| motherfuckerstyle a întrebat:

IMPORTANT!
O sa incep prin a face o prezentare generala a situatiei:am o prietena foarte buna asa numita,,bff"a fetelor, este o fata sincera, inteligenta, sensibila care mi-a fost alaturi in orice situatie.De vreo 5 luni este cu un tip pe care eu il cunosteam de mica si mi se parea un baiat extraordinar.Ea nu il placea la inceput dar cu timpul sentimentele ei pentru el au evoluat..si pot spune ca mereu am pledat in favoarea lui pentru ca o iubea si mie mi se parea perfect pentru ea.Nu am avut nicio problema cu el pana la un incident din club cand ei di se certasera si tipul a icercat sa o sarute pe alta prietena comuna, si dupa a incercat sa ma sarute si pe mine.A doua zi cand i-am spus in gluma(pentru ca era beat si am inteles) isi aducea aminte ca a incercat sa o sarute pe fata respectiva dar de mine nu isi aducea aminte.In timpul asta ii spunea prietenei mele ca eu incerc sa-i despart, ca sunt mincinoasa..pentru ca dupa 3zile sa-si aduca brusc aminte ca a incercat sa ma sarute si pe mine.Am trecut peste incident, am inteles ca era beat si nu voiam sa se certe ei din cauza mea.Am trecut peste incident..pana acum 2 zile cand am mai aflat ceva. Iubitii nostri sunt in aceiasi clasa acum si de dragul nostru incearca sa mentina o prietenie desi nu se inteleg ei cine stie ce.Problema este ca respectivul i-a spus prietenului meu intr-o seara cand eram in club ca el s-a culcat cu prietena mea.Pana aici nimic ciudat, ce ma deranjeaza pe mine este ce a facut el, adica de ce i-ar spune unui strain(iubitul meu) cu care nu are nicio relatie apropriata ce face el cu iubita lui.Eu am mai intreat-o pe prietena mea daca s-a culcat cu el si raspunsul era nu. avand in vedere ca ea este fata mai timida la locul ei nu i-ar placea sa afle cineva detalii despre viata ei intima.
Pe mine asta ma nelinisteste, adica povestea prietenilor lui apropriati ca na e baiat si trebuie sa se laude.dar de ce i-a spus prietenului meu? (nu sunt apropriati, putea spune la mai multa lume daca vroia si my bff ajungea subiect de barfa). Personal mi s-a parut urat ce a facut si m-a facut sa ma intreb oare cui i-a mai spus. daca el beat in club face asemenea afirmatii in fata necunoscutilor.Nu stiu daca e bine sa-i povestesc prietenei mele, stiu ca s-ar certa si eu nu nu niciun interes sa-i despart.Ea este o fata extraordinara si simt ca este de datoria mea sa-i atrag atentia dar ma gandesc ca odata cu acest incident s-ar putea sa se termine rau si prietenia dintre noi.
Nu stiu cat de bine am relatat evenimentele dar sper sa intelegeti nelamurirea mea.
Astept pareri/sfaturi.
*Imi cer scuze pentru greseli.

2 răspunsuri:
| Alina570 a răspuns:

Poate ca iubitul tau este cel care ar trebui sa-i spuna prietenei tale, doar el este cel caruia i s-a adresat iubitul ei. I-ar putea spune ce I-a zis el, ca nu e treba lui si il deranjeaza, iar pe viitor nu ar mai dori sa afle astfl de detalii despre relatia lor. Tot ce I-ai putea spune tu prietenei tale este ca iubitul tau ti-a spus ca iubitul ei i-a zis ca s-au culcat impreuna, doar nu ti-a spus tie personal, nu ai auzit tu cu urechile tale.

| DixxieMdl a răspuns:

Parerea mea este sa ii spui fetei adevarul pentru ca tu ai zis ca e o fata buna si merita sa stie adevarul. Sper ca te-am ajutat