| Markusfrtt a întrebat:

Imi place o fata si nu e populara. Imi place ea, chestia e ca nu ma pot uita la ea cand o vad, nu pot sa o privesc in ochi, ma pierd. Ma gandesc la o gramada chesti prostesti. Ba ca sunt urat, ca nu o sa ma placa si din cuaza asta nu ma pot uita la ea. sad M-am bagat in seama cu ea pe faacebok. Nu prea era pe facebook asa ca i-am lasat un mesaj cu "Buna", iar apoi dupa 2 zile cand a intrat mi-a raspuns, apoi cand sa nimerit sa fie pe facebokk am vorbit cu ea putin, pot sa spun ca parea vorbareata. In seara urmatoare am intrebat-o ce face, am vorbit foarte putin si dupa nu a mai raspuns, iar dupa cateva minute i-am trimis mesaj"mai esti" si a zis ca da dar se uita la un film si ca vorbim mai incolo.Infine! Banuiesc ca a observat ca ma mai uit asa din cand in cand la ea dar nu pentru mult timp. O clipa dupa care intorc capul. Problema la mine cu fetele este, ca nu am incredere in mine, si nu am deloc. Ma gandesc ca daca nu o sa ma placa sua ca sunt urat si nu se uita ea la mine etc. Ce credeti ce parere aveti si ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Principala problema e la tine. Incearca sa-ti valorifici punctele forte, atat fizice cat si psihice. Adica, daca ai ceva muschi pe tine, poate fi in avantajul tau, sau ai ochi frumosi, o privire patrunzatoare, pot de asemenea sa fie in avantajul tau, sau daca ai o memorie buna o poti pune in valoare atunci cand vorbesti cu ea. Asta apropo de neincrederea in sine. Ii poti povesti diverse chestii din viata ta, pe care le-ai vazut pe internet, la TV, etc. Daca cunosti cateva puncte comune de discutie intre tine si ea, e cu atat mai bine! "O poti lovi exact acolo unde o doare.". Astfel, stii ce-i place si daca-ti place si tie acelasi lucru sigur o sa aveti ceva timp de discutat. Sau macar ii poti da impresia ca stii ce-i place si te poti interesa de preferintele ei, chiar daca tie nu-ti plac.
Incearca sa te accepti pe tine insuti exact asa cum esti. Si nu uita sa-ti pui in lumina punctele forte. Nu te gandi mereu ca esti urat, etc.
Daca ai zis ca pare vorbareata, odata ce ii deschizi apetitul spre vorbit, o sa fie floare la ureche pentru tine. Asta in masura in care cunosti preferintele ei si poti purta o discutie cu ea, dezvoltand aceste subiecte.

| luce20022 a răspuns:

Trebuie sa ai mai mult curaj, privesteo intens, nai de ce sa intorci capul-astfel ii vei arata ca esti un las.

| Robert_Korodi_1998 a răspuns:

Frate, in primul rand incearca sa va cunoastetii, incepe sa vorbesti cu ea si fata in fata, vorbiti asa ca intre prieteni ceva timp, dupa accea incepe si tu si intreab-o ce ii place, ca sa stii lucruri despre ea, ca sa nu faci ceva care sa nu ii placa. Dupa ce va cunoasteti cat de cat, incepe sa ii faci cadouri, "fetelor le plac cadourile" iar ea o sa inceapa sa te simpatizeze. Daca faci ceea ce am spus mai sus, ai avea o sansa, cu fata aceasta
P.S : Nu depinde cum arati, depinde sa ai suflet bun, arata-i ca iti pasa de ea, implicate mai mult in lucrurile pe care le face ea happy Sper ca te-am ajutat!

| Ghilic_Cosmin_1990 a răspuns:

Uite frate stiu cum e iti dau un mic sfat: Vorbeste cu ia si fii increzator ca fetele nu vor sa para obsedate dar contimua sa vorbesti iar cand vezi ca sunteti mai apropiati sa fii si mai increzator ca asa o pietzi o sa creada ca nu esti pregatit si sa vorbiti si fata in fata nu numai pe facebook

| Dima_Robert_2000 a răspuns:

Pai sa ai incredere in tine...Era o poveste cu o fata...toti spuneau ca este urata asa ca s-a dus la un spiridus iar el i-a dat o bratara despre care spunea ca o va face frumoasa dar sa nu se uite in oglinda.Si fata se simtea asa bine se simtea frumoasa toti ziceau ca arata nemaipomenit.Intr-o zi a vrut si ea sa vada chiar asa mare e schimbarea? asa ca s-a uitat in oglinda i-a cazut bratara si a vazut ca arata lafel.asa ca poti face multe cu mintea si cu o atitudine pozitiva nimeni nu e urat.Si cand esti cu aceasta fata nu incerca sa fi fals fi tu insuti stiu ca ai mai auzit asta dar asa trebuie sa fi.Fa glume ca si cand ai fi cu prietenii tai.