| AleandraIleana98 a întrebat:

Poate vi se pare o intrebare stupida, dar pentru mine chiar e dureros lucrul care tocmai mi s-a intamplat.Deci azi-dimineata am iesit afara(eu stau la curte) si mergand am gasit catelul meu mortcrying, otravit de cineva, zacand jos. Dupa un timp am obsercat ca lipseste si cel mic(numai ce implinise un an).L-am cautat si l-am gasit la fel ca si pe cel mare...otravit.De ce asemenea oameni traiesc? Catei mei erau ambii pichinezi, nu muscau pe nimeni.Ce ar putea sa aiba cu o fiinta nevionavata? Ma intrebam ce sa fac ca sa depasesc avand in vedere ca sunt o mare iubitoare de animale, in special catei.Nu stiu daca ma intelege cineva avnd in vedere ca plang non-stop...

Răspuns Câştigător
| sarbucristina a răspuns:

Hey:*off si eu am trecut acum 2 prin asa ceva.Si cainele meu a murit otravitsad.Nu pot intelege de unde atata rautate in inimile unor oameni? ce le fac aceste fiinte nevinovate de ajung sa ii otraveasca s-au sa ii omoare? chiar nu am inteles..acesti oameni au inima de piatrawinking.
Off stiu cum este si prin ce trecisad.Imi pare foarte rau pentru ce ti sa intamplat.Eu nici dupa 2 ani inca nu m-am refacut complet de la pierderea cateluluisad. Mereu va trai in inima mea si va avea un loc special, nu il voi uita niciodatasad.
Faci bine ca plangi, asa te mai descarci, dar ai grija sa nu ti se faca rausad. Incearca sa fi tare, puternica si sa te gandesti ca undeva de sus din cer ei te vor vedea si vor avea grija de tinesad.
Inca o data imi pare rausad sper sa fi bine:*
Ai grija de tinehappy

19 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Imi pare foarte, foarte rau ca stiu ca atunci cand iti moare un catel e dureros, fiindca ele chiar daca sunt animale sunt ca membri ai familiei, de multe ori nici nu facem diferenta asta.Iti zic acum chestia asta ca sa te fac sa realizezi si sa te ajut pe viitor, nicidecum ca sa iti bat obrazul.O particia de vina o ai si tu, este adevarat din pacate, tu si familia sau cei care aveati grija de ei.Trebuia sa ii tineti la loc sigur noaptea, sa aiba cusca lor, sau poate chiar in casa.Ideea e ca daca au cumva cusca lor e naspa daca v-a intrat cineva in curte.Animalele trebuie pazite si ele.Eu zic sa nu te lasi si sa panditi pe acolo pe toata lumea sa faceti o mica ancheta.Nu va fi asa de greu.E cineva care nu suporta cainii.Ia ganditi-va rapid care de pe-acolo se plangea de caini.Succes! :*

| DemonicaMrx a răspuns:

Eu te inteleg! adoooor cainii! 111 favoriti mei! ca sa scapi de durere, mergi cu prieteni undeva sau vorbeste cu ei si ei cred ca te vor mai inveseli

| BlueByte a răspuns:

Nu este neaparat sa-i fi otravit cineva. Poate au mancat de undeva unde s-a pus otrava pentru daunatori. Sfatul meu, ia-ti un alt catel si fii mai atenta sai supraveghezi cand ies in curte.

| Anonima264 a răspuns:

Imi pare foarte rau sad
Daca spui ca nu muscau pe nimeni, este tare ciudat ce fel de om lear fi facut asta si de ce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff imi pare rau tot asa am patit si eu mia otravit cineva caini de atunci nu am mai tinut nici un caine de teama sa nu imi otraveasca iarasi la ai mei a fost ceva otrava tare ca atunci cand i-am gasit erau tari ca scandura daca ai idee cine a dat otrava suna la politie si reclamal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi pare foarte rău, chiar dacă părerile mele de rău nu te vor face să te simţi mai bine! Ştiu cum e.Sunt o mare iubitoare de animale şi am trecut şi eu prin asemenea situaţii.
Dacă există asemenea oameni prin preajma ta, ideal ar fi să NU mai creşti o perioadă îndelungată de timp, şi anume câteva luni, niciun câine. Aşteaptă să vezi dacă s-a mai întâmplat cuiva şi poate vei afla cine a făcut asta! E posibil că făptaşul să fie prins şi beepulit oţâră!
Nu te căsni să creşti acum un cătel, să pui sufleţel iar pe urmă să fie otrăvit şi acesta.

