| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai suport! Mereu are nerv din din cauza la LoL pe care ii varsa pe mine! Daca incerc sa creez o conversatie pe skype din intrebari banale sa nu fie monotonie in confa brusc se apuca si-mi zice sa tac sau sa ii dau pace ca n-are chef, ca moare ca puii mei.Ba si eu ma joc da nu fac asa urat la jocuri si nu imi vars niciodata nervii pe el.Am renuntat sa mai joc jocuri in retea asa ca m-am bagat pe singleplaye unde stiu ca sunt relaxata si totul este okay,si desi i-am recomandat si lui, eu fiind mult mai "batrana" cu jocurile, nu vrea nici cum si mereu ne certam.
I-am spus in seara asta ca nu mai suport ce face insa m-a lasat cu un scuze, insa stiu ca se va repeta.Pai in puii mei dupa 1 an jumate faci asa? Eu cu ce i-am gresit? Inainte se plangea ca nu vorbesc deloc si d-astea si cand incep sa scot ceva pe gura ma repezeste si urla la mine.
Ce sa ma fac cu el?!?

7 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Cat despre tine domnisorica, trage de el, spune-i sa vedeti un film, sa va jucati un joc impreuna, joaca lol cu el, sau orice altceva intelegi? crede-ma va da roade happy in plus, e clar ca la lol te umpli de draci grav cat de PRO ai fi, cand esti 1 contra la 5, poti fi GOdly, degeaba se pun toti pe tine site indoaie, daca ai o echipa slaba si tu esti singuru care misti(adica mai omori ceva, mai te descurci) nu poti face nimic. e joc de ECHIPA happy

| RB26DETT a răspuns:

Sa inteleg ca tu esti fata si el baiat, deci esti prietena lui... sincer... eu nu suport papa-lapte astia care se enerveaza doar pentru ca nu stiu sa joace laughing Genul de om care face rage quit si pe urma isi sparge televizorul/monitorul. in fine, eu iti spun ca n-are rost sa te complici cu astfel de copii, nu esti om matur daca joci LOL si ai astfel de comportament, sincer, adica asta-i comportament de copil de 10 ani laughing fara suparare dar asa e, dupa felul in care l-ai descris l-as putea asemana cu acel copil care joaca mp si urla in microfon si ii enerveaza pe toti. Are o problema tipul, e cam dus de acasa daca vorbesti lucruri normale si dintr-odata iar se oftica din cauza jocului, omul este obsedat, lasa-l in lumea lui, n-are de a face cu realitatea.
Ce poti face cu el? Il ignori pana isi revine!

| Liviu a răspuns (pentru RB26DETT):

Prietene,am aproape 26 de ani si joc LoL, crede-ma cand dai peste fel si fel de retardati in LoL (cum e acu vacanta, iti inchipui) numai un gammer stie ce inseamna asta, ca si pe metin, tot felul de copilasi de iti strica jocu.gandestete ca joci 30 de minute si aproape ai castigat, cand vine un copil idiot care iti da peste cap tot jocu in doar 10 minute! tu poate habar ai de jocuri, si stai doar pe net, asta e alta poveste.Eu muncesc, vin acasa ma relaxez la un lol o ora 2. Dar uneori ma umplu de draci incat trebuie sa ma calmez, e logic.Cand vezi ca tu faci tot ce tine de tine, si echipa ta e ZERO happy dar repet, nu poti intelege asta

| RB26DETT a răspuns (pentru Liviu):

Inteleg asta deoarece joc si eu MP si dau de copii care urla in microfon, coechipieri naspa, hackeri in echipa adversa samd... ma enervez dar nu sparg monitorul, nu ma alatur ISIS si nu incep al 3-lea razboi mondial laughing

| Nemessys a răspuns:

Deci sa inteleg ca esti fata, el baiat si suneti impreuna, nu?
Treaba e simpla. Daca tot sunteti impreuna, ba chiar si de o perioada lunga de timp, ar trebui sa te folosesti de sentimentele lui, ca sa se calmeze. De exemplu, astepti un moment potrivit cand stii tu ca e bine dispus si calm. Si incepi o conversatie cu el. Fie ea prin scris sau pe skype. tongue Si ii spui ca te deranjeaza asta. Poti sa ii zici,, de ce iti descarci nervii pe mine, cu ce sunt eu vinovata ca tu mori?" Cand are tastatura, mouse, monitor. pe alea se poate razbuna. Ma rog. in timp ce vorbesti cu el, vorbesti cu calm, seriozitate, fara capslock sau nu stiu ce insulte. Insa secretul este ca din cand in cand sa dai si niste semne ca si cum ai vrea sa-l parasesti pentru chestia asta. Totusi nu-ti recomand sa faci asta cand se joaca, deoarece iar se enerveaza si asa poate sa ajunga sa-ti zica,, adio" din cauza nervilor. SAUUUU. ia ca mi-a venit o idee laughing). Deci. cand se mai enerveaza ca moare si iar da vina pe tine, ii zici ca te-ai saturat de chestia asta gen. bati apropouri ca te desparti de el. Ii inchizi confa, nu-i mai raspunzi la mesaje, la nimic. El la inceput, din cauza nervilor posibil sa fie ceva gen,, eh. asta e tongue " Adica sa nu-i pese DELOC ca te-ai suparat pe el. Dar dupa cateva minute / ore, posibil, o sa regrete ce a facut. Hm. si cred ca atunci e momentul potrivit sa faci ceea ce ti-am scris eu mai sus. Oricum sa nu-i raspunzi pana nu-ti scrie un mesaj cu,, imi pare rau". Si apropo, ca planul sa tina, nu ii accepta scuzele foarte usor happy. Fa-l sa regrete ce a facut si sa fii sigura ca nu o sa se mai repete. Asa poti sa vezi si daca ii pasa de tine si de relatia voastra. Iar asa se mai calmeaza si nu o sa se mai enerveze pe tine tocmai de teama de a nu te pierde big grin.

Oricum daca chestia asta da gresi, e bine. Adica chiar daca nu-l cunosc, e posibil sa fie si putin,, cu capul", daca face atat de urat de la jocuri, intelegi? Nu stiu cati ani aveti, insa daca relatia continua, o sa ajungeti sa va mutati impreuna si poate el o sa continuie cu jocurile. Iti dai seama ce o sa fie atunci daca cumva o sa piarda? Ia ghici pe cine o sa se razbune. De exemplu, tu faci curat prin casa si dai din greseala peste el cand se joaca si moare intr-un moment important din cauza ta. Daca e cum am zis eu mai sus, adica,, cu capul", iti dai seama ce o sa se intample cu tine, nu? In locul tau as evita un baiat de genu si mi-as cauta unul mai calm. happy

| 2EXA a răspuns (pentru Nemessys):

Si eu joc si am rage-uri dar nu mi vars nervii pe el.Multumesc de raspuns!

| ASMA14 a răspuns:

Eu zic ca baiatul asta nici nu te merita..Nu cred ca un joc e mai important decat tine...Lasa-l pe el cu jocul lui sa vezi daca el iti da atentie atunci cand tu nu o faci. Daca nu..nu e ce trebuie ...si nu cred ca e un baiat la care sa te gandesti la o familie cu el tinand cont ca sta prost cu nervii si se enerveaza de la un joc