| heiii a întrebat:

Cum se face ca un om desi este inconjurat de oameni,de prieteni, de tot se poate simti foarte singur? de ce se poate intampla asta?

15 răspunsuri:
| pyma a răspuns:

Se cheamă prietenie de fațadă. Și e al naibii de trist.

| heiii explică (pentru pyma):

Probabil ti s a intamplat tie asta. si o spui aici si mai exact mi o spui mie ca sa te simti mai bine.mie nu mi s a intamplat

| Azµre a răspuns:

Poti fi deprimat tongue si de aceea happy sau ai ceva pe suflet si nu stii cui sa-i spui sau cum sa treci peste. Gandeste-te ce ai pe suflet si spune-mi

| heiii explică (pentru Azµre):

Nu cred ca am ceva anume, dar poate nu gasesc pe cineva care sa ma intelega asa cum as vrea sau poate asa cum mi as inchipui ca vreau.

| Azµre a răspuns (pentru heiii):

O sa gasesti tongue, stiu ca ca si cum ai cauta acul in carul cu fan dar odata si odata o sa-l gasesti happy trebuie sa ai rabdare si sa numai fii suparata/trista... din cauza asta esti asa. Eu cred ca ai destui prieteni in jurul tau care te iubesc sau macar pretind sa te iubeasca daca nu sunt prieteni adevarati.

| Azµre a răspuns (pentru heiii):

Cati ani ai?

| heiii explică (pentru Azµre):

Poate.dar pana atunci o sa raman in aceeasi stare.

| Azµre a răspuns (pentru heiii):

Nu te mai gandesti si trece happy iti ocupi timpul cu ceva ce-ti place sa faci tongue. imi spui ca-ti ani ai?

| heiii explică (pentru Azµre):

Ce importanta are? nu avem dreptul sa avem orice fel de sentimente indiferent de varsta?

| Azµre a răspuns (pentru heiii):

Are pentru ca la o varsta simti una la alta simti alta, e vorba de ceea ce realizezi in timp. Nu o sa crezi ce-ti spun dar cu timpul si sentimentele se schimb, dacan u se schimb se amplifica sau nu in functie de caz. asa ca spune-mi ce varsta ai de ce sa te feresti? ca am sa-ti zic ca daca ai 14-16 ani e perioada si de aceea esti asa? nu n-am sa-ti zic asta stai linistita

| heiii explică (pentru Azµre):

Da.am 16 ani.si acum ca stii cati ani am, o sa bati campii cu vorbe ca viata este minunata la varsta asta, ca nu ai dc sa te plangi?

| Azµre a răspuns (pentru heiii):

Nop tocmai am spus ca nu o sa fac asta... de aceea cred ca e o alta problema in alta parte. ai vrea sa discuti cu cineva anumite lucruri sa spun sau anumie aspecte ale vietii si nu ai cu cine sau nu-ti acorda atentia necesara si asa mai departe.

| Azµre a răspuns (pentru heiii):

Eu sunt realist si stiu ca nu traim intr-o lume perfecta si nu ne puteam croi o viata perfecta oricat am incerca. Intotdeauna o sa existe urcusuri si coborasuri... ce sa-ti zic ca si eu simt acelasi lucru ca si tine, si am o varsta, ma simt pur si simplu gol., si totusi am pe cineva langa mine, am o viata oarecum ok si cu bune si cu mai multe rele, dar asta e mergem mai departe.

| heiii explică (pentru Azµre):

Nu este neaparat vorba de atentie.este vorba de intelegere. oameni care sa se ofere sa asculte sunt multi si cam toti oamenii din lume pot asculta supararile, probleme, ingrijorarile altor persoane, dar foarte putine dintre acestea le pot intelege si/sau iti pot da sfaturile necesare care sa te multumeasca total.

| Azµre a răspuns (pentru heiii):

Trebuie sa fii concisa in ceea ce spui si ceea ce vrei ca acea persoana sa te inteleaga... la urma urmei nimeni nu te poate intelege mai bine decat te intelegi tu insuti. vezi ca-ti las un mesaj