| Xenya a răspuns:

Este important sa te linistesti sa nu mai plangi chiar daca este dureros! Singurul lucru pe care il mai poti face este sa ai mai multa grija de celelalta animale"daca mai ai altele"! Trebuie acum sa iti amintesti de momentele frumoase pe care le ai cu cei doi catelusi!

| SadBoyForever a răspuns:

Si mie mi-a murit azi porcusorul de guineea crying il aveam din 2006 cum pot depasi oare momentul simt ca nu imi revin/

| AiEnmaYuuki a răspuns:

Imi parechiar rau, dar sti sunt oameni carora nu lecplac animalele, si aia sunt de obicei oameni rai.Ai putea sa-ti iei alt catel, stiu ca nu-i poti inlocui pe cei care tocmai s-au dus, dar ar putea sa te faca sa te simti mai bine, pentru ca si eu am patit acelasi lucru, dar era un papagal.Incearca sa-ti cauti un alt animal de companie, sa stai mult timp cu el ca sa te faca sa mai iesi din aceasta tragedie.Asta e tot ce pot sa-ti recomand.Numai bine

| ஐღArinaღஐ a răspuns:

Si eu iubesc animalele la fel de mult ca tine, am avut catei, pisici, iar catelul pe care i l-am dat celei mai bune prietene a murit otravitsadcrying. pisica mea birmaneza, si cei 4 pui nou-nascuti au disparut sadcrying...lucrurile astea sunt ingrozitoare, eu, la disparitia motanului meu Peticel(era un dalmatian in varianta felina), mi-am luat-o pe Kitty(pisica mea birmaneza care a disparut), dc nu iti iei si tu un alt catel ca sa treci prin aceasta "despartire"? poate o sa incerci sa il iubesti pe noul tau patruped la fel cum l-ai iubit pe fostul tau catel si sa treci peste aceasta situatie dificila

| Differentx13 a răspuns:

Hei. Îmi pare foarte rău pentru tine, și mie mi-a murit un cățel și știu cum e. Acei oameni care i-au otrăvit, nu se pot numi ''oameni''. Timpul o să rezolve totul. Data viitoare îți poți cumpăra un cățel sau doi care să semene cu cei care au murit, din păcate, și fi mai atentă, stai cu ochii pe ei. Succes.

| Coriine a răspuns:

Te inteleg perfect. pisicuta mea a sarit de la etajul 4 si o caut de la ora 8 dimineata incontinuu dar inzadar.asta este viata...

| ilovei a răspuns:

Imi pare foarte rau pentru. tine...
parerea mea e ca nu exista nici un sfat pentru. a trece peste asa ceva. ai putea sa iti cumperi un alt animalut.
nesimtiti oamenisad

| AleandraIleana98 explică (pentru ilovei):

Da...foarte nesimtiti..am aflat ca au mai omorait si alti caini, cei ai vecinilor

| ilovei a răspuns:

Dar sti cine sunt persoanele?

| AleandraIleana98 explică (pentru ilovei):

De as sti crede-ma ca as suna la politie...dar eu actionat dis-de-dimineata.Au aruncat niste carne pe care se afla otrava si asa au omorat rand pe randsad

| coco4782 a răspuns:

Stiu cum e... lasa timpul sa rezolve asta.

| sOg a răspuns:

Mda, s-a intamplat unui prieten. oricum astia sunt niste oameni care merita torturati, eu in firea mea sunt de treaba si bun cu orice, m-ai pution cu. stii tu. le'as taia gatul si l-as pune la colectie angry ii urasc adica ai dreptate ce au cu animalele, i-as trage in teapa pe TOTI CARE AU OMORAT ANIMALELE INTENTIONAT! sunt niste scarbosenii care merita mancati de vii.
imi pare rau, serios stiu cum estraight face oricum sper sa te simti m-ai bine, toate cele bune

| Ciobanu_Andrei_1998 a răspuns:

Si eu am avut 2 catei mici la tara si tot morti i-am gasit...a fost trist. Oricum sunt 2 variante:1Ori cineva iti vrea raul si are ura pe tine si ca sa te faca sa suferi ti-a omorat cateii
Sau2:Ia otravit cineva din greseala si nu stia ca sunt ai tai