te urasc.
Eu vreau aici unde m-am nascut cu amandoi parinti in jurul meu. Nu vreau parinti vitregi, rai si prefacuti. Ti-as fi recunoscatoare daca ai putea sa dispari din viata noastra.
Te rog, te implor sa pleci din viata noastra asa cum ai venit. Aici nimeni nu te doreste, nici macar taticul meu pe care ai reusit sa-l vrajesti cu frumusetea si farmecele tale. Pentru el tot mama e cea mai frumoasa.

| AnaBlackVampire a răspuns:

Dar crezi ca tatal tau nu e vinovat cu nimic? Ca doar nu o fii fost aia o c**va si taicatu un sfant. Si tatal tau vrea relatia asta si el a vrut sa bage divort. Asa ca eu cred ca degeaba ii vei trimite scrisoarea.

ps: Scrisoarea emiliei 62 e bunawinking

| Eღilia62 a răspuns:

" Pentru inceput as vrea sa ma prezint.Eu sunt fata lui X,iubitul tau, in caz ca nu stiai de mine.
As vrea sa te anunt de la inceput ca eu nu sunt de acord cu relatia pe care o are tata cu tine si nu te voi lasa sa traiesti bine cu el.Te voi face sa suferi, voi pune alte femei sa-ti stea in cale.Nu ai sa ai viata usoara, pentru ca ai distrus o familie stricat-o.
Tata te va lasa ai sa vezi si sper sa te lase si bortzoasa! Cu tine isi face doar poftele,esti o aventura pentru el.
Pentru mine nu esti decat un gunoi,o scursura, un gunoi al societatii, o centurista.
In incheiere : SUGI P*LA! Ai sa ramai fara el rolling on the floor "

| smashedblackfox a răspuns:

Poti sa-i spui simplu ca o urasti si ca este o terchea-berchea ce distruge o casnicie...ca te va lasa fara tata, ca nu-i doresti binele si chestii din astea[si eu am patit la fel, doar ca eram muuuult prea mica sa inteleg ceva straight face]

| TuningPhotoshopX a răspuns:

Stiu ca nu doresti critici dar iti vorbesc din experienta, tatal meu a fost un om foarte rau bataus si curvar.Atunci cind s-au despartit am urit-o foarte mult pe sotia lui la fel ca tine am reactionat si eu mai ales ca am ramas aproape muritoare de foame cu mama dar timpul a trecut si dupa atita timp am ajuns sa ii multumesc ca a plecat Cu sotia lui se poarta mai rau decit cu mama o bate si mai ales ii aduce femei in casa fara ca ea sa poata zice ceva iareu tacind am avut numai de cistigat in primul rind linistea mamei si cistiguri materiale deci gandeste-te bine ce o sa faci stiu ca mama ta sufera la fel si tu dar cu ajutorul lui dumnezeu o sa treceti prin toate.Eu am 32 de ani si doi copii deci stiu si cum este un divort si o casnicie. Ramii pe veci alaturi de mama ta si poate peste aniiti vei da si tu seama la fel ca mine ca a fost mai bine ca a plecat