| anonim_4396 a întrebat:

Majoritatea intrebarilor de aici au o rezolvare simpla. observ apropo de copii ca nu pot discuta cu parintii deoarece apar intrebari ce pot fi puse catre ei.ce se intampla, asa de limitata a ajuns lumea? solutiile sunt simple, nu doar internetul e solutia

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

Iti impartasesc parerea Anna si sunt sigur ca imi voi lua inca o tona de injuraturi si huiduieli. Nu stiu ce varsta ai dar observatia ta este foarte pertinenta. Explicatia este simpla:
1. oamenii nu mai stiu sa comunice. Se limiteaza la FB si alte site-uri de socializare in care spalarea creierului [nu pane, o delicatesa] este inclusa.
2. Comunicarea intre parinti si copii a devenit o problema pentru ca oamenii maturi nu isi mai acorda timp pentru a comunica. Adolescentul isi gaseste refularea in mediul virtual, cu precadere pe site-urile in care gaseste raspunsul imediat si pe care il ia nemestecat.
As putea continua mult si bine cu motive, draga Anna dar ma tem ca iar voi fi catalogat drept infumurat. Oricum sunt bucuros ca mai sunt si oameni pentru care internetul si comunicarea pe mess, skype, FB nu este o religie! Te sarut!

11 răspunsuri:
| DarkBlood32 a răspuns:

Ce întrebări? Dă-mi 3 exemple şi mai vorbim.

| Arkhasas a răspuns:

E mai uşor să pui o întrebare aici şi să aştepţi o jumătate de oră(în cele mai bune cazuri) pentru un răspuns bun în loc să cauţi singur pe google şi să găseşti răspunsul în maxim 2 minute.

| DeeaVonP a răspuns:

Mersi de ''intrebare'', noi ceilalti eram prosti si nu ne-am dat seama de intrebarile stupide puse de copii de 10-11 ani!winking

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru DeeaVonP):

Te simti? si tu pui intrebari de genu?

| NumelePublicExistaInBazaDaDate a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Parintii nu au mereu raspunsuri, daca sunt parinti nu inseamna ca ei stiu neaparat ce e mai bine pentru copil sau cum sa comunice

personal, am gasit deseori raspunsuri gresite la parinti

aici, cand primesti, primesti mai multe variante de raspuns.

| DeeaVonP a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

laughing Doar ti-am zis, si noi ne-am dat seama ca unii pun intrebari prostesti!

| xesusn a răspuns:

Toata chestia asta se datoreaza lipsei de comunicatie in familie.Sunt unele intrebari de care copii se sfiesc sa le puna parintilor, dar si parintii ar trebui ei care sa ia initiativa

| Mytsaa a răspuns:

Ywar, eu nu te injur chiar daca am facut parte din categoria celor care ii descrii tu.Cautam raspunsuri pe internet, facebook, parintii mei nu ma stiau nimic de mine.Am ajuns la un moment dat sa ma bag intr-o belea din care doar tata ma putea scoate, alta solutie nu am avut si de atunci am invatat sa fiu comunicativa si sa pun parintii pe primul loc.

| rose21 a răspuns:

Toti mai avem momente de *blonda* din cand in cand.

| Rawrrr69 a răspuns:

Nu mereu parintii trebuie sa fi trecut prin tot ce intrebam pe TPU! Nu mereu trebuie sa stie tot parintii ca sa-ti dea un raspuns la intrebare.

| annakiss a răspuns:

Parintii... laughing