| crisstiinutsa a întrebat:

Vreau sa ma impac cu fostul meu prieten, am fost impreuna ceva timp dar ne-a despartit " o foarte buna prietena de-a mea ". La scoala de fiecare data cand ma vede ma pupa pe obraz, ma ia in brate, si tot felul de gesturi dinacestea! dar nu stiu daca gesturile pe care le face sunt din prietenie sau ceva mai mult, inca ne intelegem foarte bine si vreau sa ma impac cu el dar nu stiu cum sa fac asta! Ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

S-ar putea, la fel ca tine el sa mai aiba sentimente pentru tine.De ce nu incerci sa vorbesti deschis cu el?

| guardian18angel a răspuns:

Salut.

Doar pentru ca face gesturile astea, nu trebuie, neaparat, sa le interpretezi ca pe niste semnale de dragoste sau aluzii cum ca te-ar invita din nou in inima sa. Poate fi doar obisnuinta sau doar pentru ca-i place sa faca asa ceva si simte ca poate cu tine din moment ce-a mai facut si inainte. Desigur, pot sa ma insel si tu sa ai dreptate, zic doar sa ai grija si sa nu te bazezi in totalitate pe ideea ca e okay pentru tine.

Ca sa te impaci cu el, nu exista o metoda sigura happy trebuie sa vrea si el cu adevarat o relatie, si pentru asta tu trebuie sa-i dai semne cum ca il vrei inapoi, sa fi calda, sa-l iei si tu in brate, dar sa nu insisti prea mult, ca si cum el nu trebuie sa faca nimic in privinta asta. O relatie are nevoie de 2 oameni, nu doar de tine sa faci tu toata treaba, aici nu exista niciodata o exceptie.

Daca el iti raspunde, atunci ai noroc, insa daca nu, o parere pe cat de sincera din partea unui om maricel si patit, ai grija si nu merge inainte. Calea spre fericire nu e printr-un baiat care sta in fund si asteapta sa iei tu toti pasii iar el nici macar nu iti acorda atentie.

| crisstiinutsa explică (pentru guardian18angel):

Multumesc pentru raspuns dar azi inainte de ore. am vorbit cu el pe facebook. si mi-a spus ca are o surpriza pentru mine, bine am vorbit mai multe dar nu asta conteaza. iar eu l-am intrebat care e surpriza si a zis ca e top secret. iar eu i-am zis sa-mi dea un indiciu si mi-a aratat asta " :* " asa ca ma gandesc ca ma vrea inapoi pentru ca nu imi zicea ca e o surpriza doar un pupic pe braz, e clar ca era vorba despre un sarut! Si eu dupa el am mai stat cu un baiat. iar el azi m-a intrebat daca mai stau cu respectivul si ia-m zis ca ne-am despartit acum ceva timp si a dat semne ca vrea sa ne impacam!

| guardian18angel a răspuns (pentru crisstiinutsa):

Pai, nu mai ai nevoie de ajutor. Deja te descurci destul de binisor... happy