| valentinamarinamary a întrebat:

Cine imi zice cea mai romantica poveste de dragoste sti voi nabadai probleme ,ia funda !Imi place mult sa citesc povesti de dragoste!

Răspuns Câştigător
| IuliaWosster a răspuns:

A mea nu a fost cine stie ce, dar pentru mine este cea mai frumoasa poveste de dragoste, fiindca eu joc rolul principal, deci sa incep. happy
Eram cu clasa la Zoo. m-am gandit "Mda sigur nu vad nimic interesant la Zoo, asa ca nici nu ma macheasem." Eram cu prietenele mele si faceam niste poze cand l-am vazut ca a trecut pe langa noi cu alti 2 tipi. Eu fiind cu spatele prietenele mele tipa " IULIA intoarcete si uitete in spatele tau, ma uitasem la el era " WOW love struck " inalt bine facut cu ochi albastri. Eu nebuna i-am facut o poza el s-a intors si s-a uitat fix in ochii mei. Dupa l-am auzit cum a spus "vrei sa facem o poza?" Eu sa par cool: " NU straight face " si am plecat. Iti dai seama ca le-am innebunit pe prietenele mele. "bai vreau sa il revad." si i-am urmati dar ii pierdusem din ochi. "*** dar asta este, sunt singura de vina." De o data il vad cum statea pe o banca si cum facea poze! vine spre noi, si imi spune.
El" vreau sa vad poza care ai facut-o." Eu " Eh nu de ce?"
El"fiindca arat naspa in poze.cand le face altcineva"
Eu." eh na eu stiu sa fac poze, si ochii astia nu pot iesi urat. indiferent cine face poza
El" da-mi add pe fb."
Eu" binewinking"

Eu proasta ii dau add pe fb. habar nu avand ca sta la 180 km de mine. pe zi ce trece mai rau ma indragosteam de el. vorbeam la telefon zilnic scriam sms etc.
Vroiam sa il revad, dar mama nu m-ar fi lasat niciodata singura la el. aveam 15 ani atunci el 17. big grin Asa ca am luat-o pe prietena mea cea mai buna si am plecat la el. El nestiind ca venim Vroiam sa ii fac o surpriza.happy
Am mers 3 ore cu trenu. nestiind unde sta sau altceva nici macar nu stiam daca e acasa, dar trebuie sa il vad ma ardea rau de tot! Cand am ajuns si inca stiu data pe 04.03.11 la ora 14:45 il sunasem sa vina afara acum!
El: " adica?"
Eu." daca ai avea sansa sa ma vezi acum, ai veni?"
El: "ma speri. sti bine ca da."
Eu:" hai afara.sunt pe un stadion."
El:" JURA si vin."
Eu."jur."

15 minute. si l-am vazut cum alerga sper mine. cand ma vazuse incepuse sa tremure, ma strans in brate si a inceput sa ma sarute. Ii simteam inima cum bate. si vedeam cat de tare se buruca.Iar eu eram in al9 cer. Baiatu pe care il iubeam ma tinea in brate si spunea.
"esti asa nebuna, nu-mi vine sa cred."
"nebuna? nu iti place surpriza mea?"
"esti nebuna mea love struck"

| 4n0nim a răspuns (pentru IuliaWosster):

Waw laughing) si pe mine m-ai uimit :O

| valentinamarinamary explică (pentru IuliaWosster):

E superba si a ta doamne e superba povestea!

| briosicabriosel a răspuns (pentru IuliaWosster):

Bravo, Frumos!

14 răspunsuri:
| nicol20 a răspuns:

Eu cu sotul meu ne-am cunoscut pe un site de socializare, relatia noastra la inceput a fost mai dificila din cauza ca eu eram la mare distanta si plus de asta el era inchis intr-un penitenciar vorbeam mult la telefon si felul lui de a fi m-a facut sa ma indragostesc nebuneste de el dupa cateva luni am discutat sa merg in strainatate sa muncesc sa avem si noi ceva bani am fost 2 luni si am venit in tara ca se apropia craciunul si am fost la el la vizita mi-a dat un buchet superb de trandafiri desi el nu mai daduse in viata lui flori nici unei femei inclusiv mamei lui.Prima jumatate de ora ne uitasem unul la altul si l-am intrebat de ce te uiti la mine ca te iubesc si ca esti frumoasa asa imi raspunse el niciodata nu i-am reprosat ca esti un detinut pentru ca ce poate sa fac el cu capul nu pot multi barbati, este frumos si inteligent pe urma dupa 4 luni el a iesit bineinteles l-am asteptat ne-am apcat de munca m-a cerut de sotie intr-un mod original si sunt fericita ca sunt iubita si iubesc si niciodata nu imi va fi rusine cu el pentru ca ma respecta prea mult si ma alinta enorm, pentru ca sunt putine sanse sa iti fie o femeie fidela si sa te iubeasca cand esti la greu.Dar noi suntem impreuna si la bine si la greu.am o viata foarte frumoasa si le doresc tuturor femeilor sa fie fericite cum sunt eu

| PisSsy a răspuns:

