| ambicio a întrebat:

Imi place foarte mult sa ascult "povesti" de dragoste sau viata. Aveti diponibilitatea de a va povesti propria poveste? Mi-ar face mare placere sa le citesc.

Răspuns Câştigător
| TeoElenys a răspuns:

Pai cand aveam cinci ani eram impreuna cu un vecin de aceeasi vârsta. Dupa 2 ani a trebuit sa se mute la Bucuresti si nu ne-am mai vauzut. In clasa a 6-a a venit un coleg nou foarte enervant. Mereu statea pe langa mine si facea glume proaste pe seama mea. Dupa un timp a inceput sa fie dragut cu mine si am devenit cei mai buni prieteni si colegii ziceau ca suntem împreună. Eu am inceput sa il plac, dar nu i-am spus. Intr-o zi eram la el acasa si jucam jocuri video si mama lui a intrat in camera (a fost prima data cand am vazut-o)m-a recunoscut si mi-a spus ca am fost vecini. Dupa mi-am dat seama ca nu mi-am recunoscut fostul "iubit". Am inceput sa fim si mai apropiati pana cand mi-a zis ca ma place si am devenit din nou un cuplu. Dupa 2 ani a plecat iar si nu am mai tinut legătura. Cand am intrat la liceu soarta a facut ca el sa fie in clasa cu mine din nou. Mi-a zis ca se intorsese pentru ca vroia sa isi termine liceul in oras. Ne-am impacat, dupa ne-am despartit, am ramas prieteni si dupa o luna a spart nasul unui tip care se dadea la mine si ne-am împăcat. Happy end. happy

39 răspunsuri:
| ambicio explică (pentru Violleta2022):

Ești îndreptățită să spui acest lucru

| Lorena7712 a răspuns (pentru ambicio):

Planuim si asta, mai trebuie doar un pic sa asteptam. Nu prea am avut de ales numai sa fiu asa. Acum ma bucur ca am fost asa si ca am facut anumite alegeri.

| Alexandrakff a răspuns:

Alexandrakarceff.wordpress.com

| ambicio explică (pentru Alexandrakff):

Foarte frumos! Felicitari!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O poveste..In regula, tocmai ce o pusesem pe farfurioara si nu am apucat sa musc din ea.
Sunt fata de tara, crescuta in mijlocul stanii.Acea perioada, a copilarie, a fost cea mai frumoasa.Eram lipsita de griji, cantam, dansam. Uneori tundeam oile, mulgeam caprele, insa cel mai des faceam capitele de fan.Mama ma alinta "fata din fânar". Intr.o vara, tata castigand o suma destul de frumusica la caritas, investeste totul in 100 de oi.Erau prea multe capete si asa au fost nevoiti sa angajeze un cioban. Timpul trecea si ochii ciobanului nu se mai deslipeau de pe mine.Simteam,chiar daca aveam doar 12 ani, ca inima.mi sare din piept ori de cate ori il vedeam.Ma indragostisem de el. Avea 16 ani. Fugise de mic de acasa, traind, la inceput, doar din ce se mileau altii sa-i dea.Un suflet curat, harnic si ascultator.Intr.o seara, m.a prins in spatele surii si m.a sarutat. Tata ne.a vazut si l.a izgonit de la stana.De atunci, il caut fara incetare, iar lacrimile nu contenesc sa se opreasca.

| ambicio explică (pentru anonim_4396):

Ce frumos! O iubire pura, nematerialista; te apreciez!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ambicio):

Gretta are dreptate, ea si-a pus ID-ul (care, de fapt, e nick, dar la ea porumbar nu s-a anuntat ca ID-ul e un indice de identificare pentru sisteme de calcul si nu un indice de identificare pe forumuri sau site-uri) si acum stim ca e o ignoranta care se crede buricul pamantului in timp ce ofera sfaturi sub-mediocre si opinii invechite care denota o capacitate intelectuala demna de neluat in seama. Prin urmare, daca nu si-ar fi oferit "ID-ul" nu i-am fi ghicit niciodata sexul!

Iar tu ar trebiui sa te uiti la telenovele.

| ambicio explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc pentru sfat!

| ambicio explică:

Se pot termina felicitările? laughing