| anonim_4396 a întrebat:

Mai e careva care desi e inconjurat/a de oameni se simte singur/a?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta e din ciclul "tremur de frig invelit cu patru paturi".

Orice om se poate simti singur inconjurat de alti oameni pentru ca nu prezenta celorlalti (sau lipsa ei) conditioneaza acest sentiment, ci noi insine. Si facem asta prin natura noastra, prin felul in care vedem lucrurile, prin modul in care ne satisfacem nevoile, prin starea de spirit, etc. E normal sa te simti asa din cand in cand, nu e un capat de tara. Nu-ti fie frica de singuratate, pentru ca daca iti va fi, te conditionezi singura sa depinzi de altcineva. Si in viata nu trebuie sa depinzi de altii niciodata sau macar sa nu ii lasi sa inteleaga ca depinzi de ei. Cand oamenii stiu ca depinzi de ei isi arata adevarata fata si incep sa profite... Daca ii permiti unui alt om sa devina totul pentru tine te pui singura in situatia de a pierde totul, intelegi? Asa ca nu trebuie sa te intristezi cand simti asta, imbratiseaza starea si incearca sa o intelegi, cu cat inveti sa o stapanesti, cu atat mai puternica vei deveni.

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand ma bag in pat ma simt singur pentru ca simt ca lipseste una sa se prinda de mine ca un sarpe, dar cand ies afara simt ca nu mai sant singur pe lume. E dur cand dorm singur, patu e cam rece rolling on the floor laughing

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

E bine ca faci haz de necaz happy

| Adry05 a răspuns:

Depinde de tine, e normal sa te simti singur/a intr-o multime daca vezi ca ei rad si se distreaza iar tu nu te poti integra printre ei.

| RAY a răspuns:

Singuri venim pe lumea asta /siguri plecam din lumea asta nu ducem nimic cu noi pe lumea cealalta, nu esti singura cu toti ne simtim singuri dar nu avem cui spune ca prietenii sunt doar de forma, partenerul de viata daca te tradeaza isi pierzi increderea si uite asa intram tot mai mult in singuratate cu noi insine

| T0T a răspuns:

Degeaba ai oameni în jur dacă aceștia nu îți sunt apropiați și de suflet.

Răspuns utilizator avertizat
| Suck a răspuns:

Pai normal că te simți singură...doar petreci mai mult timp aici decât în realitate. Ce întrebare frumoasă... abia aşteptau toți să se plângă.

Socializarea e ceva extrem de important...dar nu cea online.

| anonim_4396 explică (pentru Suck):

Adevaraat! Ai dreptate, dar n-am alta posibilitate de a socializa cu tine.

| Suck a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai putea să-mi vorbeşti oralrolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru Suck):

Tu altceva numai stii in afara de prosti.

| anonim_4396 explică (pentru Suck):

Prostii

| Suck a răspuns (pentru anonim_4396):

Ştiu chiar foarte multe chestii...interesante sau nu pentru tine. Păcat că nu putem socializa.

| anonim_4396 explică (pentru Suck):

:'( O sa imi sterg contul daca nu pot socializa cu tine. Pacat: tot ceea ce nu e in armonie cu personalitatea, normele, caile lui Dumnezeu, toate acestea fiind sfinte, preotule! rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

da, de astă prefer să fiu singură, decât să mă simt așa, fiind înconjurată de oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, am trecut de etapa aia.

| Coquinne a răspuns:

Nu, tu esti singura greadetot printre oameni.

| Stufii a răspuns:

Ştiu ce zici! Naşpa rău sentimentul... de asta am mereu căştile-n urechi (muzica mă linişteşte).

| anonim_4396 explică (pentru Stufii):

. daca n-ar fi muzica.

| Stufii a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă. Am sentimentul ăsta doar într-un anumit colectiv. Când sunt cu prietenii mă simt bine, chiar nu am cum să mă simt singur în preajma lor. big grin Sunt "dependent" de ei.

| Pinteana a răspuns:

Singur ești atunci când stai și te gândești tu ca ești singur. Nu atunci când ești înconjurat de lume