Pai cum sa incep. Acum un an si vreo cateva luni m-am combinat cu un baiat de varstra mea el ma iubea mult eu nu chiar atat si el tinand ff mult la mine mi-a interzis sa vb cu prietenul sau cel mai bun deoarece de la un moment dat vorbeam mai multe cu el decat cu prietenul meu era prea atent la orice detaliu si ma sufoca. am ales sa ma despart de el. Ia parut rau ca mi-a interzis sa mai vb cu prietenul lui cel mai bun si ma inplorat sa fij din nou impreuna, dar din pacate eu parca simteam mai mult pentru prietenul cel mai bun al lui si nu am acceptat. Astfel am inceput sa vorbesc foarte des si enorm de mult cu viitorul meu iubit si prietenul fostului. La un moment dat a fost foarte timid.(era partea cand urma intrebarea ai vrea sa fi cu mine) Eu fiind o pers tupeista i-am sp direct Da! Asa din clipa aia urmand exact 8 luni cu intamplari frumoase si cateva scapari (era prea frumos sa nu existe ceva sa strice tot ) si pe la 6 luni a existat o saptamana de despartire si nu a fost foarte placut atat eu cat si el ne simteam groaznic, in acea zi am plans si era cat pe ce sa lesin nu aveam chef de nimic si de nimeni, el era la fel cand vedea ca ii trec prin fata se uita la mine si pe fata lui citeam suferinta, el a fost la folbal si dadea suturi pe langa poarta era deprimat cum de altfel eram si eu. Dupa ce ne-am desp Fostul meu prieten era oarecum fericit credea ca ii voi acorda o sansa, dar eu nicigand! Prietenii nostri insistau sa ne impacam, el vria sa faca pasul acesta dar sa nu fie impins de la spate si mi-a cerut sa fim din nou impreuna. evident am acceptat. Insa dupa 2 luni ne-am despartit din nou, iar aceasta despartire a fost dureroasa dar se stia din timp deci nu era ca aceea dinainte. Pe 1 ianuarie in noaptea de revelion ne-am impacat si ne-am despartit din nou acum Nu cred ca mai tin la el foarte mult e doar un amic foarte bun. sunt curioasa ce imi rezerva viitorul :X

| valentinamarinamary explică:

Sincera sa fiu cred ca cea mai frumoasa fara suparare e alu iuliank! e superba povestea! Si celelalte sunt frumoase rau! Si a lu djmk 1988

| djmk1988 a răspuns:

Sincer am ras de 2 povesti de aici, scrise cel mai probabil de niste adolescenti teribilisti. Sa incepem. Deci, era noiembrie 2002, aveam fix 14 ani si un suflet inca inocent de copil, nu stiam ce e aia ura, ce sunt viciile. La noi in scoale venise o tipa cu un an mai mic ca mine, vedeta ( insa nu ii voi da numele aici), o fata atat de frumoasa incat pur si simplu m-am indragostit de ea pe loc. Eram atat de timid, o placeam enorm, vroiam sa ii spun macar un "buna", insa emotiile ma copleseau si o taiam la goana. O visam peste tot, era tot ceea ce imi doream pe lume, atunci, o iubeam atat de mult si sincer insa imi era frica de un refuz sau o reactie altfel decat as fi dorit, din partea ei. Timpul trecea, ne intersectam pe hol, imi zambea tot timpul, iar zambetul ei, avea acel ceva, care pur si simplu ma scotea din minti. Tot timpul ne priveam de la distanta si imi zambea clar si sincer. Incepusem sa cred ca neputiinta mea in domeniul abordarii fetelor o sa ma faca sa o pierd odata si pentru totdeauna. Dar dorinta fiind atat de mare, Dumnezeu mi-a facut o mare surpriza. Ma stiam bine cu o colega de a ei, vecina de cartier cu mine, care imediat dupa ce i'am povestit de simpatia ce o port colegei sale, mi-a spus ca sentimentul este reciproc. Deci pur si simplu am ramas impietrit, nu imi venea sa cred. A doua zi la scoala, era chiar Sf Nicolae, ma trezesc luat de mana chiar de fata care o placeam, am facut cunostiinta si m'a chemat sa vorbim putin. M'a invitat sa o conduc acasa dupa ore.Nu stiu de unde am avut inspiratia de a vorbi clar si coerent cu ea, i'am declarat tot ce simteam pentru ea si sentimentul era reciproc, eram emotionati dar si bucurosi pana la extaz, o tineam de mana iar palmele ne erau transpirate de emotie, cand am ajuns in fata blocului ei, m'a strans in brate si ne'am sarutat amandoi pentru prima oara, a fost extraordinar de frumos, mi'au explodat stoluri de fluturasi in stomac, sentiment ce nu l'am mai simtit pana in prezent. Ne'am inteles perfect si nu ne'am contrazis macar odata, ne iubeam sincer si neconditionat dar din pacate in clasa a 10'a ne'am despartit intrucat s-a stabilit cu parintii definitiv, in Canada. Daca asta nu se intampla, am ferma convingere ca si in ziua de azi eram impreuna. Prima dragoste nu se uita niciodata.

| valentinamarinamary explică (pentru djmk1988):

O imi pare rau ca a plecat sad!

| MojitoMarco a răspuns:

Cele mai plictisitoare povestilaughing

| Bia_Bibix_1997 a răspuns:

Aww