| zuzuma a întrebat:

Mi-am invitat fostul prieten sa ne vedeme. A zis ca vine ne-am vazut a fost draguta revederea, ne-am imbratisat, sarutat parca eram ca la prima intalnire ne revazusem dupa 3lunni credeam ca ne vom impaca dar a 3zi s-a schimbat dupa ce i-am zis ca imi place totul la el si a zis sa ramanem amici de ce? i-am zis sa ne revedem iar si a zis ca da, el ma mai cauta, mai vb, ce sa fac sa ne impacam,?|Aaa... si cum sa ma comport cu el daca nu vrea sa ne impacam? Adica vreau sa-l fac sa regrete ce a pierdut.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vrei doar sa-i strici relatia actuala.Asta iti este scopul.Bravo lui. Daca regreta ce a pierdut fii sigura ca te cauta el singur.

| neutrino a răspuns:

Misiunea ta este imposibil de realizat. El este un baiat politicos care, de dragul trecutului a acceptat sa te vada. Nimic mai mult.

| sofisis a răspuns:

Nu o sa reusesti. Asta e crudul adevar pe care toti prietenii binevoitori ti-l vor ascunde. Toate prietenele iti vor spune "lasa fata ca el pierde, sa vezi tu cum o sa vina inapoi in genunchi".
Nu o sa vina si nu pierde nimic din punctul lui de vedere. Daca te voia...nu erai fosta.
Se vede cu tine de amorul artei, de distractie. Cand o sa pricepeti ca barbatii nu sunt ghidati atat de tare de emotii ca femeile? Ei sunt mai mult asa...let's go with the flow.

| AliGab a răspuns:

Fii cea mai draguta persoana la intalnire, dar nu il mai cauta, lasa-l pe el sa te caute de fiecare data, pana se va plictisi. Asta daca vrei sa il faci sa regrete... poate iti va propune el sa va reimpacati happy

| smartlollipop a răspuns:

Ceva sau cineva l-a facut sa isi schimbe parerea, probabil ca trebuia sa il intrebi asta inca de cand v-ati vazut (revederea). Va mai puteti intalni si poate isi schimba iar parerea.
Bafta!